Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Mit tegyek? A...

Ez normális? Mit tegyek? A szüleim folyton belémállnak.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nem tudom mitévő legyek, úgyhogy gondoltam kiírom:

A szüleim elváltak 3 éves korom óta, az apámmal nem szeretnék lakni, mert rossz hatással lenne rám. (bocsánat ezért a megfogalmazásért, de történtek olyan dolgok a családi életben amikre gondolva nem tudok ettől eltekinteni)

Amyámnak az új férjévek van egy gyerekük. Őt nagyon elkényeztetik. Van egy testvérem is. Ő inkább amolyan hunyászkodó típus. Ha lejet ilyet mondani mindig azt nézi, hogy neki éppen mi a legjobb és "nyal" a szüleimnek.

Én mindig kimondom azt amit gondolok és (tényleg) soha nem hazudok. (nagyon rossz érzés valakinek hazudni)

Gimnazista vagyok(három négyesem van csak a többi ötös) , nyelveket tanulok ( francia, angol, német) és sportolok is (heti 13-14 órát)

Minden nap kimerülten érek haza és az első, hogy anyám férje odajön hozzám és lealáz. Aztán anyám csatlakozik hozzá. (nem akar neki ellentmondani. Egyszer volt, hogy megvédett, de elkezdett dühöngeni, hogy ő bezzeg mindig mellém áll. Majdnem elváltak.) aztán a gyerekük is, mert látja a példát, végül a saját testvérem mert meghunyászkodik. Egyszer már majdnem önygilkos lettem. Persze hetekig viccelődtek a témával. (nahyon durván viccet csináltak belőle)

A házimunkát egyedül én csinálom. Általában éjfél körül fekszem le és ötkor kelek. Már nem bírom tovább.

A nagyszüleimnek nincsen pénze arra, hogy hozzájuk költözzek. Kollégiumba nem mehetek, mert abban a várksban élek ahol az megtalálható. Mit csináljak?



2023. máj. 13. 08:58
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ja és a testvéreimhez nem hasonlítanak. Nem jó tanulók (2-3asak) és a sportban sem (szinte mindig a verseny végén végeznek) házimunkát abszolút nem végeznek.

Pszichológushoz nem mehetek, mert a szüleim hülyeségnek tartják. Az ofőm azt mondja, hogy családi dolog.

2023. máj. 13. 09:01
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen lenne valami kollégium?
2023. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Próbálj meg amennyit tudsz házon kívül lenni. Nyáron vállalj 1 v. két diákmelót, könyvtár, sziget stb. Ha otthon vagy, akkor azonnal csináld meg a házimelót, toppra, ezzel az egyik csesztetést megfogod úszni. Eggyel kevesebb atrocitás fog érni. Ne várd, hogy bárki segíteni fog benne, mert nem fog, viszont kevesebb támadási felület marad nekik. Látogasd meg a nagyszüleidet titokban-nem kell senkinek a családból tudnia, ha feljársz hozzájuk, mert az is probléma lesz. Jegyezd meg: hallgatni arany. Az ütlegek meg addig tartanak csak amig a másik fél el nem fárad, és el nem múlik a haragja. Te sose üss vissza. Maximum, ha már felnpőtt vagy, és mondjuk terhesen megint meg akar ütn i ököllel, akkor megragadod a csuklóját, a személbe nézel, és úgy mond meg neki: Meg ne merd mégegyszer tenni. Utána nem fog merni veled próbálkozni többet fizikai, ököllel bántani. De ehhez meg kell érned. Addig meg kerüld. Fel kell nőnöd boxzsákként úgy, hogy a lehető legkevesebb ütés érjen, és ehhez ész is kell. Jegyezd meg: nem az az okos aki pillanatnyilag fölényben van, hanem az aki egy mozdulattal el tudná az egészet söpörni, de nem teszi. Vigyázz, és minden cselekedetedre, beszédedre figyelj. Önkontroll, önuralomfejlesztés után nézz utána. Van egy könyv, ami annó nekem is sokat segített: Ray Rigby: A domb. Olvasd el.


Kitartás neked és figyelj a hátad mögé-mindig. Mert az ütleg elől is ki lehet térni, ha figyelmes vagy.

2023. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügy? Mert azért ez elég durván gyermekbántalmazás. Iszonyat egyébként, hogy egy gyerek nem tud senkihez fordulni segítségért, ha otthon pokol az élete.
2023. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%

1. A szüleid 3 évesen váltak el. Tehát nem tudod mi zajlott akkor. Tudod-e 1000% bizonyossággal, hogy apád tényleg hülye, vagy csak anyád pocskondiázza, te meg elhiszed?

2. Miért lenne rád rossz hatással? Nemsokára szavazhatsz, egyetemet, karriert kell választanod, esetleg albérletben fogsz lakni egyedül. Csak van annyi eszed, hogy nem tudnak befolyásolni, ha te nem akarsz valamit.

3. Vállalj diákmunkát, segíts be a kertben a nagyszüleidnek zöldségeket termeszteni, a kaja részét máris letudtad. Sport után lezuhanyzol valószínűleg hétvégén a melóban is le tudsz, tehát a rezsibe máris nem sokat számítasz bele.

2023. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, havonta kb. mennyibe kerülnél a nagyszüleidnek, hogy náluk lakhass?
2023. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Össznépi családi cirkusz lenne belőle-főleg az ilyen gyerekeknél, mert akkor lehull a külső máz-amit kifelé vissznek. Nem véletlenül javasoltam neki, hogy tartsa titokban. Idős értelmes emberekkel meg lehet beszélni. Tudják őkl is pontosan mi van, csak a család miatt, úgy tesznek mint ha minden a legnagyobb rendben lenne. Egy család nem egy emberből áll. Hanem rendszerint több családból. Ha feldobná, hogy ott akar lakni, óriási cirkusz lenne belőle, mert nem csak a háttérkiderülés, hanem mert a fiatalé gyerekre fognák, hogy biztos az örökségre megy rá.. Senkinek nem hiányzik, legfőképp egy fital gyereknek, mocskos felnpőttek szórakozása. Az ilyen gyerek örül ha béke van körülötte, csend és nyugalom.
2023. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

6 "tehát a rezsibe máris nem sokat számítasz bele."


Miről beszélsz? az ilyen gyerekek 99,9%-ától elszedik a pénzt. Akár otthon van,akár nincs.

2023. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nem jövök rá, mi a megoldási javaslatod.
2023. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
10 Nem baj, hogy te nem jössz rá, aki volt ilyenben, felnőtt ilyen családban, az pontosan helyére tudja tenni amit javasoltam. És ez a lényeg, nem más aki max. okoskodni tud, de valóságban nem tapasztalt.
2023. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!