Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sorstárs apák, elvált szülők!...

Sorstárs apák, elvált szülők! Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Röviden: exfeleségemmel már korábban közös negegyezéssel eváltunk, nekem és neki is lett az évek múltán új kapcsolata. Van egy közös gyerekünk, akit olyan szinten elmart mellőlem, hogy már a gyerek láthatásokra sem akart jönni, elhordott minden szemétnek. Évekig próbálkoztam, de teljesen az anyja hatása alatt állt, ellenséges volt és undok, csak azt hajtotta, hogy nem akar látni és gyűlöl - csak úgy. Emiatt én feladtam, nem próbálkoztam tovább, évek teltek el úgy, hogy nem volt kapcsolatom a gyerekemmel. Na már most felkeresett a közösségi hálón, hogy találkozzunk, bocsássak meg neki, rájött, hogy az anyja mindvégig átverte és manipulálta és hozzám és a feleségemhez és a féltestvéréhez akar költözni. Megbocsátanátok egyből? Még mindig nem tudom elhinni, hogy igazat ír, bár nagyon szeretném. Hasonló sztori valakinek? A gyerek 16 éves.

2023. márc. 28. 14:13
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
11%
Az ember nem haragszik a gyerekére, még akkor sem, ha az megbántotta.
2023. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
19 hidd el, nekem első olvasásra az egész sztori gyanús volt. Kb egész nap ez a téma nálunk, hogy legyen, mint legyen, pláne igaz-e vagy csak valamit meg akarnak tudni stb. 20 köszönöm szépen, hogy elmesélted a történeted és örülök, hogy Te nem követed anyukád modszereit.
2023. márc. 28. 15:21
 23/45 anonim ***** válasza:
94%

Azért a nagykamasz gyerekek is ösztönösen érzik, hogy az elvált szülők vagy a szülők és nagyszülők ellentéses érzelmei hogyan játszhatók ki a saját javukra.

A szakirodalom is ír erről, hogy a gyerek ösztönösen oda csapódik, ahol a több haszon kecsegtet. Ez bármi lehet, nyugodtabb légkör, anyagiak, több szabadság, bármi.

2023. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
91%
19,és megszakitotad anyudal meg a mocskos férjével a kapcsolatot?megérdemelték volna,kedves kérdező nem lehet hogy a nevelőapja cseszteti a lányodat az exed meg nem védi meg és ezért menekülne hozzád???
2023. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
23%
A gyerek szempontjábol kell nézni, az ne szenvedjen a helyzet miatt.
2023. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
64%

Nem költözne hozzám, ugyanis nem ismerem. Bocs. Vszeg amúgy csak annyi a történet, hogy az anyja túl szigorú és azt hiszi, te meg jófej leszel.


Pláne felejtős.

2023. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
37%
persze, "elmarták" Véletlenül se haszonleső, számító a gyereked, és éppen belőled néz ki több hasznot.
2023. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a páromat nevelte így az anyja… mai napig ha átmegyünk (mennénk) szidja őt és az új párját. Pl hol volt mikor enni kellett adni (mindig fizette az apja a gyerektartast csak anyucinak büdös volt a meló), a párjáról olyanokat mondd hogy majd leszakad alatta az ágy ha nálunk alszanak meg ilyenek. Azért elitéli mert mindent megad a lányának (páromnak semmit se adott meg sosem az anyja, nélkülöztek, persze cigi az mindig volt) Sajnos páromat is tudta manipulálni nagyon sokáig, az ő szemét én nyitottam fel, volt mikor nehezebb volt, de mára kiiktattuk az életünkből ezt a mérgező dög*t már elnézést 😅 de most várjuk az első gyerekünk, aki ebből nem fog kapni az fix..
2023. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
73%
Próbáld meg, de legyél óvatos. Lehet pénz kell az anyjának, és lehet a gyereket akarja felhasználni a céljaira.
2023. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy bocsáss meg neki. Írod, hogy évekig próbálkoztál, aztán évekig nem is láttad, szóval kisgyerek volt még, amikor verbálisan utált téged.

De semmiképp ne költözzön egyből hozzád. Nyilván beszélj vele, vidd el először mondjuk kávézni (16 évesek szeretnek kávézni menni, mert az olyan felnőttes), esetleg valamikor hétvégén nálatok aludhat, de attól a pillanattól kezdve, hogy beteszi a lábát hozzád, legyen tisztában azzal, hogy milyen szabályok vannak. Szóval ne vendégként kezeld, hanem családtagként, akinek kötelességei is vannak. Hogy ha hétvégén főzöl, akkor nyugodtan pucoljon krumplit vagy mosogasson ő, esetleg együtt takarítjátok a fürdőszobát... ilyesmikre gondolok.

2023. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!