Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a drogfüggő...

Hogyan segítsek a drogfüggő gyerekemnek? Anyaként már mindent megpróbáltam,minden hétvégén ahogy leteszi a munkát azonnal elkezdi. Magában itthon csinálja nem mozdul ki sem,már nem bírom..Most még dolgozni sem ment annyira belecsúszott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 12:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
98%
Itt már a szép szó nem fog segíteni.A kristály az egy nagyon rossz drog (pont mint a többi).Mesélte a haverom,hogy látta ahogyan a szomszédja remegve fetrengett a földön,mert nem kapott anyagot.Elvonó,orvos kell neki,ha nem szeretnéd,hogy erre a sorsra jusson.A rendőrség pedig a legvégső megoldás.
2023. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
100%

Elvonóra nem lehet kötelezni egy felnőtt embert a szülőnek, ha a beteg nem hajlandó bevonulni rá nem lehet tenni semmit.

Egyetlen járható út az ha sajnos feljelenti a szülő és a hatóság kötelezheti elvonóra egy zárt intézetben.

2023. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
32%

32: A szülő saját maga problémájával el tud menni ezekre a helyekre. Neki van szüksége segítségre. Még akkor is, ha egy sokkal jobban segítségre szoruló miatt, de neki magának is van oka elmenni ezzel a gonddal addiktológiára, háziorvoshoz, stb.

Van függők hozzátartozóinak is önsegítő csoport, 12 lépéses.

És bizony ezeken a helyeken meg tudják tanítani, mi a helyes hozzáállás, az a magatartás, amivel saját maga nem megy rá idegileg és anyagilag, és amivel nem támogatja a függést.

2023. ápr. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a drogfutárt feljelentheted. Főleg hogy házhoz jár...
2023. ápr. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, még az jutott eszembe, mire elolvastam az egész élettörténetet, hogy van egy mulasztásod, amivel tudsz mit kezdeni.


Itt van/lesz egy olyan kálváriája a fiadnak, amit nem tudsz átvállalni.

Úgy tűnik nekem, eddig minden problémáját magadra akartad vállalni.

Bele kellene nevelődnöd abba, hogy függetlenítsd magadtól az ő sorsát.

Bizony vannak olyan sorselemei, amiket nem tudsz megszenvedni helyette. Hagynod kell, hogy átéljen egyedül dolgokat és nem csak jó, hanem rossz dolgokat is. Hagyni kell hibázni és hagyni kell a következményeit is vállalni.


Nincsen leválva rólad, és ennek aktív résztvevője vagy.

Ha ezt nem tudod megcsinálni, hogy leválhasson rólad, akkor nem fog tudni megmenekülni sem.

Ha mindig véded, mindig elviszed helyette a balhét, akkor az egyenlő azzal, hogy nem is válik le.

Addig nincsen gyógyulás, mert mindig ott vannak neki a te tartalék energiáid.


Gondolkodj, nem akadályoztad a leválásban 5-21 éves koráig?

Simán ott lehet az okok között ez is.

2023. ápr. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
18%
35, az ilyen önjelölt (ráadásul buta) konyhapszichológustól az ég óvjon mindenkit
2023. ápr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
97%

19-es, oké, akkor szenvedj éveken át vele.


Nem érdekel, és személyeskedhetsz, az sem érdekel.


ÁLdott jó gyerek, csak éppen hetente átbsz. :D

2023. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy külön vicces, hogy mi, akik TAPASZTALATBÓL írjuk, rakja ki, mert egyik nap már nem csak "hétvégén használ drogot", hanem pénzt lop, le vagyunk pontozva a csába.


Mi alkohollal mentünk ezen keresztül, éveken át könyörgötünk, elvonórol kibe járt, aztán mégis dugipiált.

De igen, AMÚGY áldott jó gyerek volt, mint a kérdező írta. Amikor piált, akkor meg agresszív lopós.


De igen, le kell pontozni - 16-os voltam, csak úgy mellesleg, akinek a kérdező külön be is szólt, milyen rossz és csúnya dolgokat írok.


Nem, csak a valószínűsíthető jövőt.

2023. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell venni hogy részt vegyen bentlakásos drogelvonón.

Ezek a fiatalok csak úgy tudnak leszokni, ha elzárják őket a külvilágtól így nem jutnak hozzá droghoz.

Ilyen rehabilitációs intézet van Zsibriken.

Ha a fiad még képes dolgozni, akkor van még némi józan esze, rá kellene beszélni, hogy a saját érdekében próbálja meg.


[link]

2023. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi év után nem tudom mire számít… ápolja a lelkét, beszélgessen vele? Itt már igenis csak a durva eszközök fognak segíteni, semmi más. Anyu konzerválja a szitut, hogy helyet ad a drogfogyasztásnak…

Talán 3-4 napot bírtam az utcán, sírva mentem vissza, hogy elmegyek elvonóra, megteszek mindent. 8 éve tiszta vagyok, van munkám, párkapcsolatom, visszafizettem mindent, amivel valaha megkárosítottam a családomat. De ehhez az kellett, hogy ANYÁM A SARKÁRA ÁLLJON!

2023. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!