Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért tartják szinte...

Szülők miért tartják szinte normálisnak, hogy itthon élünk 30 felett?

Figyelt kérdés

30 felett vagyunk mindketten,én ismerkedek egy pasival, nővérem szingli.

Valahogy a szülők nem érezték komfortosnak a helyzetet, mikor itt volt bemutatkozni a párom. Aztán jövőre is terveznek a szobámmal és velem. Én már jövőre nem szeretnék itt élni.


Nem ösztönöznek, hogy menjetek már ismerkedni vagy férjhez.


Szerintem nagyban hibásak abban, hogy a nyakukon vagyunk. Úgy érzem nem is akarnak minket elengedni.


Nem érzem azt, hogy teljesen felnőttnek kezelnének, eléggé ki vagyunk némelyik dologban szolgálva is, pedig nem igényelném.


2023. aug. 1. 20:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%

Megszokták hogy ott éltek szeretnek benneteket, nem zavarjátok őket szóval miért zavarná őket, hogy ott laktok?

Majd elmentek amikor el akartok menni miért ekkora baj, hogy nem dobnak ki a szüleid?

2023. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Màs vilàg van már! Nem a múltban élünk màr minden ki tolódott
2023. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is jelenleg itthon lakom, 33 vagyok, de azon vagyunk mind, hogy tudjak költözni, ám a jelenlegi árak mellett ez szinte lehetetlen sajnos. Megvagyunk, nem zavarjuk egymást, de nekik is jobb lenne, ha máshol élnék, nekem meg pláne. A szüleid valószínűleg megszokták, hogy ott éltek, eszükbe se jut, hogy máshogy is lehetne.
2023. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%
Mert a szüleid is jòl tudjàk mibe kerül egy lakàs/hàz.
2023. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem tesznek ki, viszont több privát szféra jobb lenne. Ne az ő kedvüknek, elvárásaiknak megfelelően cselekedjek.


Ne legyen kínos, hogy van ez a pasi, és mondjuk az ő kicsi lányuk elkezdene külön válni, többet törődni a pasival, saját életet igényelni.


Pl. hogy ne féltsenek túl, mert menni szeretnék ezzel a pasival focimeccsre is, de tuti kiakadnának, féltenéne, ha ezt a programot elmondom őszinén.

2023. aug. 1. 20:43
 6/43 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos biztos a megszokás nagy úr.

De én érzem magam kellemetlenül szinte, amiért én azt tartom normálisnak, hogy legyen egy privát életem, haladjak, költözzek. Nagyon úgy érzem el vagyok késve, de így beleragadok.

2023. aug. 1. 20:46
 7/43 anonim ***** válasza:
82%
Már az is baj ha nem akarnak utcára tenni!?
2023. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

30+ eves vagy. Meddig akarod meg a szuleidet okolni a donteseidert?

Akarmit is mondanak, ha el akarsz koltozni es tenyleg akarod, akkor mesz.

Ha nem, akkor nem.

2023. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
87%
Most a szüleidet hibáztatod a saját tehetetlenséged és kényelem szereteted miatt ??
2023. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos sok házasságot csak a gyerekek tartanak össze, ezért engedik el nehezen őket. Mások pedig az üres fészek szindrómától tartanak. Nem mondom, hogy nálatok is ez a helyzet, de ezek is opciók.
2023. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!