Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus szülő mániája...

Nárcisztikus szülő mániája hogy szerezzem meg a diplomát, addig támogatni sem fog anyagilag, és a saját félretett pénzemet sem kapom meg. Ebből kiút?

Figyelt kérdés

A félretett pénzt nem tudom hogy hol van mert el lett dugva.

Több millió forintról van szó.

Viszont a diploma megszerzése sem szempont számomra mert nem érdekel, én menni akarok innen minél előbb.

22 éves vagyok, érettségim van jelenleg, meg jogosítványom.

A szülők meg minden "jutalmat" a diploma megszerzéséhez kötnek, azt manipuláltál belém kis korom óta hogy anélkül senki vagy.

Mostanra viszont kinyílt a szemem és látom hogy mi lenne a normális, ez nem az.

Kis koromban fizikailag is bántalmaztak a szüleim ha nem jól teljesítettem az iskolában, vagy valami rosszat csináltam.

Rosszabb esetben elvették a játékaimat vagy összetörték azt.

Mindkét szülőm 60 körüli diplomás alkoholista.


2023. jún. 5. 11:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a narcisztikus jelzőre reagáltam
2023. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%

Hogy ne lenne nárcisztikus? A 60-asok fejében az van, hogy diplomás gyerek=tökéletesség. Lehet vele villogni a külvilágnak. Az mindegy, hogy egy 22 éves FELNŐTT, aki a saját életével rendelkezik nem akar diplomát, a nárcisztikus szerint a gyereknek a saját életébe beleszólása nincs, "nyemabuznyicska" jár neki. Lényegében tulajdonának tekint, egy tárgynak. Nem véletlen nincs empátiája egy nárcisztikusnak, nem véletlen képtelen az együttérzésre.

Kiút csak a költözés és a kontakt elvágása.

2023. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha elolvastad volna a teljes szöveget, akkor látnád, hogy mindkettő diplomás. Teljesen evidens, hogy ők azt akarják, a gyereküknek is legyen diplomája. Ettől még nem lesz senki narcisztikus
2023. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
22 vagy, ha nem tanulsz, már úgyis dolgozol, összepakolsz, elmész. Nem bonyolult.
2023. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ez a minimum, hogy ha van a szüleidnek elvárása és azt szeretnéd megkapni akkor teljesíted az elvárásaikat, ha meg nem kell akkor nem foglalkozol az elvárásaikkal.

Szerintem ma már a diploma olyan alap mint 10 -15 évvel ezelőtt egy alapszíntű érettségi, hogy mire mész vele?

Lehet, hogy semmire de az út amig eléred a célod(diplomát) sokat formál majd rajtad jó értelemben.

Szerintem ha nincs saját vállalkozásod akkor nem éri meg értelmetlen munkába ölni a fiatalságod napi 8 -12 órában hanem menj szépen egyetemre/főiskolára és szerezz még több ismeretet, barátokat, élményt.


Egyetem/főiskola a legjobb oktatási rendszer.

A tanulsz azzal nem veszítesz semmit viszont ha nem azzal igen mert nem tudsz majd válogatni a munkák között, illetve az az ut amig eléred a célod(diplomád) az az alatt nagyon sokat fogsz a pozitív értelemben fejlődni.


Hajrá!

2023. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

Én lelépnék, és többé legfeljebb csak szökőévente látnának. Az ilyenek nem szülők, hanem önző, és bukott emberek, akik nem gyereket akarnak nevelni, nem azt akarják, hogy legyen egy boldog fiuk/lányuk, hanem rajta keresztül akarják megélni azt, ami nekik nem sikerült.

A pénz meg nem tudom, ténylegesen mennyire a tiéd, de ha jogilag a tiéd, akkor én a helyedben miután leléptem, beadnám a feljelentést lopás miatt. Mert ha ez tényleg a te pénzed, és eldugták előled, az közönséges lopás.

Ja, de hogy családtag tette? Miért, hattól ez kisebb bűn? Soha nem értettem azt a felfogást, hogy miért lenne az kisebb bűn, ha egy családtaggal szemben követik el. Épp, hogy az a nagyobb vétek.

2023. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

"...hanem rajta keresztül akarják megélni azt, ami nekik nem sikerült."


Mi nem sikerült nekik? Írta, hogy mindkettő diplomás.m

2023. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%

Hogy van neked több milliód félretéve 22 évesen?

Ha ennyire jól keresel, elköltözöl szépen, és néhány év alatt újra összerakod.

Vagy abból raktad félre, amit a szüleid adtak neked?

Akkor bizony ők döntik el, mikor, hogyan kapod meg.

2023. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%
Ideje gyüjtögetni a saját élet kezdésére és költözni.
2023. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%

Hallod....

22 vagy, már el is végezhettél volna valami kis lim-lom fősulit/Bsc-t.

Szüleid lenyugodtak volna a lóvé is meglenne.

2023. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!