Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus szülő mániája...

Nárcisztikus szülő mániája hogy szerezzem meg a diplomát, addig támogatni sem fog anyagilag, és a saját félretett pénzemet sem kapom meg. Ebből kiút?

Figyelt kérdés

A félretett pénzt nem tudom hogy hol van mert el lett dugva.

Több millió forintról van szó.

Viszont a diploma megszerzése sem szempont számomra mert nem érdekel, én menni akarok innen minél előbb.

22 éves vagyok, érettségim van jelenleg, meg jogosítványom.

A szülők meg minden "jutalmat" a diploma megszerzéséhez kötnek, azt manipuláltál belém kis korom óta hogy anélkül senki vagy.

Mostanra viszont kinyílt a szemem és látom hogy mi lenne a normális, ez nem az.

Kis koromban fizikailag is bántalmaztak a szüleim ha nem jól teljesítettem az iskolában, vagy valami rosszat csináltam.

Rosszabb esetben elvették a játékaimat vagy összetörték azt.

Mindkét szülőm 60 körüli diplomás alkoholista.


2023. jún. 5. 11:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
70%

Itt nem azzal van a baj, hogy a szülők szeretnék, hogy a felnőtt gyerek diplomát szerezzen, hanem maga a módszer, ahogy elakarják érni és nem veszik figyelembe a gyerek elképzeléseit. Van rá esély, hogy nárcisztikosok, de ezt sem én sem az internet ,,szakértői nem fogják neked megmondani és szerintem lényegtelen is.

Én azt tanácsolom neked, hogy enged el, azt a pénzt és kezdj új életet. Fogd fel úgy, hogy ez a szabadság ára.

2023. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
28%
Az a pénz csak zsaroló eszköz a kezükben. Nem vagyok benne biztos hogy ha lesz diplomád akkor megkapod.
2023. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
73%

13

Így van. Csak divat lett mindenkire rásütni. Értelmiségi szülők nyilván a gyereküknek is hasonló jövőt szánnak.


12

Látom a közhelyek bebiflázása és visszaköhögése remekül megy.

2023. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!