Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Rosszul esne, ha majd nem...

"Rosszul esne, ha majd nem segítenél.." Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Anyám 15 éve nem dolgozik, összesen 20 év munkaviszonya van, a párja tartja el. Elvileg depressziós, szorongásos, nem tud dolgozni, nappal alszik, éjszaka van fent. Falun lakik egy romos házban, a párja is falusi, egyszerű emberek.


A szüleim elváltak kiskoromban, apámhoz kerültünk. Anyámhoz hétvégén 3 hetente mentünk amikor gyerek voltam. 3 éve nem láttam a COVID-ra hivatkozva, mert fél a vírustól. De előtte se volt nagy anya-gyerek kapcsolat, pár havonta beszéltünk telón, 1-2 évente találkoztunk az elmúlt kb. 10 évben.


Évek óta kérdezem tőle amikor beszélünk telón (évi pár alkalommal), hogy mi lesz vele, ha meghal a párja aki eltartja, mi lesz vele nyugdíjas korában, miből fog élni, stb. Szegények.


Ilyenkor rendszerint azt mondja ne idegesítsem ilyenekkel, őt ez a téma felzaklatja, stb. Homokba dugja a fejét teljesen.


Legutóbb megint belementem a témába és akkor azt mondta, hogy: "Rosszul esne, ha majd nem segítenél.."


Jól gondolom, hogy egy 53 éves felnőtt "anyának" nem ezt kellene mondania és nem így kéne viselkednie? Nagyon fel*aszott, mert sose kaptam meg tőle amit kellett volna, nem is láttam évek óta és akkor még mondd egy ilyet.


Utána egy későbbi telefonbeszélgetés során elnézést kért és azt mondta nem gondolta komolyan, ne foglalkozzak vele.


Mit kellene tennem? 32 F


2023. júl. 23. 08:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
95%

Én nem értem hogy miért bactatod azzal hogy mi lesz vele ha a párja meghal. Mégis mi lenne? Majd megoldja vagy talál másikat.

53 éves , lehet ő hal meg előbb.

Nem is értem hogy ilyenért miért telefonálsz neki?

Ha egész életedben lexart akkor hagyd a fenébe. Szerintem te ezt nem tudtad feldolgozni hogy gyerekként elhagyott. 32 éves vagy ideje túl lépni és a saját életeddel foglalkozni.

2023. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
96%

"Igen, attól félek, hogy majd nem tudok nemet mondani..."


Akkor addig neked kell felkészülni, akár pszichológus segítségével, hogy majd egy napon, ha erre sor kerül, nemet tudj mondani.

2023. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
89%

A kérdező már feltette ezt a kérdést korábban. Legtöbbször azt a választ kapta, hogy zárja le a kapcsolatot az anyjával, de erre nem hajlandó. Azt mondja, hogy lelketlen, aki a szülőanyját hagyná megfagyni, viszont nagyon mérges lett, mikor valaki felhozta neki, hogy beperelhetik szülőtartásért, mert ő nem azért dolgozik, hogy a henyélő anyja jól éljen belőle.

Kár belé a szó, neki pszichológus kéne.

2023. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hete tetted fel ezt a kérdést, akkor is megírta neked kb. mindenki, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert ő meg a minimális felelősséget se vállalta, hogy felneveljen, nem szeret téged, most sem keres, nem érdekled, akkor mit akarsz?


Milyen más választ akarsz még?

2023. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
89%

Jogilag nem hiszem, h barmit is kicsikarhat toled, leven, h amit leirtal, mar kimeriti az erdemtelenseg fogalmat.


Moralisan pedig majd eldontod te akkor, h erzed. Szemely szerint nekem nem okozna gondot megszakitani a kapcsolatot az ilyen emberekkel. Ettol is megszabadulnek, mert elegge egyoldalunak tunik, meg nem oszintenek. Igazabol nem vagy erte felelos. O lett volna anno, de nem igy alakult.

2023. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
A masik dolog, amit akartam irni, az a tesod. Az nem jarja, h rad akarja testalni a felelosseget. Ha mindketten aggodtok anyatokert, akkor lehet szepen felesben megoldani. Neki is epp annyira "kotelessege", mint neked.
2023. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Hát a tesómra vonatkozóan mondta anyám, hogy szerinte rá annyira majd nem tud számítani, szval megvan az elképzelése...
2023. júl. 23. 10:34
 18/51 anonim ***** válasza:
84%
Írd ki még 86-sozr ezt a kérdést, tedd azt.
2023. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, te tényleg ennyire értetlen vagy, vagy súgnak? Már 20.000.000x leírták, hogy tiltsd le az összes kontaktját ennek a várszopónak. Még hány egybehangzó vélemény hiányzik neked?
2023. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
95%
Ês még ő kérte ki, mikor mondruk, hogy menjen pszichológushoz, ha nem bírja feldolgozni, hogy az anyja nem szereti, csak erre tartja, hogy majd pénzelje őt.....
2023. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!