Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeritnetek kötelező hívni a...

Szeritnetek kötelező hívni a szülőt hetente egyszer, amikor már nem laksz otthon és teljesen saját életed van?

Figyelt kérdés

Anyukám állandóan azzal jön, hogy menjek ki a temetőbe apukámhoz legalább havonta 1x,aztan azzal, hogy őt illene felhívnom hetente egyszer.


Hozzáteszem,hogy nincs meg a bizalmam felé, mert tett érte. Én úgy gondolom, hogy az ember akkor keressen valakit, amikor érzi, nem akkor, amikor azt kierőszakolják.


Lassan 30 éves felnőtt ember vagyok és úgy érzem, hogy ez kezd sok lenni, hogy kiokít, mi az ami kötelező.


Valaki volt már hasonló helyzetben?



2023. júl. 18. 11:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
21%
Én rendszeresen hívom a szüleim, de szeretem is őket. Több idő elmegy pl facen görgetéssel, szerintem rá lehet szánni azt a fél órát arra aki felnevelt
2023. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%

Semmi nem kötelező csak amit magadra erőszakolsz, vagy amit hagyod, hogy rád erőszakoljanak.


Elég felszabadító érzés mikor erre rájössz.

2023. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
32%

Nem kötelező semmi, de ne csodálkozz, ha majd ők is ígyállnak hozzád.


Csak megjegyzem, évek óta nem lakom otthon és szinte mindennap beszélünk legalább pár percet. Nekem nem teher.

2023. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

ez nem illendoseg kerdese. ha jo a kapcsolat, akkor hetente tobbszor is fel fogod hivni.

Te azt irod, hogy nem jo, akkor meg nem kell vele foglalkozni

2023. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%

"Valaki volt már hasonló helyzetben?"

én.

harmincas éveim elején járok, egyszerűen nem szeretek telefonon beszélni az anyámmal (egyébként másokkal se nagyon) és még mindig kisebb gyomorgörcs van bennem, ha úgy érzem, időszerű lenne hívni

és nem is nagyon csodálkozok azok után, hogy az egész gyerekkoromat meghatározta, hogy mikor melyik családtag mi miatt fog megsértődni

köztük is legfőképp az akkoriban hozzám legközelebb álló személy, az anyám, aki a legjobb tudása szerint felnevelt, de egy elég extrém ember, rendkívüli módon magának való, gyanakvásra és féltékenykedésre roppant hajlamos, érzelmileg labilis, belső konfliktusait vagy túltolt kontrollálás, vagy elfojtások + dermesztő kitörések formájában képes kezelni

nem szeretném vele megszakítani a kapcsolatot (mondjuk neki majdnem sikerült, egy összeveszést követően majdnem másfél évig nem volt hajlandó tudomást venni rólam, ha akarok valamit, pedálozzak csak), nem szeretném elvágni az esélyét, hogy a jövőben jobb viszonyban legyünk, így fenntartok egy alapszintet, jelenleg kábé 2 hetente hívom, meg amennyire igényünk van néha-néha találkozunk, ilyenkor mindkettőnk igyekszik pozitívan hozzáállni. amúgy mindketten éljük külön az életünket, jelenleg ez a helyzet.

2023. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
48%

Megmondanám neki, hogy mit képzel magáról, hogy megmondja mit kellene csinálnod!


Temetőbe soha nem mennék, undorít az egész közege, a hozzá kötött társadalmi megfelelési kényszer.

Aki meghalt, az meghalt, szerintem abnormális dolog a temetőbe járás.

2023. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
19%
Én csak annyit mondhatok hogy mindennap beszéltem anyummal és taliztam vele majd a párom szakított velem mert hogy ő nem akar anyuci pici fiával lenni. Döntsd el ki a fontosabb anyád vagy a párod.
2023. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

17-es, az én férjenm is majdnem minden nap beszél pár percet az anyjával, és eszembe sem jutott soha szakítani emiatt vele, szóval ez nem mérvadó.


Bár inkább olyan anyám lenne, mint neki, akivel én is beszélhetek mindennap.

2023. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
28%

18

Itt ezt nem szokás. A kölyök nem akart megszületni, ezért a szülő kötelessége a gyereketz egész életében pénzzel tömni, ugrani neki, de ugyanakkor vegye természetesnek, hogy ha nincs rá szükség éppen, akkor szrnak a fejére. De ez csak addig lesz, amíg ők is nem lesznek szülők. Akkor majd a másik oldalról fognak nyivákolni a szintén rájuk sem szró gyerekeik miatt.

2023. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg, de nem értem az ilyen kérdéseket. Ha azt mondjuk kötelező telefonálni akkor onnantól fel fogod hívni havonta, csak mert azt írtuk?
2023. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!