Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a drogfüggő...

Hogyan segítsek a drogfüggő gyerekemnek? Anyaként már mindent megpróbáltam,minden hétvégén ahogy leteszi a munkát azonnal elkezdi. Magában itthon csinálja nem mozdul ki sem,már nem bírom..Most még dolgozni sem ment annyira belecsúszott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 12:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 A kérdező kommentje:
47. Ja....egy fullosan bekamerázott munkahelyen ahol még az öltözőben is kamera van már lehet is kokainozni............ Jó hagyjuk!
2023. ápr. 19. 15:49
 52/78 anonim ***** válasza:
95%

“Hogyan segítsek a drogfüggő gyerekemnek? Mit tegyek?”

Milyen valaszra szamitottal?

2023. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
95%

46-os...meg meg aki ugyanaz. Ő jól tudja.

Szerintem aakérdező nem a szülő, hanem a gyerek, vagy még vak szülő.


Sajnos ilyenben éltem. A gyerek heti 6 napot dolgozott latastol mikulasig, vezetett, jol teljesitett. Mivel is, ja speeddel, aztan meg mint meg is talaltuk kokainnal. Es a maradek 1-1,5 napjai vagy neha 2 nap szabi telt zombi uzemmodban fekudt, mint egy hulla, nem evett, nem ivitt.vagy epp kijott a szobajabol es mindent felzabalt.

Amugy a szemfeherjejet kell nezni, mert ha piros eres akkor jol tolja az anyagokat. Azaz nem nagyon tart szunetet a drogozasban. csak hat hol ezt hol azt.


Persze vannak kiveteles esetek, amikor valaki kibirja es csak hetevegen kabul, de ez nem tarthato tul.sokaig.



Higyan segithetsz? Komolyan veszed a problemat es ugy kezdesz el gondolkodni, higy ketto ut van.

Az egyik hogy most leszel kőkemeny es ha boztos vagy abban hogy drogozik, akkor addig erolteted a temat es b.sztatod a gyereked, amig elmegy es keres maganak szaksegitseget (addiktologus szakember) vagy elkoltozik.

Masik ut, finomkodsz, mert sajnalod untyumpuntyum kicsikem jaj de aggodom erted (meg azert jo az a 100.000 havi tole) es majd az elet lesz kokemeny (nalunk borton lett.a vege).



Amit tudni kell amig egy drogfuggo nincs belekenyszeritve a leszokasba azaltal, hogy nem lesz penze es mindenki elfordul tole (vagy mindenki azt mondja csak akkor segitek HA szakemberhez fordulsz es tamogatlak aaleszokasban), addig drogozni fog.

Toled csak azert nem.lop, mert a keresetebol boven marad drogra: 100.000et odaad neked cserebe nem kell fenntartania se alberletet (min. 150.000/havi berleti dij) se sajat hietlbol vett lakast (hitel torlesztoreszlet legyen havi 100.000), nem kell rezsit fizetnie, nem kell maganak bevasarolnia, foznie (illetve ezeket belezsufitani az eletebe, amihez jobb nem beallva nekikezdeni), es persze hogy segit a hazimunkaban, mert igy jar legjobban: pl a fizetese 500.000, akkor 400.000e mehet drogra havinta. Kerdezd meg tole havonta mennyit rak felre? felretesz egyaltalan? ha nem akkor kezdj komolyan aggodni.


szondazas meg alkoholra van, nem drogra, arra pisiminta vagy vervezel van. Itthonra is lehet mar szerezni netrol jo dragan. Probald ki belemegy e a gyereked egy pl szerda reggeli oisiadasba...ha drogozik hetkoznap is, akkor ugy elkuld a k.va anyadba majd hogy nezel mipyen kedves jo gyerek.


Es a drogosok, akarcsak akiknek szeretojuk van hazudnak mint a vizfolyas. Cukimukik tudnak lenno a.celjuk elerese erdekeben.



Egyszer volt egy hasonlo kerdes es felajanlottam a kerdezonek irjon maganba, de nem jelentkezett. Szeri tem megint te vagy az. De lehet tevedek, bocs erte.



Sajnos szulokent sosincs tisztan latas csak elnezes es megertes es sajnalat, ha meg rosszabodik a helyzet es mar minden menthetetlen akkor vagy jon az onostorozas vagy a keso banat.

Egy drogos, aki a szuloje elitt vagy azon eloskodve (kenyelmesen otthon lakva) drogozgat a legalattomosabb ember a vilagon. A szulo nem tud egyszeruen elvonatkoztatni a jo napoktol es a rossz napoktol Es nehez ugy elkezdeni gondolkodni, hogy ez nem a kisfiam, hanem egy felnott ferfi aki vegyed ugy alberletben lakik nalad. Egy vadidegennek elturned a lakasodban valo droghasznaltazot? Nem. Hazudsz, ha azt mondod hat ize nem tudom attol fugg. Ugy dobnad ki mint macskat, mert felnel tole, felnel a rendorseg megjelenesetol, feltened az ingatlanod stb es eszedbe nem jutna onfelaldozoan asszisztalni a magat tonkretevo eletehez.

Es sajnos segitseget se aja lanal neki.

Itt segitseget tudsz ajanlani szigort es szakembert. Minden mas elnezes tamigatas visszafele fog elsulni.

Ha meg te hivsz ra rendort az orok harag lesz . nalunk anyuka hivott ra zsarukat de akkor meg meguszta a gyerek.

Szoval sok-sok erot. Nem irok tobbet. Mai napig feldul az egesz. utalom a drogokat es mindent ami kore epul

2023. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
100%
53: Ne haragudj, de még ezt a börtönsztorit leírnád, kérlek?
2023. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 A kérdező kommentje:

53-as én 1 hete regisztráltam ide! A többi pedig egy hatalmas katyvasz amit írtál,te sem gondolod komolyan :-)

A börtönös kamu történetedre pedig annyit,hogy akkor te nem csak fogyasztó voltál :)

2023. ápr. 19. 17:36
 56/78 anonim ***** válasza:
95%
Na jól van, innentől azt mondom, hogy ha te ennyire naiv is vagy, és a rengeteg választ és tanácsot is leszarod, akkor te meg is érdemled. Egyedül a gyerekedet sajnálom, hogy ebbe fog belehalni, mert hogy tőled segítséget nem fog kapni az is biztos.
2023. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 A kérdező kommentje:

Már az önmaga egy hatalmas segítség hogy mellette vagyok és küzdök érte!

Köszönöm a tanácsaidat,bár semmire nem mentem vele....

2023. ápr. 19. 17:43
 58/78 anonim ***** válasza:
94%
Igen, az látszik....
2023. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
94%
Küzdesz érte. Hogyan? Hülye kérdéseket írogatsz ki gyakorira? Nem fogadod meg a tanácsokat, mert mindenki hülye és csak te vagy helikopter?
2023. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek se ment semmire azzal hogy ott vagy....de majd rájössz...
2023. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!