Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy (nem is kicsi) baj van velem?

Figyelt kérdés
Sajnos a saját nememhez vonzódom, de ha ezt a szüleim tudnák, kitagadnának a családból. Múltkor is mondta az édesapám az ismerőseinek (hallottam), hogy a melegeket ki kéne irtani a társadalomból, gyűlöli az összeset. Nem tudja, hogy én is meleg vagyok, rettegek, mi történne, ha megtudná. Azt gondolom, soha többé nem számíthatnék a támogatására, meggyűlölne engem. Édesanyám is irtózik a melegektől, ha megtudná, hogy én is ilyen betegségben szenvedek, biztos sírna, összetörne a gyásztól, amiért egyszem fiából egy homoszexuális tragédia lett. Mit tegyek? Ha bevallom, számukra megszűnök létezni, ha eltitkolom, egy idő után akkor is megsejtik, hiszen gyanús lesz a számukra, hogy nincsen barátnőm. Az egész rokonság homofób, sajnos nem csupán a szüleimnek van problémája a melegekkel. Senki nem nézné jó szemmel, ha kiderülne, hogy ekkora nagy baj van velem. Pedig én nem szerettem volna meleg lenni, így alakult. De ha már ez így történt, lehet, az lenne a legjobb, ha soha nem lenne párkapcsolatom, nem érdemlem meg én azt. Ti mit gondoltok, mit kellene tennem ebben a helyzetben? Elmondjam nekik, vállalva azt a kockázatot, hogy esetleg tönkremegy az egyébként normális és jó családi kapcsolat? Esetleg próbáljam kikúrálni magamból a férfiak iránti vágyat? Félek, ez lehetetlen, de ha nincs más megoldás, akkor valahogy próbálkozni kell, hátha... Teljesen tanácstalan vagyok, mit tudnék tenni ebben a szomorú helyzetben?

2023. márc. 22. 22:53
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
79%

"(nem is kicsi) baj van velem"

"én is ilyen betegségben szenvedek"

"egy homoszexuális tragédia lett"

"ezt a rendellenességet"


Ez már megint egy provokatív kérdés, bár nagyon rafinált a megfogalmazása. Ne dőljetek be neki!

2023. márc. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is kamu.
2023. márc. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
85%
Nőként irom hogy ez nem betegség és nem veled van a baj ha emiatt kitagadnának!! Ez szerintem nem a Te szégyened lenned! Akármilyen a gyerekem akkor is szeretem. Amiatt hogy meleg vagy ne érezd rosszul magad! Ugyanolyan ember vagy te is mint más. Küldök egy ölelést! Kitartás!
2023. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

1. Kérdés: magadnak akarsz megfelelni vagy a szüleidnek? Miért akarsz olyan életet élni, ami neked nem megfelelő. Remélemátod te is a kognitív disszonanciát.


2. Kérdés: mikor tudsz leghamarabb elköltözni? Van rá kereted, hogy független életet élj?


3. Kérdés: mi fontos a szüleidnek? Hogy heteró gyerekük legyen, vagy hogy te boldog légy? Ha az első, akkor igazából f*s szülők, és nem érdemelnek meg téged.

2023. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Oh egy igazi szép fideszes család. Milyen szépek.
2023. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
83%

Először is ez nem akkora tragédia mint ahogy te látod, nem rendellenesség ez és nem is betegség. (Mondom én biszexként, szerintem a biszexek sorsa rosszabb)

Másodszor néhány tipp:

1. Amikor a homofób téma feljön, egyszerűen közbe szúrhatod hogy elég egyoldalúan látják a dolgokat, hogy van pár meleg barátod és ugyanolyan emberek mint ti, szimplán így születtek nem tehetnek az ellen hogy a saját nemüket szeretik. (Nem kell igaznak lennie hogy vannak ilyen barátaid) Ezt alkalmanként elmondhatod, idővel meg van rá az esély hogy akár csak minimálisan is változik a véleményük és akkor már nem kéne tartanod a kitagadástól.

2. Feldobhatod azt a kérdést is hogy “na és akkor mit gondolnátok ha xy a családban meleg lenne?” Hozhatsz példát mondjuk szingli unokatesódról, testvéredről vagy magadról. A lényeg hogy elméleti kérdés legyen és ezt nyomatékosítsd.


Utóbbi esetben láthatod a reakciókat, lehet pozitív csalódás lenne, ha nem akkor marad az első puhítás ami hosszú folyamat is lehet.


Ha semmi sem válik be akkor marad az hogy a két lábadra állsz, önálló leszel és ha elköltöztél és fenn tudod magad tartani akkor egyszer elmondod ( de ha nem közelre költözöl akkor meg élheted az életed úgy ahogy akarod)


Illetve megérdemled a párkapcsolatot úgy mint minden heteró, a te életed a te vágyaid, az elsődleges a te boldogságod legyen és ne az hogy elfogadjanak 30-40-50 évesen a szüleid, mert ha mégis arra hajtanál a nagybetűs életben akkor sosem leszel igazán boldog és kiegyensúlyozott.

26/f/bi

2023. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
18%
jelentve
2023. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem bagy beteg, nincs veled semmi gond!

Éld az életedet, próbálj meg önnállóan élni, és, ha adódik, ha találsz egy hű társat, éld boldogságban az életedet!

Sok pozitív hozzászólás volt. Hidd el nekik, hogy nem kell depiba, szorongásba esned.

2023. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Először is menj el egy pszichológushoz, mert érezni, hogy önértékelési zavarod van.

Ezt ebből a mondatodból érezni:


"az lenne a legjobb, ha soha nem lenne párkapcsolatom nem érdemlem meg én azt."


Ha szülő lennék, én ezen sírnék, hogy a gyerekem ilyet ír.

2023. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondat után ezt könnyű megválaszolni. Ne mondd el sehogy, titkold tovább. Ennyi.
2023. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!