Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy változtassam meg a...

Hogy változtassam meg a szüleim?(vallás)

Figyelt kérdés
Mindkettő szülőm vallási fanatikus, agymosott.Én erősen ateista vagyok.Rengeteg veszekedés volt köztünk már tini korom óta emiatt.állandóan rémisztgettek hogy pokolra kerülök ha sminkelek, kihívó ruhákat veszek fel stb..kényszerítettek hogy templomba járjak velük,próbáltak rávenni hogy extrém konzervatív legyek.Akármi legyen ha telefonon beszélünk ha hétvégén találkozunk elkerülhetetlen hogy ne hozzák szóba a vallást, a sikereimnek sem tudnak örülni pl: legutóbb felhívtam őket hogy elújságoljam hogy előléptettek, anyukám válasza az volt hogy ateistaként a pokolban nem fogok sokra menni egy előléptetéssel.A lányom 13 éves, már át se merem vinni hozzájuk,folyamatosan próbálják ellenem hangolni, a kereszténységbe manipulálni.Olyanokat mondanak neki hogy anya egy rossz istentagadó ember aki a sátánnal cimborál. Legutóbb amikor vigyáztak rá egy bibliával, kis kereszttel küldték haza mondván neki hogy anyának apának ne mutassa meg,legyen ez az ő titkuk.Karácsonyi, szülinapi ajándéknak is csak keresztény vallásos dolgokat adnak.Azt szeretném hogy a lányom ha érett lesz maga döntse el hogy szeretne e vallásos lenni.A szüleim miatt már szektaként tekintek a kereszténységre.Mit tegyek hogy leállítsam ezt?

2021. jún. 7. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem fogod tudni megváltoztatni őket. Annyi tehetsz, hogy a lányodat és magadat megvéded tőlük, aminek - ha tényleg ilyenek - egyetlen módja a kapcsolatmegszekítás. Amit csinálnak, az a bántalmazás egy formája, és nem kötelességed tűrni.
2021. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
1. jól mondja, nem kell menni többet
2021. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát, szerintem nem lesz vallásos a lányod.

Leírom miért.

A nagymamám ugyanilyen volt, bigott római katolikus, csak az a jó, más vallás mind rossz. Anyukám ebben nőtt fel, utálta az egészet, hogy gyónni kell a papnak, aki szemben lakik, és mama unokatestvére a házvezetőnője, hogy minden kis apróságot el kell mondania, az egész vallást. Megszülettünk mi az öcsémmel, a nagymama erősködött, hogy hittanra kell járnunk, anyukám nem mert ellentmondani, tehát az egész gyerekkorunk azzal telt, hogy a mamánál imádkoztunk, reggel, este, délben, minden vallásos volt, elsőáldozás, bérmálkozás, stb, otthon meg totál az ellenkezőjét hallottuk.

Egyikünk se lett vallásos...megkérdeztem az öcsémet, hogy mire emlékszik a hittanórákból, azt mondta, arra, hogy valaki folyton rugdosta a pad alatt...

Mi is így nőttünk fel, hogy totál mást hallottunk a mamától, mint otthon. (És az lett belőle, hogy közünk nincs a valláshoz, max kulturális szinten).

2021. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
provokatív hergelés a hívők ellen...
2021. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Ne menjetek anynit hozzájuk.
2021. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
4-es, az nem provokatív, hogy pokolra kerülsz, ha sminkelsz, meg nem érsz semmit az előléptetéssel a pokolban?
2021. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Én keresztény vagyok, de hadd mondjam el, hogy nem a keresztény hittel van a gond. A baj a szüleid személyiségével és hozzáállásával van.

Önmagában véve az, hogy valaki hisz Istenben, az nem baj. Sőt, szerintem aki igazán hisz és keresztény, az boldog lehet, mert a Jézusba vetett hit reményt ad. Az örök életre. Arra, hogy van miért élni. Arra, hogy nem ér minden véget a halállal és majd lesz egy idő, amikor minden jobb lesz és nyoma sem lesz a szenvedésnek. És aki tényleg igazi hívő, az másokkal is igyekszik jót cselekedni, nem megbántani másokat, gondoskodni másokról, fejlődni lelkileg és még sok egyebet, ami nagyon is pozitív dolog.

Csak úgy jelezni szerettem volna, hogy amúgy nem a vallással van a gond. Hívő is sokféleképpen lehet valaki. Úgy is ráerőlteti másokra és erőszakosan teszi, meg úgy is, hogy örül neki ha a másik ember is hiszi, amit ő, de ha mégsem, akkor sem vág sértő dolgokat a fejéhez.

2021. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

*Úgy is, hogy

(7-es kommentben elírtam)

2021. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
87%

Nagyon sajnálom hogy így állnak a dologhoz a szüleid. Hiába akarnak "jót" ezzel csak elijesztenek mindenkit. Sajnos ők azok akik nem ismerik Isten szeretét, mert Isten senkire nem erőlteti rá magát. Az emberek és a vallás viszont sokszor igen. Én is így voltam vele. Amíg a szüleim erőltették addig ateista voltam, sőt sátánista is. Aztán sok információ birtokába jutottam amiből beláttam hogy a világunk tervezett, teremtetett világ.

Tudom ez most téged nem érdekel, de én csak arra kérlek válaszd szét a vallásosságot az igazi hittől. Sajnos a szüleid nem ismerik a Bibliát, mert az alapján szeretniük és elfogadniuk kéne meg persze imádkozni és nem erőszakkal téríteni.

Sőt a kislányod titokban való bevonása nagyon nem tiszta dolog. Én azt javaslom légy velük határozott! Mond meg nekik hogy ezzel pont az ellenkezőjét érik el! Kérdezd meg ha te mondjuk buddhista lennél ők mennyire örülnének egy ilyen erőszakos térítésnek? Ha nem értik meg sajnos meg kell velük szakítani a kapcsolatot talán akkor elgondolkodnak. Persze a legjobb mindig mindent megbeszélni, ehhez esetleg segítség lehet egy külsős ember bevonása. Pl egy megértőbb hívő emberé aki az ő oldalukon áll, de teljesen megért titeket. Talán őrá hallgatnának...

2021. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
A hívőség nem rossz dolog, sőt irigylem az embereket akik lényegében így egy csoporthoz tartoznak és falun pl. közösséget hoz létre az, hogy templomba járnak,de azt már nem szeretem amikor rám akarják erőszakolni a vallást és amit a szüleid csinálnak az már a beteges kategória. Közöld velük, hogy vagy leállnak vagy többet se te se a lányod nem mentek át, ha nem tudják magukat ehhez tartani akkor így jártak. Hidd el a lányod jobban jár ha nem találkozik többet velük :S
2021. jún. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!