Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sorstárs apák, elvált szülők!...

Sorstárs apák, elvált szülők! Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Röviden: exfeleségemmel már korábban közös negegyezéssel eváltunk, nekem és neki is lett az évek múltán új kapcsolata. Van egy közös gyerekünk, akit olyan szinten elmart mellőlem, hogy már a gyerek láthatásokra sem akart jönni, elhordott minden szemétnek. Évekig próbálkoztam, de teljesen az anyja hatása alatt állt, ellenséges volt és undok, csak azt hajtotta, hogy nem akar látni és gyűlöl - csak úgy. Emiatt én feladtam, nem próbálkoztam tovább, évek teltek el úgy, hogy nem volt kapcsolatom a gyerekemmel. Na már most felkeresett a közösségi hálón, hogy találkozzunk, bocsássak meg neki, rájött, hogy az anyja mindvégig átverte és manipulálta és hozzám és a feleségemhez és a féltestvéréhez akar költözni. Megbocsátanátok egyből? Még mindig nem tudom elhinni, hogy igazat ír, bár nagyon szeretném. Hasonló sztori valakinek? A gyerek 16 éves.

2023. márc. 28. 14:13
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
88%
szia! azert itt irok, mert igazan nem hianyzik, hogy lepontozzanak az alszent ertetlenek. tehat: szerintem hihetsz a gyerekednek. tipikus eset sajnos, akar az en apam is irhatta volna. anyam olyan szinten manipulalt es nevelt apam ellen, amivel gyakorlatilag a fel eletemet elvette, anyam ferje tokeletes partner volt ebben. elvettek az idomet, az embereket mellolem, az eselyeket, a lehetosegeket, az addigi otthonomat, a gyerekkori barataimat. apammal olyan szinten nem volt kapcsolatom, hogy az eskuvomon sem volt ott. eredmeny: identitas zavar, mintha fel ember lennek... szerencsere apammal kesobb sikerult kibekulni es ugy halt meg, hogy megtudta, szeretem. igaz, eloszor nagyon csodalkozott. es amivel jo, ha az ember tisztaban van: az, hogy a gyereket az egyik szulo a masik ellen neveli, kimeriti a gyermekbantalmazas fogalmat.
2023. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
A gyerek ismeri a feleségem, jóban voltak, de anyukának hála őt is megútálta akkor, amikor velem elkezdte a szemétkedéseit. Mivel még csak a közösségi oldalon "beszéltünk", ennyi információm van. Ahogy fogalmazott, rájött, hogy az anyja az aki elszakított tőle a hazugságok, kavarások miatt és tudja, hogy a feleségem is jó volt hozzá, na de anyának csak így tudott megfelelni, hogyha ellenünk fordul és az anyja viselkedését majmolja. Ezt el is hiszem még egyébként, amilyen szavakat használt 10 évesen, nem éppen gyereknyelven íródtak.
2023. márc. 28. 14:48
 13/45 A kérdező kommentje:
11 köszi a választ! Te hogyan és mikor jöttél rá, hogy átvernek?
2023. márc. 28. 14:50
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
13: nem igazan atvertek. Manipulaltak. Anyam kedvenc szovege volt: "most teljesen olyan vagy, mint apad!" egyszer meguntam es kozoltem vele, hogy "valami kozom azert van csak hozza...!" soha tobbet nem vette elo ezt a kartyat. de folyamatosan szidtak mindent, ami apammal kapcsolatban volt: a munkajat, a baratait, a rokonait, az eletstilusat, minden elkepzelheto dolgot. a testveremet vertek at, neki hazudoztak apamrol, hogy miert nem latogatja meg, gyakorlatilag kitiltottak mellole. ezzel a huzasukkal maradando kart okoztak apamnak, a testveremnek es nekem. senki nem tudja mar visszaadni es visszahozni az elvesztegetett dolgokat.
2023. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
14 sajnálom nagyin,crettenetes gyerekkorod lehetett. Lehetséges, hogy az én gyerekemben is ez az érzés kavarog. Szerintem nagyon félt az anyjától és ezért tette, amit tett és mondott nekem.
2023. márc. 28. 14:58
 16/45 A kérdező kommentje:
14 Ti egyébként miből és hogyan jöttetek rá, hogy mérgező az anyukátok?
2023. márc. 28. 14:59
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
12: meg valami, nagyon fontos! ezt irod: "na de anyának csak így tudott megfelelni, hogyha ellenünk fordul és az anyja viselkedését majmolja." - pontosan, sajnos. ez igy mukodik. mert annyira nem erzi magat mar biztonsagban, hogy ebbe kell kapaszkodnia. de, nem lehet a vegtelensegig! ezek olyan dolgokka tudnak fejlodni, amik azok koze tartoznak, amiket nem lehet es nem is kell megbocsajtani, viszont, konnyen lehet, hogy kesobb terapiaba kell majd jarnia, mert egyedul nem biztos, hogy meg lehet ezzel birkozni, legalabbis nagyon nehez. es sajnos vagy nem sajnos, ez mar nem csak az elmelet.
2023. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Biztosan nem lesz könnyű itt senkinek sem a helyzet. Mindenképp fogok vele beszélni és ha szükségét érezzük terápiás segítséget fogunk kérni.
2023. márc. 28. 15:07
 19/45 anonim ***** válasza:
89%

Tudod mi a gyanús nekem?

Hogy nem azt mondja, hogy szeretne találkozni veled, szeretne közös programot meg ilyesmik, hanem rögtön költözni akar. AZ pl. föl se merül benne, hogy nem biztos, hogy a féltestvérével jól megfér? Vagy hogy a te feleségeddel nem lesznek vitái?


Nem véletlen, hogy aki kicsit kívülről nézi ezt a helyzetet (mostani feleséged és az ő gyereke) az fenntartással nézi. Te meg nyilván boldog vagy, hogy újra együtt lehettek, ez érthető, de hidd el, néha a kívülállók jobban látják a dolgokat.

Szóval: először találkozás, újra-ismerkedés mindenkivel, közös programok, aztán majd szép lassan lehet szó többről.


Én így csinálnám.

2023. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
15., 16. hat nem volt egyszeru menet. anyam nemcsak mergezo volt, de narcisztikus is, annak szinte minden jellemzojevel. vert, a ferjevel egyutt. senki es semmi nem volt jo nekik, de az ellenkezoje sem. egy ervenyes velemeny letezett csak: anyam ferjeje. ha neked mas, akkor "nagykepu" vagy. kulonben is mindenki hulye. es hozzank ne jojjon senki, de ti se baratkozzatok, mert "rossz hatassal van rad" - teljesen mindegy, kicsoda, abszolut korrekt baratok korrekt szulokkel. ne onalloskodjatok, mert G (a ferje) nem szereti! csenddel vertek es buntettek, erzelmileg elerthetetlenek voltak. sorolhatnam napestig, ezzel telne meg a Gyakori. en mar akkor eldontottem, ha valaha is lesz gyerekem, ezt nem fogom kovetni. ezt nem fogom csinalni. mert nem jo! sikerult. megtortem a generacios atkot. DE! a C-PTSD, a demonok, a flashback-ek, hat ezek azert tudnak problemakat okozni a mai napig, nem keveset. nem vagyok tokeletes! probalok "eleg jo" lenni. kb. ez a tortenetem.
2023. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!