Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus szülő mániája...

Nárcisztikus szülő mániája hogy szerezzem meg a diplomát, addig támogatni sem fog anyagilag, és a saját félretett pénzemet sem kapom meg. Ebből kiút?

Figyelt kérdés

A félretett pénzt nem tudom hogy hol van mert el lett dugva.

Több millió forintról van szó.

Viszont a diploma megszerzése sem szempont számomra mert nem érdekel, én menni akarok innen minél előbb.

22 éves vagyok, érettségim van jelenleg, meg jogosítványom.

A szülők meg minden "jutalmat" a diploma megszerzéséhez kötnek, azt manipuláltál belém kis korom óta hogy anélkül senki vagy.

Mostanra viszont kinyílt a szemem és látom hogy mi lenne a normális, ez nem az.

Kis koromban fizikailag is bántalmaztak a szüleim ha nem jól teljesítettem az iskolában, vagy valami rosszat csináltam.

Rosszabb esetben elvették a játékaimat vagy összetörték azt.

Mindkét szülőm 60 körüli diplomás alkoholista.


2023. jún. 5. 11:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Jé, nem az én szüleimről írsz?

Mondjuk annyi, hogy az enyémek 50évesek, mégcsak érettsegijük sincs.


Nálam a nyelvvizsgával volt ugyan ez.

Mert német és francia nyelvvizsga kell, különben nem lesz belőlem senki.

Mind a 2 nyelv hidegen hagyott, nem érdekelte őket. Angolul nem tanulhattam.

Saját költségen rengeteg németórát vettem, csak megfeleljek nekik. Közel 1millióm ráment. Ennek ellenére lett egy nyelvvizsgám, amivel kitörlöm a seggem. Már bocsi.


Én minden anyagi/tárgyi stb támogatásról lemondtam, a saját félretett pénzemről is, mert hát ugye azzal is ők takarékoskodtak...

23 évesen 2 szatyor ruhával leléptem otthonról, 2ezer ft-al a zsebemben.


Most 30 vagyok, kb köszönni még tudok németül, de ennyi. Franciául talán már azt sem.

2023. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem értem. Ha most anyagilag nem támogatnak, csak majd ha lesz diplomád, akkor mivel tudnak sakkban tartani?
2023. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
22 éves vagy, nyilván dolgozol, ha több milliónyi felretett pénzed van, tehát elkoltozol. Ha a szüleid nem adják oda a pénzed, akkor feljelentést teszel ellenük lopás miatt, hiszen nyilván tudod bizonyítani, hogy neked x milliod van
2023. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Na, de te most hol élsz, ki tart el, nem a szüleid ?!


Mert akkor csak támogatnak...


Ebből az a kiút, hogy vagy lemondasz a pénzedről és lelépsz vagy lediplomázol és utána lépsz le.

2023. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerű: kezdj saját életet! Az én szüleim nem nárcisztikus típusok, de csórók voltak világéletükben, szóval 20 évesen 2 zacskó ruhával költöztem albérletbe. Mivel otthon volt két kisebb tesó, mondták, ha dolgozom, tegyek le havi 40-et, na 45-ért már volt társbérlet másik városban, így mentem.

A te problémád inkább az, hogy kell a lóvé. Hát ha feltételekhez kötötték és azok teljesítése nélkül nem kapod meg, akkor pattanj le, nem vagy már gyerek.

2023. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
És ebben hol a nárcisztikusság, hogy embert akarnak faragni belőled? Tűnj el az életükből jobban járnak, sztem amúgy is családi pótlék helyett kártérítést kaptak rád.
2023. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező te ugyanaz vagy aki a tegnapi kérdésnél a jogi egyetemről akart Ausztriába menni recepciósnak?
2023. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%

Itt mindenki nárcisztikus.


Micsoda szemét szülők, azt akarják, hogy tanuljál. Eszem megáll!

2023. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%

8!


Nem mindenki akar vagy tud tanulni. Nyilván szülőként q legjobbat, a legtöbbet akarod a gyerekednek, de ha őt neme rdekli, akkor el kell engedni,

2023. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

#9: a kérdésből az derült ki, hogy a kérdező szülei kötelezik a gyereküket arra, hogy egyetemi diplomát szerezzen. Emellett az is kiderült, hogy függők, feltehetően kiégtek, illetve depresszóval küzdenek.

Ezek alapján lehet őket sajnálni, lehet őket kritizálni, de nárcisztikusnak nevezni egyszerűen agyrém.

2023. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!