Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a drogfüggő...

Hogyan segítsek a drogfüggő gyerekemnek? Anyaként már mindent megpróbáltam,minden hétvégén ahogy leteszi a munkát azonnal elkezdi. Magában itthon csinálja nem mozdul ki sem,már nem bírom..Most még dolgozni sem ment annyira belecsúszott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 12:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
91%
Van, aki menthetetlen. Itt már csak tényleg a drasztikus lépés segíthet, és még ez sem biztos. Én kényszeríteném az elvonóra.
2023. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
61%

Olvashatsz is a témában, hátha ott találsz ötletet. Pl. Máté Gábor: A sóvárgás démona elég sok mindent megvilágított nekem a függőségről, de vannak más művek is.

Sztem a fiad nem érzi még, hogy baj van.

Adaptív megküzdési módokat kellene tanulnia (pl. meditáció), hogy el bírja viselni a stresszt.

Ha voltak (gyermekkori) traumái, azokat feldolgozni terápiában. De ezeket neki kell akarnia.

Sajnálom, nem lehet könnyű, ezt szülőként látni.

2023. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
97%
#9 szerencsére nem vagytok annyian, mint azt hinni szeretnéd.
2023. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem a függőséget okozó démont kellene kiűzni, pappal, imádsággal és orvosi segítséggel, azaz elvonóval!


Az okot kellene megszüntetni mihamarabb!

2023. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
25%
Vagy kamu a kérdés, vagy ne is haragudj, de egy akkora idióta vagy, hogy jó hogy beférsz a házba! 6 éve ez megy, és most lépsz először, mert most nem megy munkába. Ja, szóval amíg elment dolgozni, addig oké volt! Értem..... Bár gyanítom, hogy az első az igaz.
2023. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
81%

16!


"Anyaként már mindent megpróbáltam...."

Nem most lép először. Most kér itt segítséget először.

2023. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
58%

26 évesen nem élne nálam egy drogfüggő ember.


Oldja meg a lakhatását, nem érdekel, de ha nem hajlandó a változtatásra, mehet nyugodtan máshová.


Miért? Mert nem akarok arra kelni, hogy pl meglopott vagy veréssel fenyeget, ha nem adok neki drogra.

2023. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
92%

segits@drogambulancia-veszprem.hu


Írj nekik e-mailt.

Nekem nagyon sok jó tanácsot adtak hasonló helyzetben.

De arra készülj fel, hogy nem léleksimogató választ fogsz kapni. És nagyon nehéz lesz ilyen esetben megtenni a szükséges lépéseket.

2023. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 A kérdező kommentje:
16! Nagyon csúnya amit írtál! 6 éve én feküdt bent pszichiátrián,én voltam csak mellette! Hogy gondoltad mégis? Születése óta egyedül nevelem,eltartottam 21 éves kora óta dolgozik. És csak azért írtam hogy dolgozni sem megy,mert eddig ilyen nem fordult elő. Nagyon rendes és normális életet él ha nem drogozik. Áldott jó gyerek,gondolhatod hogy végső elkeseredettségemben írtam már ide....
2023. ápr. 18. 15:49
 20/78 anonim ***** válasza:
88%
A rendőrség legyen az utolsó opció, egy életre tönkreteszed vele, és életed végéig fogod tőle hallani. Nem rendőrség kell neki hanem orvos és elvonó. Segítség.
2023. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!