Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Rosszul esne, ha majd nem...

"Rosszul esne, ha majd nem segítenél.." Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Anyám 15 éve nem dolgozik, összesen 20 év munkaviszonya van, a párja tartja el. Elvileg depressziós, szorongásos, nem tud dolgozni, nappal alszik, éjszaka van fent. Falun lakik egy romos házban, a párja is falusi, egyszerű emberek.


A szüleim elváltak kiskoromban, apámhoz kerültünk. Anyámhoz hétvégén 3 hetente mentünk amikor gyerek voltam. 3 éve nem láttam a COVID-ra hivatkozva, mert fél a vírustól. De előtte se volt nagy anya-gyerek kapcsolat, pár havonta beszéltünk telón, 1-2 évente találkoztunk az elmúlt kb. 10 évben.


Évek óta kérdezem tőle amikor beszélünk telón (évi pár alkalommal), hogy mi lesz vele, ha meghal a párja aki eltartja, mi lesz vele nyugdíjas korában, miből fog élni, stb. Szegények.


Ilyenkor rendszerint azt mondja ne idegesítsem ilyenekkel, őt ez a téma felzaklatja, stb. Homokba dugja a fejét teljesen.


Legutóbb megint belementem a témába és akkor azt mondta, hogy: "Rosszul esne, ha majd nem segítenél.."


Jól gondolom, hogy egy 53 éves felnőtt "anyának" nem ezt kellene mondania és nem így kéne viselkednie? Nagyon fel*aszott, mert sose kaptam meg tőle amit kellett volna, nem is láttam évek óta és akkor még mondd egy ilyet.


Utána egy későbbi telefonbeszélgetés során elnézést kért és azt mondta nem gondolta komolyan, ne foglalkozzak vele.


Mit kellene tennem? 32 F


2023. júl. 23. 08:58
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az ultimátum lenne a megoldás.

Ha a többi tulajt nem érdekli az ingatlan, akkor esetleg annyit kellene tenni érte, hogy megkérni a rokonokat, hogy ajándékozzák el, ill. adják el.


Egyébként a további lehetőség az, hogy megvásárlod, ill. elkéred ajándékba a rokonoktól a 35%-ot erre a célra. Nyilván az ügyvédi költség nem lesz kevés, lehet, hogy drágább a leves, mint a hús, de akkor is kell. Később még durvább lesz, hiszen ha további tulaj meghal, akkor szintén osztódni fog valószínűleg az örökség, bonyolítva az ügyet.


Ha te vagy a másik tulaj, akkor simán meg tudod oldani azt, hogy egy eltartásinál ezt megoldjátok, de ha úgy adódik, hogy előbb hal meg a férjénél, stb. akkor az nem számítódik be az örökségbe.

2023. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!