Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeritnetek kötelező hívni a...

Szeritnetek kötelező hívni a szülőt hetente egyszer, amikor már nem laksz otthon és teljesen saját életed van?

Figyelt kérdés

Anyukám állandóan azzal jön, hogy menjek ki a temetőbe apukámhoz legalább havonta 1x,aztan azzal, hogy őt illene felhívnom hetente egyszer.


Hozzáteszem,hogy nincs meg a bizalmam felé, mert tett érte. Én úgy gondolom, hogy az ember akkor keressen valakit, amikor érzi, nem akkor, amikor azt kierőszakolják.


Lassan 30 éves felnőtt ember vagyok és úgy érzem, hogy ez kezd sok lenni, hogy kiokít, mi az ami kötelező.


Valaki volt már hasonló helyzetben?



2023. júl. 18. 11:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

De ha annyira nem érdekel a saját anyád, hogy hetente egyszer felhívd, ha neked stresszt okoz a cseszegetése, miért nem szakítod meg vele a kapcsolatot, aztán ennyi, nem kell többet hallgatnod a sirámait?


Engem sem érdekelt az enyém, aminek megvolt az oka, amit magának köszönhet, de 30 éves koromra már nem is tartottam vele a kapcsolatot, nem mérgeztem magam tovább a jelenlétével, te ennyi idősen miért nem tudsz ide eljutni?


Mert félsz, hogy mit mondanak majd mások?

2023. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Azok szoktak jogokra meg illemre meg kötelességtudatra meg tiszteletre hivatkozni, akik nem voltak elég jó szülők ahhoz, hogy a gyerekük maguktól akarja őket keresni. Ha jó lenne a kapcsolat, nem kéne így erőlködnie. Neked nem kötelességed őt hívni.
2023. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem kötelező.

Ha jó a viszony, akkor úgyis érdekli egymást a két fél, hogy ilyen rendszerességgel felhívják egymást (ha nem találkoznak). Ha meg nem jó a viszony, akkor meg úgysincs értelme.

Ha apukám már nem élne, havonta egyszer biztos kimennék a sírjához, ha életében normális viszonyban voltunk.

2023. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Metionin ***** válasza:
85%
Egyéni preferencia, nem kötelező.
2023. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván nem kötelező, de egy normálisan működő családban szeretik annyira a családtagok egymást, hogy ez természetes legyen.
2023. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Ha hetente egyszer nem tudsz beszélni vele, tényleg teljesen felesleges az egész kapcsolat. Felejtsd el örökre.
2023. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
8%
kötelezo nincsen ha szeretetrol es törödesrol van szo. Persze az is kerdeses hogy , ok anyuddal rosszban vagy most, de ha mar egyszer nem lesz nem e fogod banni hogy nem törödtel vele?
2023. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

Anyám is ilyen. Érv: mert te vagy a gyerek. Ő fel nem hívna ám.

Ha nem akarod, ne hívd. Gondolom, oka van, hogy nem érdekel.

2023. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Semmi nem kötelező,ahogyan ez sem.


Ha két ember érdekli,és szereti egymást,akkor teljesen természetes "ingerként" jön az,hogy felhívod ilyen rendszerességgel,vagy találkoztok. Ha pedig,nem jó a kapcsolat akkor nincs értelme annak,hogy felhívd és jó pofizz a telefonba egy sort,miközben a hátad közepére sem kívánod,csak muszájból kerested. Szerintem ez sokkal rosszabb,mintha fel sem hívnád.


Ugyan ez igaz a temetőbe járkálásra is. Ha a szeretted apukádat,és jó volt a viszony köztetek,akkor szintén természetes dologként jön az,hogy megpróbálsz havi egyszer kimenni a sírjához,ha megteheted. De ha nem voltatok jóban,akkor ennek sincs sok értelme,hogyha muszájból,vagy rád "erőszakolásból" csinálod.

2023. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

"Ha a szeretted apukádat,és jó volt a viszony köztetek,akkor szintén természetes dologként jön az,hogy megpróbálsz havi egyszer kimenni a sírjához,ha megteheted"


???


Szerintem ez hülyeség. Azért, mert valami nem jár ki a temetőbe rendzseresen, még szerethette az illetőt, nem csak a temetőben lehet emlékezni.

2023. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!