Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha én ezért haragszok...

Normális ha én ezért haragszok anyámra?

Figyelt kérdés
Dühít, ahogy viselkedik és, amit továb adott nekünk, erről én már nem tudok és nem is akarok szépen kommunikálni vele. Most is sántít, mert már hetek óta fáj a talpa, van hogy alig tud ráállni, de nem akar elmenni orvoshoz. Inkább itt mártirkodik, hogy ő még így is dolgozik és jajgat. Ès nem ez az első eset, szemüveg is kellene neki, már évek óta nem lát jól, de oda sem hajlandó elmenni.A telefonja darabokra van repedve, a sarkán még hiányzik is egy darab, de ő azt sem akarja lecserélni, mintha még büszke is lenne rá, hogy ő még így is elboldogul vele. A körömgombája is van, már évek óta, azt sem kezeli. Most ,,csak" a vérnyomásával van probléma, de ha ennyire nem figyel oda magára szerintem csak idő kérdése és lesznek gondok. Bezzeg az önsajnálat az megy, sokszor megemlíti, hogy másnak jobb meg könnyebb lehet azért mert tesznek is érte? Nem veti őket fel a pénz, de annyi lenne, hogy rendbe tegye az egészségét. Nincs tudatában annak, hogy az egészségéért ő maga a felelős, nem akar tenni magáért és ez nagyon dühít ezt mutatta nekünk állandóan, hogy lapuljunk meg, majd más elintézi, majd más megoldja, nem kell mi beleszóljunk.

2023. júl. 29. 09:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

"ha valaki rákényszerül akkor nem hagyja magát lerobbanni egészségügyileg, legyen bármilyen idős"

Vagyis minden beteg, öreg ember csak mártírkodik? Sajnos nem...

2023. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%
11: Nyilván vannak betegségek amikről az ember nem tehet, nem arról van szó, de amikor valaki egész életében letojta az egészségét a családtagok folytonos figyelmeztetése ellenére is, az ne várja hogy majd alanyi jogon kiszolgálószemélyzetet kap öregkorára. Ha valakinek annyi dolga lenne hogy normálisan gyógyszereket szedjen amit elé leraknak, és nem teszi, sőt még mártírkodik is az nem tudom mit vár. Rengeteg olyan öreget ismerek akik ha felhagynának ezzel a viselkedéssel és csak kicsit jobban figyelnének magukra, a környezetükben sem a haragot szítanák, akkor teljesen elfogadható öregkort is tudnának élni. Bármilyen családtag szívesen segít annak aki maga is tesz a jobbulásért. De ehelyett sokan inkább azt választják hogy magukat és a környezetüket is rombolják, segítség ellenére is. Én erre gondoltam.
2023. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Bármilyen családtag szívesen segít annak aki maga is tesz a jobbulásért."

Bárcsak így lenne...

2023. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!