Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta esedékes nálam ez a beszélgetés de sosem mertem nyitni.

Nem hiszem hogy tudják vagy sejtik rólam mert egyáltalán nem viselkedek úgy mint a stereotípia szerint a legtöbb meleg.

7 hónapja komoly párkapcsolatok van és nagyon fontosnak érzem azt hogy a párom ne higgye azt hogy szégyenlem ezért nem mutatom be holott csak arról van szó hogy nem mondtam még el mi a helyzet.

Egyik szülőm se kimondottan homofób de fogalmam sincsen hogyan reagálnak rá .



2017. aug. 26. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy?

Mennyire élsz függő viszonyban a szüleiddel?

Ha bármi rosszul sül el, tudsz-e a barátodra támaszkodni anélkül, hogy fizikailag veszélybe kerülnél?

Ezeket érdemes végiggondolni.

Ha ezen túl vagy, a legtöbben a levélírásra esküsznek, ebben részletesen ki tudod fejteni a gondolataid, és hagysz nekik időt arra, hogy megemésszék, és ha kell újraolvassák a soraid, megpróbálják átérezni hogy mi zajlik le benned.

Ugyanakkor ha szemtől szembe állsz oda és szóban mondod el, akkor spontánabb, de vszeg intenzívebb lesz a reakció is. Ezt csak akkor ajánlom, ha fel vagy rá készülve.

Sok sikert!

2017. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

20 vagyok .

Teljesen független vagyok a szüleimtől már egy jó fél éve.Egyedül lakom és dolgozom is szóval még pénzel sem támogatnak amúgy sem fogadnám el azok után hogy mennyi mindent megtettek értem.

Barátokra mindig számíthatam.

Mindenféleképpen szemtől szembe szeretném elmondani a levél írás szóba se jőhet

Kedves utolsó előtti ha nem tudsz értelmes választ adni akkor hanyagold inkább

Utolsó nagyon köszönöm a válaszod .

2017. aug. 26. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ne mondd el. Majd rájönnek egyszer. Van szülő aki nem képes megérteni, vagy elfogadni. Igazából a szexuális életünk nem tartozik a szüleinkre. Miért lenne más a helyzet ha homik lennénk? Nyilván van egy elvárás amiatt h unokákat szeretnének. Ha nincs testvéred akkor ez komplikáltabb.


Szerintem Friderikusz, Kulka, Alföldi sosem hirdette h ő más vonzódású. Szerintem nem érdekelt senkit sem. Akik meg észrevették azok is megszokták, de ők sem kapták a kinyilatkoztatást az arcukba és ez így mindenkinek megfelelt. Persze ez a te dolgod. Ha el akarod mondani akkor hajrá!

2017. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem neked szólt a köszönöm hanem az előtted vaLászlónak.

Nem fogok porkolra kerülni drágám nem nagyon hiszek a mesékben.Meg valásos sem vagyok szóval pokol nincs de ebbe most ne menjünk bele .

Egyébként minek szólsz hozzá ha ha nem tudsz semmi értelmesen mondani.

2017. aug. 26. 15:51
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Ne félj tőle, mondd el nyugodtan nekik, ha olyan a kapcsolatod a szüleiddel.


Főleg, ha már kapcsolatban vagy.

Azt javaslom, hogy azért semmiképp ne úgy indulj, hogy "ő a barátom és 7 hónapja járunk", mert lehet először kiakadnak picit és nem biztos, hogy ez a barátodnak vagy a kapcsolatotoknak jót tenne.


Mondd el nekik szépen lassan. Adagold be.

Lehet, hogy időre lesz szükségük. Ne aggódj. Ha igazán szeretnek, el fogják fogadni.


Nekem például anyukám nagyon jól fogadta, átölelt és megköszönte, hogy elmondtam neki és a beszélgetés is elég rövid volt, nem mondott semmi negatívat, sőt mondta, hogy igazából gondolta, csak ő sem akarta elfogadni teljesen, de így sokkal jobb, hogy elmondtam. )

Szóval egyáltalán nem kell félned, még ha először nem is a legjobb a reakciójuk, el fogják fogadni.


Azokat a válaszolókat akik meg azt mondják, hogy minek kell felvállalni meg totál nem értem.

Nektek soha nem volt barátotok/barátnőtök, vagy valami eldugott helyen szoktatok randizni, hogy nehogy véletlenül valaki meglásson titeket? Gondolom nem. :)

2017. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Na megmondtad? Élsz még?
2017. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem mondtam még meg.

De nagyon kevés vagy hogy így aggódsz értem.

Viszont írtam a szüleimnek hogy beszélnünk kell

2017. aug. 26. 20:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként apám nem fog megölni a legjobb barátja akit 10 éves kora óta ismer ő is meleg és őt is elfogadta és ugyan olyan jóba vannak mint mielőtt elmondta volna.
2017. aug. 26. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
1-esnek üzenem: Anyád!!!!!!!!!
2017. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Milyen kulturált beszélgetés!

Akkor csatlakoznék is hozzá, rögtön két tanáccsal is:

1., ha már képes vagy magadat eltartani, akkor talán a helyesírást, különösen az írásjelek használatát is el tudod sajátítani.

2., Egy jóbarát sokat segíthet, esetleg fordulj apukád barátjához - nekem bejött, hogy külső segítséget kértem, egyedül tényleg nem ment volna...

2017. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!