Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon bunkó vagyok a szüleimm...

Nagyon bunkó vagyok a szüleimmel és fogalmam sincs, hogyan változtassak. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Egyre jobban érzem azt, hogy annyira durván beszélek a szüleimmel, hogy egyszerűen meg sem érdemlem azt, hogy szeressenek. Néha arra gondolok, hogy ha más szüleim lennének már a negyedénél pofon vágtak volna azért, amit csinálok.

Annyira könnyen leszek flegma, hogy néha ijesztő. És nagyon könnyen ideges leszek, ami egyre szembetűnőbb.

Nem tudom, hogyan legyek jobb, mert látom, hogy baj van velem. Egyszerűen borzalmasan kommunikálok az emberekkel.



2023. júl. 6. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Akaraterő?

Számolj el háromig, mielőtt csípőből visszaszólsz. Senki se szereti a bunkó embereket.

2023. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Akaraterő. Mond el ezt a szüleidnek is és kezeltesd Magad.
2023. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Beszélgettem erről már velük, de azt hiszem hamarosan a közelebbi jövőben is leülök velük emiatt.
2023. júl. 6. 14:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne reagálj csípőből, hanem hallgass. Nem véletlen az a régi mondás, hogy számolj 10-ig. Ha csak egy fél perc szünetet tartasz, pláne ha többet, már az alatt is lenyugszol, a dühöd nagy része elpárolog, és képes leszel a másik tiszteletben tartásával kifejteni az ellenvéleményedet. Képzeld bele magad a másik nézőpontjába, hogy el tudd fogadni a más kiindulást, úgy nem fogsz rá annyira haragudni, és könnyebb közösen elfogadható kimenetelhez jutni.
2023. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es:

Nagyon köszönöm. Mindenképpen megpróbálok egy kicsit arra koncentrálni, hogy lenyugodjak a válaszaim között.

2023. júl. 6. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el sportolni. Sokan nem tudják de a sport nem csak az izmokat edzi, hanem az idegrendszert is. Ha kemény edzéseket nyomsz, meglásd sokkal nyugodtabb leszel.
2023. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szoktam mozogni minden nap, de igen, alapból elég inaktív életet élek. Lehet elkezdek erősebben mozogni akkor. Főleg, hogy most van is időm.

Köszönöm a tanácsot.

2023. júl. 6. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Szakemberhez is érdemes lehet fordulni segít ekzelni ezt a viselkedésed.
2023. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha tisztában vagy a viselkedésed helytelen mivoltával, máris nagyot léptél előre. Most már csak azt a kis időt kell kihúzni, amíg elmúlik a kamaszkor.
2023. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
19,5 éves vagyok.:( Ekkora szerintem már enyhülnie kellene ennek, de nem tudom pontosan persze.
2023. júl. 9. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!