Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy (nem is kicsi) baj van velem?

Figyelt kérdés
Sajnos a saját nememhez vonzódom, de ha ezt a szüleim tudnák, kitagadnának a családból. Múltkor is mondta az édesapám az ismerőseinek (hallottam), hogy a melegeket ki kéne irtani a társadalomból, gyűlöli az összeset. Nem tudja, hogy én is meleg vagyok, rettegek, mi történne, ha megtudná. Azt gondolom, soha többé nem számíthatnék a támogatására, meggyűlölne engem. Édesanyám is irtózik a melegektől, ha megtudná, hogy én is ilyen betegségben szenvedek, biztos sírna, összetörne a gyásztól, amiért egyszem fiából egy homoszexuális tragédia lett. Mit tegyek? Ha bevallom, számukra megszűnök létezni, ha eltitkolom, egy idő után akkor is megsejtik, hiszen gyanús lesz a számukra, hogy nincsen barátnőm. Az egész rokonság homofób, sajnos nem csupán a szüleimnek van problémája a melegekkel. Senki nem nézné jó szemmel, ha kiderülne, hogy ekkora nagy baj van velem. Pedig én nem szerettem volna meleg lenni, így alakult. De ha már ez így történt, lehet, az lenne a legjobb, ha soha nem lenne párkapcsolatom, nem érdemlem meg én azt. Ti mit gondoltok, mit kellene tennem ebben a helyzetben? Elmondjam nekik, vállalva azt a kockázatot, hogy esetleg tönkremegy az egyébként normális és jó családi kapcsolat? Esetleg próbáljam kikúrálni magamból a férfiak iránti vágyat? Félek, ez lehetetlen, de ha nincs más megoldás, akkor valahogy próbálkozni kell, hátha... Teljesen tanácstalan vagyok, mit tudnék tenni ebben a szomorú helyzetben?

2023. márc. 22. 22:53
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
93%
Amíg nem tudsz magadról gondoskodik addig sajnos nincs más választásod mint a titkolózás. Amúgy meg ha nagyon szorul a hurok megkéred az egyik legjobb lány barátod hogy menjen el hozzátok mint a "barátnőd" és a szüleid is megnyugodnak. Kikúrálni nem fogok tudni magad, ezzel ne is próbálkozz, csak tonkreteszed magad lelkileg.
2023. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
91%
Fogadd el magad, ezzel nem tudsz mit csinálni. Hetero sehogy nem lesz belőled.
2023. márc. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Dolgozom, van munkahelyén, de annyit nem keresek, hogy ha esetleg kitagadnak, ki tudják venni egy albérletet. Sajnos női barátaim nincsenek, így az nem működne, hogy megkérek egy lányt, hogy játssza el, hogy a barátnőm. Meg egyébként is, ez túl nagy kérés lenne, és amúgy sem lennék biztos abban, hogy az adott lány nem ítéli-e el a melegeket.
2023. márc. 22. 23:15
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idős vagy? Ha tanulsz még és azt látják nem csajozol, rá lehet fogni a tanulásra. Ha már dolgozol, akkor viszont idővel légy készen lépni otthonról. Nem muszáj, de legyél rá kész. Én amíg nem tudnék önállósodni biztosan nem kötném az orrukra, de addig viszont óvatosan a pasikkal nyilvánosan.

Aztán ha sínen vagy, előbb utóbb lehet téríteni. Kell is, mert el lehet adni a karrierista, nincs idő nőkre, komoly kapcsolatra, gyerekre szöveget, van akinek be 8a jön, de akkor biztos hallgathatod, hogy mikor lesz már unoka....

Szóval ez nem egyszerű.


Fontos. Nem vagy homokos tragédia, és a homoszexualitás a tudomány mai állása szerint nem betegség.

2023. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ha én el is fogadom, ők akkor sem fogják. Talán én el tudnám fogadni ezt a rendellenességet, de hogy ha ők nem, akkor semmit sem ér az egész. Nem hiszem, hogy valaha is eljitnánk arra a családban, hogy ne utálja nak meg azért, mert meleg vagyok. Lehet, egyszer elmondom nekik, de ahhoz nagy erő kell, tekintettel arra, hogy nem tudom, milyen reakciót váltana ez ki belőlük. Félek, hogy semmi jó nem történne azzal, ha megtudnák, hogy meleg vagyok, inkább csak szétrombolná az egyébként normális és jó szülő-gyerek-kapcsolatot. Ezért is vagyok teljesen tanácstalan ebben a helyzetben.
2023. márc. 22. 23:24
 6/25 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, már dolgozom. Köszönöm, hogy így látod, négyes! Egyelőre még biztosan várok az elmondásával. Egyébként az lenne még a baj azzal, ha találnék valakit, aki eljátssza, hogy a barátnőm, hogy lehet, egyszer kérdeznék a szüleim, tervezünk-e már gyereket, mert szeretnének nagyon unokát. Ez azért roppant kellemetlen lenne ebben a helyzetben.
2023. márc. 22. 23:30
 7/25 anonim válasza:
90%
Nincs veled semmi baj és a homoszexualitás nem betegség, nem vagy beteg. Ne hagyd ezt bemeséltetni magaddal és ne fetrengj az öngyűlöletben, mert csak rosszabb lesz. Távolodj el a családtól mind fizikálisan, mind érzelmileg, gyakolatilag ez az egyetlen esélyed, mert szinte kizárt, hogy meggyőzd őket. Talán x év után belátják, hogy többet érned azzal, ha szeretnek téged és elfogadnak és hülyék voltak, de erre sincs garancia. Egyébként 1 leszbikus lány nagyobb eséllyel játssza el, hogy a barátnőd, mivel neki is kellhet valami álca. De a legfontosabb, hogy a szüleiddel való kapcsolatot nagyon le kell építeni, mert bele fogsz rokkanni. Aztán önelfogadás és a saját életed építgetése a lényeg.
2023. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Ebből is látszik, hogy a homofóbia mennyire káros, és mennyire torzítja a gondolkodást. Értsd meg, a homoszexualitás nem rendellenesség, nem betegség (és ezért nem is kell gyógyítani), nem tragédia (legfeljebb annyiból, mint amit neked jelenleg át kell élni a homofób környezeted miatt).


"ha megtudnák, hogy meleg vagyok, inkább csak szétrombolná az egyébként normális és jó szülő-gyerek-kapcsolatot"

Csak az a probléma, hogy épp ez NEM a normális, és jó szülő-gyerek kapcsolat, ha épp a nemi orientációd miatt lennél gyűlölve, és kitagadva, s emiatt vagy most tele szorongással, félelemmel, és negatív gondolatokkal.

NEM veled van a baj.

2023. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Barátom elmondta a homofób szüleinek hogy meleg és konkrétan kirakták otthonról, padon aludt egy parkban 18 évesen
2023. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
14%
Jarj el templomba. Lehet ott megtersz es jo utra tersz. Talan egy lanyt is megismersz majd.
2023. márc. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!