Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szcientológus apám nem támogat...

Szcientológus apám nem támogatja, hogy gyógyszerezzem magam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem rég megállapították, hogy kemény depresszióban és szorongásban szenvedek. Apám minden nap órákon át telefonon próbál meggyőzni, hogy a pszichiátria árt az embernek. Órákon át nyaggat, hogy a szcientológiához csatlakozzak, mert az kigyógyít. A pszichoszomatikus "gyógy"szerek tompítanak, tablettás lobotómát végeznek rajtam és ha kell, fizikailag megoldja, hogy ne öljem magam ezekkel a gyógyszerekkel. Aberrált az egész pszichiátriai áltudomány szerinte, mert a mentális egészség nem létezik, csak az elme jó állapota, amit csak a szcientológia ért.

2023. aug. 12. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem éltek együtt és felnőtt vagy, akkor azon kívül, hogy nem osztasz meg vele semmilyen információt magadról, ne csinálj az ég világon semmit, vagy szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ha kiskorú vagy, akkor fordulj a területileg illetékes család védelmi szervezethez vagy gyámhivatalhoz.
2023. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, nem élünk együtt viszont jelenleg nem tudom, hogy megszakítsam-e vele a kapcsolatot, vagy ne. Én most az idegbeteg anyámnál élek ami elviselhetetlen és apám most belenegette, hogy hamarosan megüresedik a felette lévő lakás és jó lenne ha odaköltöznék, viszont akkor meg már nem csak a telefonon meg emailben fog zaklatni egész nap a szcientológiával.
2023. aug. 12. 12:49
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

40 000 ff+rezsi/hóért?

Akkor igen, hazudott.

2023. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, annyiért, azt is én kérdeztem az otthon kategóriában hajnalban.
2023. aug. 12. 12:59
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

A szcientológia egy borzalmas szekta. Elszedik az összes pénzed, átmossák az agyad, és ha mindened nekik adtad, magadra hagynak.

Semmiképp ne költözz az apádhoz

2023. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Még pár napja tagadta is, hogy szcientológus lenne, sőt néha nem tudja eldönteni, hogy az-e. Néha azt mondja, hogy Ő nem szcientológus, csak "pár" dolgot követ tőlük, meg anno többtíz éve náluk ezeket tanulta és szerinte ezek a könyvek tartalmazzák a nagy igazságokat (amiket folyamatosan küldözget, hogy olvassam el).
2023. aug. 12. 13:09
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Közöld vele, hogy a világon szóba hozható milliónyi téma közül egy dologról nem vagy hajlandó soha beszélni vele: a szcientológiáról és annak megállapításairól. Ennyi a kérésed, ezt legyen szíves tiszteletben tartani. Van bőven olyan dolog az életben, ami jó kapcsolatot biztosíthat apa és fia között.

Ha erre hajlandó és tartja is magát a megállapodáshoz maradj vele kapcsolatban, de ha egyszer is megszegi vagy nem akarja ezt az alkut, akkor menekülj, mert az a helyzet amit az 5-ös mondott.

2023. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

Nem irigyellek, ezek a mentális problémák örökletesek sajnos, amint látod is.

Egyáltalán nem sértő szándékkal írom, de édesapád is beszippantotta egy beteg dolog, a szcientológia szekta.

Plusz, még azt mondod, édesanyádnak is gondjai vannak.

Magam sem vagyok gyógyszerek híve, ugyanakkor látom, tapasztalom, hogy vannak megborult emberek, akik kezelés nélkül sehová nem jutnak, önmagától kilábalni nem képes.

Ugyanakkor vannak gyógyszerek, ami némileg segít az állapotán.

2023. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyszerűen annyira magam alatt vagyok, hogy semmi erőm már 1 éve dolgozni. Teljesen lebénultnak, paralizáltnak érzem magam, miközben élem fel az utolsó tartalékaimat amik az előző munkámból maradtak. Ágyból nincs kedvem kikelni és közben folyamatosan csesztet apám, hogy skypeon mindig összeüljünk, hogy szcientológia könyveket olvassak a felügyelete mellett, meg hogy Baráth András Gerilla karrierhack tanításos videóit nézzem a felügyelete mellett, meg olvassam az ilyen emberek tanításait, mert ezektől lesz majd munkám tutifix... Konkrétan semmihez nincs erőm már miattuk.
2023. aug. 12. 13:21
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Szakítsd meg vele a kapcsolatot és keress egy rendes pszichológust (a pszichiáter mellé), akinek a segítségével rendbe tudod hozni az életedet. Biztos vagyok benne, hogy lelkileg kicsi gyerek korod óta bántalmaztak. (Lehet, hogy fizikailag is, csak nem írsz róla.)

Van kiút. A gyógyszert tekintsd egy mankónak: mint amikor valaki a lábát töri és amíg meggyógyul, ezzel a segédeszközzel jár. Közben gyógytornázik, majd edz, végül leteheti a mankót. Az antidepresszáns ugyanez, és ugyanígy kell használni, szedni, míg szükséges és közben végezni a lelki gyógytornát és a lelki edzést. Ebben fog segíteni neked a pszichológus. Apád pedig a saját életét menedzselje.

Baráth Andrást jó szakembernek tartom, tudtommal nem szcientológus, de nem csak ő van. De egyelőre helyette inkább nézz, hallgass (youtube, spotify) személyiségépítő, szerettel teljes embereket Popper Pétertől kezdve Almási Kittiig, Csernus doktorig, akik nem valami vallásos irányzatot képviselnek, hanem valódi önismeretre tanítanak.

2023. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!