Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sorstárs apák, elvált szülők!...

Sorstárs apák, elvált szülők! Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Röviden: exfeleségemmel már korábban közös negegyezéssel eváltunk, nekem és neki is lett az évek múltán új kapcsolata. Van egy közös gyerekünk, akit olyan szinten elmart mellőlem, hogy már a gyerek láthatásokra sem akart jönni, elhordott minden szemétnek. Évekig próbálkoztam, de teljesen az anyja hatása alatt állt, ellenséges volt és undok, csak azt hajtotta, hogy nem akar látni és gyűlöl - csak úgy. Emiatt én feladtam, nem próbálkoztam tovább, évek teltek el úgy, hogy nem volt kapcsolatom a gyerekemmel. Na már most felkeresett a közösségi hálón, hogy találkozzunk, bocsássak meg neki, rájött, hogy az anyja mindvégig átverte és manipulálta és hozzám és a feleségemhez és a féltestvéréhez akar költözni. Megbocsátanátok egyből? Még mindig nem tudom elhinni, hogy igazat ír, bár nagyon szeretném. Hasonló sztori valakinek? A gyerek 16 éves.

2023. márc. 28. 14:13
1 2 3 4 5
 31/45 anonim válasza:
89%

Ha igaz akkor elég szomorú hogy valaki ilyet tesz és manipulál egy gyereket exed helyébe elásnám magam.


Pótold be vele ezeket az éveket programokkal beszélgesetek kerülj közelebb hozzá.

2023. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
84%
Gyanítom az lehet a sztori hátterében, hogy az anyja valamit nem engedett meg neki, összevesztek, odavágta neki, hogy apámhoz költözök, ő meg azt gondolta, hogy ez csak így működik, hogy ír neked, te meg ugrassz. Nyugi, utána ha egyszer veled veszik össze meg költözik vissza az anyjához vagy a nagyszülőhöz. Azért azt tudatosítani kell benne, hogy ez nem így működik
2023. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
17%
ez most komoly kerdes?! egy 16 eves gyereknek megbocsajtani???? meg jo hogy. remelem nem fogod vele ereztetni legyen halas hogy nalad van...a vilag legtermeszetesebb dolga
2023. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
80%
33 senki nem mondta, hogy ne bocsásson meg, viszont szerintem eleve gyanús, hogy a gyerek nem is azzal kereste meg, hogy találkozzanak, ismerjék meg egymást, hanem rögtön oda akar költözni. Ez így elég érdek dolognak tűnik nekem
2023. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még pici volt így könnyű volt manipulálni,de mivel már 16 éves így könnyen elképzelhető,hogy rájött erre.Én mindenképpen találkoznék vele és beszélgetnék,hogy miért akarja otthagyni az anyját ennyi év után stb.Egyből ne költözzön oda.
2023. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
40%

"Emiatt én feladtam, nem próbálkoztam tovább"


Egy szülőtől ez szánalmas. Kényelmes volt nem foglalkozni vele.

2023. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, majd később írd meg, mik lettek a fejlemények!

Drukkolok, hogy minden jól alakuljon!

2023. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
10%

Neked kényelmesebb volt az életed, hogy feladtad a próbálkozást, most pedig el kell fogadnod, hogy neki kényelmesebb úgy megoldani az anyjával való problémát, hogy hozzád menekül. Tuti konfliktusuk van, ezért csinálja, és tipikusan kamasz módjára: menekül, mert az az egyszerűbb, mindegy, hogy hova (igen, elég gáz, hogy az fel se merül benne, hogy nálad se ő lenne a világ közepe, hanem van egy idegen, működő családba trappolna bele , ahol bizony legalább annyira szabályok lennének, és alkalmazkodás a többiekhez, mint most otthon)!

Ezt a gyereket ti cs.esztétek el, így nektek is kellene helyrehozni, és ahogy kivonultál az életéből, úgy most türelemmel kellene lenned irányába, és segíteni neki abban, amivel épp küzd!

2023. márc. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Én is drukkolok Nektek nagyon és szintén várom, hogy alakul a kapcsolatotok!! Minden jót Nektek!
2023. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket és a segítő szándékú hozzászólásokat, tanácsokat! Annyi fejlemény történt, hogy megbeszéltünk a hétvégére egy találkozót és majd részletesen elmondja, amit szeretne.
2023. márc. 29. 09:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!