Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Rosszul esne, ha majd nem...

"Rosszul esne, ha majd nem segítenél.." Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Anyám 15 éve nem dolgozik, összesen 20 év munkaviszonya van, a párja tartja el. Elvileg depressziós, szorongásos, nem tud dolgozni, nappal alszik, éjszaka van fent. Falun lakik egy romos házban, a párja is falusi, egyszerű emberek.


A szüleim elváltak kiskoromban, apámhoz kerültünk. Anyámhoz hétvégén 3 hetente mentünk amikor gyerek voltam. 3 éve nem láttam a COVID-ra hivatkozva, mert fél a vírustól. De előtte se volt nagy anya-gyerek kapcsolat, pár havonta beszéltünk telón, 1-2 évente találkoztunk az elmúlt kb. 10 évben.


Évek óta kérdezem tőle amikor beszélünk telón (évi pár alkalommal), hogy mi lesz vele, ha meghal a párja aki eltartja, mi lesz vele nyugdíjas korában, miből fog élni, stb. Szegények.


Ilyenkor rendszerint azt mondja ne idegesítsem ilyenekkel, őt ez a téma felzaklatja, stb. Homokba dugja a fejét teljesen.


Legutóbb megint belementem a témába és akkor azt mondta, hogy: "Rosszul esne, ha majd nem segítenél.."


Jól gondolom, hogy egy 53 éves felnőtt "anyának" nem ezt kellene mondania és nem így kéne viselkednie? Nagyon fel*aszott, mert sose kaptam meg tőle amit kellett volna, nem is láttam évek óta és akkor még mondd egy ilyet.


Utána egy későbbi telefonbeszélgetés során elnézést kért és azt mondta nem gondolta komolyan, ne foglalkozzak vele.


Mit kellene tennem? 32 F


2023. júl. 23. 08:58
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos kommenteket, a többi meg... :)


Nekem van szükségem pszichológusra? :) Gondolj bele: kiírtam másodjára, 2 hét eltéréssel egy kérdést, és percekkel később minden második komment arról szól, hogy ez már volt, fejből tudjátok a korábbi bejegyzés tartalmát, kommenteket, stb.


Szerintem itt nem csak nekem van szükségem szakemberre, hanem annak, akinek nincs más hobbija, mint 0-24-ben itt lógni.

2023. júl. 23. 11:09
 22/51 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, nem te vagy az egyetlen, aki ezt felteszi, hanem rajtad felül több millióan, csak böngészned kéne... Aki ezekből nem tanul, úgy, hogy ő maga is érintett, az menthetetlen, nem tudok mit mondani. De tudod mit, nem kell ide pszichológus :) Nyugodtan húzzon be valami függőség, mert felnőtt létedre nem tudsz anyádnak nemet mondani és szépítsd vagy az alkoholisták, vagy a nokotinfüggők vagy az öngyilkosok magyarországi számát, legalább ebből tartsuk meg az arany érmet :DDDDD ha már másból nem megy...
2023. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenere normalis valaszt adtam, h ismeros volt a kerdes, biztos voltam benne, h volt mar.

2 helyen dolgozom, tanulok, nem logok itt allandoan, megis olvastam a korabbi kerdesed is. A 0-24 elmelet nem allja emg a helyet.

A tobbseg valaszat jo lenne megfontolni, a sajat erdekedben es szakember segitseget kerni.

Tapasztalatbol mondom, mert kb ugyanez volt apammal, de mivel erdekel a pszichologia, egyedul jottem ki ebbol.


Te mit gondolsz amugy, mit kellene tenned? Ha most kellene dontened, mit lepnel?

2023. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mit kellene tennem, logikusan ignorálni, EQ-ból viszont segíteni. Disszonancia van és nem tudom mi legyen. Anyagilag nem lenne megterhelő, viszont zavar maga a tudat is. Főleg, hogy tesom biztosan fel lenne mentve, mert hát én vállalkozó vagyok, "okosabb vagyok" több pénzem van és hasonló családi hiedelmek miatt.
2023. júl. 23. 11:34
 25/51 anonim ***** válasza:
91%

Én pl. akkor szoktam gyakorizni, mikor a gyerek alszik (én ajánlottam a pszichológust megint neked), ez messze nem 0-24, dehát lássuk be, anniyra megdöbbentően buta kérdésed és kommentjeid vannak, hogy az ember nyilván nem felejti el.


Tudom, neked könnyebb visszatámadnod, hogy biztos mindig gyakoriztok, jaj, mert nem tudsz mivel védekezni és az a célod, hogy elkend ezt a pszichológus témàt ahelyett, hogy szembenéznél azzal, hogy problémáid vannak.


Merthogy mi még mindig nem értjük, mit vársz attól, hogy megint kiírod ezt a kérdést, most is ugyanazokat a válaszokat kapod, akkor mi a cél? Hányszor kell még kiírnod, hogy feldolgozd, anyád lesz*r téged?

2023. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelne, mert ez már most passzív-agresszív bűntudatkeltés és zsarolás.


Én vennék új telefont, és azt sem árulnám el neki, hol lakok. Ennyi, ugyanis ellenkező esetben úgy kihasznl majd, mint a huzat.

2023. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar mindenkepp gondoskodni akartok rola, akkor en ragaszkodnek a feleshez. Marmint tesoddal egyutt. Nem jarja, es te vagy a legnagyobb balek, ha belemesz.

Nem tartozol fele, annak idejen elmulasztott anya lenni, tehat most arra varni, h a gyerekei tartsak el, eleg erdekes.

Nyilvan arra apellal, h ha oda jutna, h korgo gyomorral kilakoltatjak, akkor majd megesik rajta a szived.

Te majd tegy legjobb belatasod szerint.

Apukatok nevelt fel?

Ha igen, gondolom iranyaba nincs ilyrn kerdes.

2023. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, ha te empatáskodni akarsz anyáddal, akkor nyugtass meg, hogy legalább szingli vagy és nem csináltál egy pulyát sem! Mert akkor legalább az az egy becsülendő van a sztoriban, hogy ebbe nem rángatsz bele másokat.
2023. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Ki is lehet emelni a kérdéseket, de ha kaptál választ az előzőnél, akkor mit vársz?
2023. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
Van párom, gyerek nincs de nem is értem mi köze ehhez a kérdésnek. Keresek annyit, hogy egyébként nem lenne megerőltető támogatni, de itt most nem ez volt a kérdés.
2023. júl. 23. 12:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!