Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért tartják szinte...

Szülők miért tartják szinte normálisnak, hogy itthon élünk 30 felett?

Figyelt kérdés

30 felett vagyunk mindketten,én ismerkedek egy pasival, nővérem szingli.

Valahogy a szülők nem érezték komfortosnak a helyzetet, mikor itt volt bemutatkozni a párom. Aztán jövőre is terveznek a szobámmal és velem. Én már jövőre nem szeretnék itt élni.


Nem ösztönöznek, hogy menjetek már ismerkedni vagy férjhez.


Szerintem nagyban hibásak abban, hogy a nyakukon vagyunk. Úgy érzem nem is akarnak minket elengedni.


Nem érzem azt, hogy teljesen felnőttnek kezelnének, eléggé ki vagyunk némelyik dologban szolgálva is, pedig nem igényelném.


2023. aug. 1. 20:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
2023. aug. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
79%

Valahol igazuk van, hogy kidobott pénz az albérlet. Undorító putrikért elkérnek százezret, az ember meg fordulni nem bír a lakásban.

Nemrég találtam egy vidéki lakást, 600 ezer forint csak hogy beköltözz, három szoba, 75 négyzetméter. Nem normálisak.

2023. aug. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
78%

Az albérletet is kidobott pénznek gondolják.


Ők. Neked meg az önálló élet ára, amit te eddig nem voltál hajlandó megfizetni, mert kényelmeseb és olcsóbb otthon. Ok. De ne a szüleidet okold, hogy neked eddig nem volt igényed arra, hogy saját életet élj, és azért sem ők a hibásak, ha gyerekként kezelned úgy, hoyg gyakorlatilag az is vagy. Nem vállalsz felelősséget magadért, nem a saját életedet éled, hanem ugyanúgy a gyerekszobádban folytattad, gyerek státuszban és most hirtelen ők azt se tudják, merre nézzenek, hogy pasit viszel haza. Ezeket a meccseket tizenévvel ezelőtt kellett volna lejátszani. Fel kellene nőni, önállósodni kellene és felvállalni a konfliktusokat. Örülj neki, hogy ilyen mentalitás mellett nem iszkol el mellőled a pasi! 30+-osan már joggal várhatna felnőtt, önálló nőt, nem egy kiskamaszt, akit még anyukáék irányítanak...

2023. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Az normális, hogy nem lökdösnek erőszakkal kifelé. A túlféltés és a túlzott ragaszkodás nem normális, de rennngeteg szülő csinálja ezt. A gyerekeik nagy része mégis megy és önállósodik, lerázzák magukról ezt a rátelepedést. Általában van belőle hiszti meg cirkusz, de ez még mindig kisebb ár, mint az életeddel fizetni a szüleid kedvéért.


Aztán vannak, akik szívből alávetik neki magukat, anyukámat nem bántom meg, anyukám csak szeret, anyukám csak azt akarja, anyukám mérges lesz, anyukám szomorú lesz. Vaaagy: anyukám elémrakja az ennivalót, anyukám bevásárol, anyukám kimossa a ruhámat, kitakarítja a szobámat, nekem úgysincs kedvem. Téged kicsit piszkál az első lehetőség, de gyakorlatban az utóbbi két típus keveréke vagy. A szüleid valamennyire tehetnek róla, hogy ilyen vagy, de közel sem annyira, hogy képtelennek kéne lenned lépni. Az már magadtól van, ne fogd rájuk.


"Nincs lehetőségem nagyon elköltözni, az albérletet is kidobott pénznek gondolják."

A mondat 2 fele között nincs logikai kapcsolat. Tudod, ugye? Az, hogy ők kidobott pénznek tartják az albérletet, legfeljebb arra indok, hogy ők ne menjenek albérletbe. Neked ettől semmilyen szinten nem szűnt meg a lehetőséged. Mehetsz, bakker, menjél.

2023. aug. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
75%

30 évesen miért is a szüleidet okolod?


Ja, hogy az a bajod, hogy nem bsztak utcára 20 éves korodban? Úgy jobb volna?

Hát, biztosan.


12 éve felnőtt vagy, már RÉG elköltözhettél volna, csak neked is bromi kényelmes még otthon élni.

Én 22 múltam, amikor elmentem, mert igényem volt, hogy végre ne otthon éljek, és ne gyerekként kezeljenek - EZ lenne a normális, nem még 30 évesen is a szülőkkel éldegélni.


Persze jó, hogy anyuka mossa a szros gatyát, szerintem meg inkább ciki.

2023. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lehetőségem nagyon elköltözni, az albérletet is kidobott pénznek gondolják. - a kettő között az égvilágon semmi összefüggés.


Egyszerűen csak mentegeted magad, miért héderelsz még otthon, és a szüleidet okolod érte. Vannak ám bajok...

2023. aug. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
De kit érdekel, hogy ŐK mit gondolnak kidobott pénznek? Még te sem vagy kész arra, hogy leválj róluk, különben nem befolyasolna a véleményük.
2023. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, örülj szerintem, én 27 éves koromig laktam otthon, de anyám már nem győzött belém állni és kiutálni (140 nm-es családi házban laktunk hárman, anyu, apu, én). Megjegyzem, a közgáz egyetemet munka mellett végeztem, tehát reggel elmentem melózni, délután haza, és utána a szobámban tanultam, készültem. Halkan éltem, nem hordtam oda barátnőket, pasit sem. Segítőkész voltam, házimunkából is kivettem a részemet, mégis nagyon bökte az anyám csőrét.

Neked kellene ez? Légyszi-légyszi ne ródd fel a szüleidnek gondolatban sem, sokan szeretnének olyan szülőket, hidd el.

Természetesen persze önállósodjál, ha ez a terved, az nem is kérdés. Kezedben a döntés.

2023. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 babyboom567 ***** válasza:
92%

Hát nem tudom, hogy pár válaszoló hol él, de a szülőnek az is a dolga, hogy az ÖNÁLLÓ élet felé terelje a gyereket.(ez nem azt jelenti, hogy a 18. szülinapján, kirakja a házból!)

Nem, nem normális(egészséges,munkaképes,dolgozó) 30+ évesen, anyucinál lakni, ha semmi jövőkép,csak telik az élet.

2023. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező! Ha van egy szingli 30 feletti nővéred, akkor ketten miért nem fogtok össze és vesztek ki közösen egy albérletet?

Azt elhiszem hogy egy egyedülálló embernek nagyon nehéz otthonról elköltözni, mert extrán magasak az albérlet árak, és a fizetések nem magasak! Pasival sem lehet már az elején összeköltözni, ahhoz idő kell hogy megismerjétek egymást.

De azt marhára nem értem ha van egy ugyanilyen helyzetben lévő testvéred, akkor miért nem önállósítjátok együtt magatokat?

Az hogy a szüleid mit gondolnak nem releváns, mert azok a gondolatok nem a te gondolataid!

30 éves korban már önálló gondolataid vannak, elvileg önállóan hozol döntéseket és nem anyád és apád agyának a kiterjesztése vagy. Bocsánat a nyers fogalmazásért, de így van.

A tesóddal kellene összefognod, de gondolom ő hasonlóan nem rendelkezik önálló akarattal és gondolatokkal, csak az van amit a szülők jónak látnak.

2023. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!