Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Rosszul esne, ha majd nem...

"Rosszul esne, ha majd nem segítenél.." Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Anyám 15 éve nem dolgozik, összesen 20 év munkaviszonya van, a párja tartja el. Elvileg depressziós, szorongásos, nem tud dolgozni, nappal alszik, éjszaka van fent. Falun lakik egy romos házban, a párja is falusi, egyszerű emberek.


A szüleim elváltak kiskoromban, apámhoz kerültünk. Anyámhoz hétvégén 3 hetente mentünk amikor gyerek voltam. 3 éve nem láttam a COVID-ra hivatkozva, mert fél a vírustól. De előtte se volt nagy anya-gyerek kapcsolat, pár havonta beszéltünk telón, 1-2 évente találkoztunk az elmúlt kb. 10 évben.


Évek óta kérdezem tőle amikor beszélünk telón (évi pár alkalommal), hogy mi lesz vele, ha meghal a párja aki eltartja, mi lesz vele nyugdíjas korában, miből fog élni, stb. Szegények.


Ilyenkor rendszerint azt mondja ne idegesítsem ilyenekkel, őt ez a téma felzaklatja, stb. Homokba dugja a fejét teljesen.


Legutóbb megint belementem a témába és akkor azt mondta, hogy: "Rosszul esne, ha majd nem segítenél.."


Jól gondolom, hogy egy 53 éves felnőtt "anyának" nem ezt kellene mondania és nem így kéne viselkednie? Nagyon fel*aszott, mert sose kaptam meg tőle amit kellett volna, nem is láttam évek óta és akkor még mondd egy ilyet.


Utána egy későbbi telefonbeszélgetés során elnézést kért és azt mondta nem gondolta komolyan, ne foglalkozzak vele.


Mit kellene tennem? 32 F


2023. júl. 23. 08:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, annyi köze van, hogy kicseszel-e valakivel, aki nem tehet arról, hogy ennyire tutyi-mutyi vagy... Ha így folytatod és anyád a nyakadra költözik, ne lepődj meg, ha a párod kihajít. Ha csak nem egy empata alias kiszolgáló személyzet.
2023. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Hát már felmerült igazából, mert van egy felesleges szoba, sztem nem ellenezné a párom.
2023. júl. 23. 13:02
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért őt is meghallgatnám, hogy mennyire támogatja, hogy egy olyan némbert cuccoltass oda, aki egész gyerekkorodban le se szart és emellett egy ilyen gerinctelen banya is, aki most meg elvárná, hogy kitartsák... Legalább saját gyereket ne akarj majd erre, mert tök feleslegesen nyomorítanál meg egy ártatlan életet...
2023. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig anyád lerobban, szerinted a párod fogja ápolni? Mert gondolom, vállalkozóként nem lenne időd arra.
2023. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Közös cégünk van, napi pár órát dolgozunk időnk van.
2023. júl. 23. 13:38
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

De miért kérdezed meg ezt újra, áruld már el?


Milyen választ akarsz kapni, ha nem jó az, hogy szakítsd meg a kapcsolatot?


Akkor pénzeld, csak ez a két megold@s van.

2023. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a pszichológus neked kell, mert te szenvedsz. Neked kell feltaratni az okokat, hogy mi vezetett idáig, hogy nem szeret az anyád és ezt fel kell dolgoznod.

Ha nem változtatsz, bizony te fogod eltartani, mert az áldozati nárci anyukád mindig azt a mantrát fogja nyomatni a fejedben "dehát mégiscsak az anyád". Ezt kell feldolgozni neked terápiaban. Csak erre még nem látsz rá sajnos. Majd idővel, mikor sem párod nem lesz, és nem fogod tudni mi miatt lett elrontva az életed, soha nem leszel boldog, rottyon leszel, talán bemegy.

Anyukáddal való kapcsolatmegszakítás rövid távon veszteség, ez így igaz. Hosszútávon viszont nyereség. Erre kell neked a pszichológus.

2023. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Miért foglalkozol idegenekkel?


Nekem is segítesz majd? Add meg a telószámod, megírom a bankszámlaszámom.

2023. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék a párod, tuti kidobnálak. Nem tudsz elszakadni anyádtól,annak ellenére, milyen szarul bánt veled. Nem vagy köteles segíteni, se eltartani. A saját életed kell élned és nem feláldozni magad.

A párodnak meg pláne.

2023. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor vedd magadhoz, aztán kiderül, mennyire fog bejönni az élet ilyen anyával együttélve.

Megnézném, melyik nő örülne annak, ha ilyen anyóst költöztetnek a nyakára.

2023. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!