Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az igaz, hogy ahol kettőnél...

Az igaz, hogy ahol kettőnél több gyerek van, ott kötődési problémájuk lesz a gyerekeknek felnőttkorban, mert nincs külön idő mindegyikre?

Figyelt kérdés

Egy nagycsaládos poszt alatt olvasgattam a hozzászólásokat, és ezt írta egy idősebb néni:


"Sok gyermek esetén egy gyermekre kevesebb figyelem és személyes, belsőséges szülő-gyerek kapcsolat jut. Ez nyilvánvaló tény. Ebből lesznek a mentálisan sérült, kötődési problémákkal küzdő felnőttek. Az általam szeretett fiú is ezt élte meg. Lett belőle egy mentális roncs, képtelen a kötődésre."

Mi a véleményetek erről?


2023. ápr. 25. 09:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%

Nem. Sőt megfordítanám az állítást és azt állítom hogy jobb, ha több gyerek van egy családban mint 1.

Segít abban hogy csapatjátékosak legyenek, önzetlenebbek és gondoskodóbbak.

Persze a szülőnek is el kell látnia a feladatát és egyenlő figyelmet adnia mindegyik gyereknek.

2023. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem sem igaz, így direktben. De biztosan vannak ilyen esetek is. Ahol van testvér, ott tény, hogy elcsatornázódik a figyelem, de az is biztos, hogy kevesebbet is b*szogatják a kölyköket minden apróság miatt (néha a testvérek is segítenek fedezni a csínyeket), mint amikor csak egy gyerekre mered mind a két szülői szempár.
2023. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ez így általánosságban egy baromság. Sőt, három gyereknél amíg az egyikkel foglalkozik az egyik szülő (pl. apámmal nekem volt kedvem elmenni egész délutánra horgászni), a másik szülőnek dolga van (pl. anyám kezelte a háztartási melókat), addig a másik két gyerek egymással is tudott játszani. Az meg már a szülők felelőssége, hogy egyesével is mindegyik gyerekkel foglalkozzanak, meg egészcsaládos programok is legyenek.

Az ilyeneket inkább azok mondják, akik valamiért úgy érzik, meg kell magyarázniuk, hogy miért nem akarnak sok gyereket, vagy azt hiszik, hogy ha több gyerekük lenne, nem lenne kapacitásuk foglalkozni velük. Ő életük, szerintem nem is kell szabadkozni, meg ilyen olcsó, másokat megtévesztő kifogásokat gyártani. Akinek több mint két gyereke van, az tudja, hogy nem könnyű, de nem is túl bonyolult foglalkozni velük.

2023. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Hogy ostoba általánosítás.
2023. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Több mindenen múlik, de van benne igazság. Régen, mikor jellemzőbb volt, hogy több generáció él együtt, akkor nem szenvedtek hátrányt a gyerekek emiatt, mert nem csak a 2 szülő jutott, hanem nagyszülők, esetleg még más rokonok is. Most viszont, a modern, átlagos családmodell (csak két szülő, mindkettő dolgozik), nem kedvez a többgyerekes családban felnövőknek. Szóval igen, kevesebb törődést kapnak, mint az egykék, ez borítékolható. Hogy kötődési gondjuk lesz-e az jobban függ attól, hogy a szülők hogy rendezik az életüket, mennyi minőségi időt tudnak a gyerekekre fordítani. Pl ha nem jut idejük a gyerekekre külön-külön, csak mindig kollektíven, az káros lesz. Az is szerencsésebb, ha a gyerekek között van életkorban akkora különbség, hogy pl a nagyobbik már olyan életszakaszban legyen, hogy nem akar mindig a szülőn csüngeni. Nagy "divat" kb kétévente szülni, de a gyerekek szempontjából ez borzasztóan rossz választás, mert nekik kiskorban elsősorban a szülőre van szükségük, és nem a játszópajtásra (mert szeretnek ezzel érvelni a szülők, hogy kell a gyereknek a játszótárs, de ez valójábn túlértékelt ebből a szempontból. Amennyire a gyereknek kell a társ, azt lefedi a szomszéd kölök/óvodatárs, stb). A 2 éves gyereknek még nagyon kellene a szülő, erre jön egy kisbaba, aki logikusan több fizikai törődést igényel. Szóval summázva, ja, nem jár jól az átlag gyerek a tesókkal, de azért patológiás eset sem feltétlenül lesz belőle.
2023. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Van egyke gyerek is, aki nem kapja meg a megfelelő figyelmet meg van nagycsaládos is, aki megkapja.


De nyílván az is tény, hogy több gyerekre nehezebb megfelelő figyelmet fordítani.

2023. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekek száma (egészséges értékek közt, szóval nem 20 gyerekről van szó) nem befolyásolja azt, hogy a szülők mennyit foglalkoznak velük.

Azt egyedül csak az befolyásolja, hogy mennyit akarnak foglalkozni velük.

2023. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
10 évvel idősebb a tesóm tehát mondhatni egyke vagyok, mert amikor kamaszodni kezdtem ő már elköltözött. Kötődési problémám így is van. Anyám még így se akart foglalkozni velem, pedig egyszer 4 évig nem volt munkája sem, de akkor is mindent csinált csak velem nem foglalkozott.
2023. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%
Kár vesződni, a kérdező leszavaz minden neki nem tetsző kommentet.
2023. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%
Általánosságban én úgy látom, hogy nagyon is igaz. Sajnos.
2023. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!