Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkosság ellen a legjobb...

Öngyilkosság ellen a legjobb módszer szerintem hogy "Ne legyél öngyilkos hanem élvezd a szenvedést" Vélemény erről?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 01:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
78%
Ez a módszer állandósítja a bántalmazást, mert azt sugallod hogy magad és a környezeted felé ez így megfelel, rendben lévő dolog.
2023. máj. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

Szerintem a bántalmazás, rosszindulat,megalázás ugyanúgy megmarad, ezek nem attól függenek hogy milyen módszert alkalmazok.

Szerinted mi volna a megoldás?

2023. máj. 17. 16:33
 23/61 anonim ***** válasza:
69%
Saját magadnak nyugodtan mondogasd, ha segít. Csak másnak ne mondd, ha krízishelyzetben segítséget kér. De neked is jobb lenne, ha nem ez a gondolkodás lenne a mentsvárad. Ha igazából arra gondolsz, hogy élvezzük, ami van (pl. biciklivel jövök haza és utolér egy felhőszakadás, akkor ebben próbálok örömet lelni), az teljesen jó irány. De ha van egy ilyen általános felfogásod, hogy az élet szenvedés akkor jól tennéd, ha ezen is dolgoznál, mert lehet rajta változtatni.
2023. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 Darius- ***** válasza:
Öngyilkosság oka leginkább érzelmi eredetű. Szüntesd meg a problémát, ha fennáll ez, légy érzéketlen.
2023. máj. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:
Azok a szörnyű emlékek, mikor ezredjére megaláztak, gonoszságokat,igazságtalanságokat követtek el velem(pl:egy a sok közül: meghurcoltak önbíráskodásért 16 évvel ezelőtt, miközben a rohadék a mai napig tartozik) csak a halálomkor fognak megszűnni, addig együtt kell élnem velük, és mikor eszembe jutnak, vagy újból baszogatnak,megaláznak olyankor mondogatom magamnak, hogy "ne legyél öngyilkos, hanem élvezd a szenvedést"
2023. máj. 21. 07:51
 26/61 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, hogy vagy?


Én értem a kérdésed. Hallottam egy pszichológustól, hogy a fájdalmat meg kell élni, nem szabad előle menekülni, mertha próbáljuk elnyomni magunkban, akkor a sokszorosa "érkezik vissza", tehát a negatív érzelmeket nem szabad a szőnyeg alá söpörni,de harcolni sem szabad ellenük. Elfogadni és megélni a rossz érzéseket fontos, ez nem egyenlő az önsajnálattal. Legyenek célok, amikért küzdeni lehet! Ismerjük el, ha segítségre van szükségünk és cselekedjünk. Ne féljünk a fájdalmas érzésektől, hiszen egyszer lent, egyszer fent, tartja a mondás! Szurkolok Neked Kedves Kérdező!

2023. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

Köszi!

Utálok emberek közé menni, itthon érzem a legjobban magam, nem úgy élem meg hogy unalmas hanem úgy hogy nyugalom van, nem ba..ogat senki.Gyomoridegem van ha arra gondolok hogy holnap mennem kell dolgozni és ott lesz a szemét főnök meg 1-2 szemét kolléga(tisztelet a kivételnek), de a pénz miatt muszály.

2023. szept. 12. 19:05
 28/61 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nehéz az élet. Kívül bajok, belül bajok. A belső baj rosszabb. Ha belül viszonylag rendben van az ember, a külsőkkel általában elbír. Akarsz belül rendben lenni? Tudom a választ, hiszen én is lelki beteg ember voltam. Sokat változott belül a lelkem, pozitív irányban. Van reménységem, hitem, tudom szeretni az embereket, még az ellenségeimet is. Régen ennek a fordítottja volt, de csak volt. Megírjam neked, honnan jöhet a segítség és hogyan számodra is? Ha szeretnéd írj, és válaszolok.
2023. szept. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
0%
Tudjuk, hittéríteni akarsz, legalább a profilneved alapján ne ismernénk fel azonnal.
2023. szept. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
34%
Szia 29-es. Az előbb valaki másnak már megírtam ezt a választ, most neked bemásoltam. Kb. két héttel ezelőttig nem is tudtam, hogy van ilyen kérdezős honlap. Véletlenül, akaratomon kívül valahogy beleléptem. Olvastam a kérdéseket és nagyon megrendültem a sok lelki nyomorúság láttán. Úgy gondolom, a legtöbb kérdezőnél is nagyobb bajban, lelki betegségben voltam életem folyamán. De jött a segítség, és a gyógyulás. Normális életvitelt folytatok, sőt mások nehéz terheiből is jó nagy rész vállalok. Most nem erre a honlapi válaszaimra gondolok. Mi mást tehetnék, mikor olvasom a sok lelki nyomorúságot. AKI rajtam segített, ŐT ajánlom másoknak is.
2023. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!