Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szcientológus apám nem támogat...

Szcientológus apám nem támogatja, hogy gyógyszerezzem magam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem rég megállapították, hogy kemény depresszióban és szorongásban szenvedek. Apám minden nap órákon át telefonon próbál meggyőzni, hogy a pszichiátria árt az embernek. Órákon át nyaggat, hogy a szcientológiához csatlakozzak, mert az kigyógyít. A pszichoszomatikus "gyógy"szerek tompítanak, tablettás lobotómát végeznek rajtam és ha kell, fizikailag megoldja, hogy ne öljem magam ezekkel a gyógyszerekkel. Aberrált az egész pszichiátriai áltudomány szerinte, mert a mentális egészség nem létezik, csak az elme jó állapota, amit csak a szcientológia ért.

2023. aug. 12. 12:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, Ő segítségével mentem pszichiáterhez is. A pszichológus óva int szüleimtől, hogy bármibe is belemenjek amit Ők mondanak. Ő is ezt a mankó metaforát mondta.
2023. aug. 12. 13:38
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy védd meg magad ettől, és fordulj szakemberhez.
2023. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán akár vallás, akár szekta, semmiképpen sem egészségügyi szervezet, orvosok vagy ilyesmik.
2023. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
14%
Fizikailag csak enm akadályozhat emg benne hogy bevedd a gyógyszert.
2023. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
Igaza van gyogyszerekel csak ártanak én anyám is szette mára ugy károsodot az agya hogy, azt se tudja hol van.Meg fügöséget is okoznak de gyogyszer ipar nem fog elismerni semmit.
2023. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
15-ös, a helyesírásodtól függetlenül: a gyógyszer drog, igen, de olvasd végig, hogy még mik szerepelnek a kérdésben!
2023. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell órákig hallgatnod apád ömlengéseit. Mondd azt neki, hogy nincs időd erre, meg már elmondtad a véleményed. Köszönj el, tedd le a telefont, ha nem képes abbahagyni a mondókáját.

Ha szcientológus, valamint nem tudja eldönteni, az-e, akkor nála is felmerül valami pszichés gond gyanúja, javasold neki a pszichológust. Nem fogja megfogadni a tanácsot, de hogy nem százas, az biztos.

2023. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a szcientológia egyháza folyamatosan fűzi apádat, hogy szervezzen be. Nyomást helyeznek rá, azzal fenyegetik, hogy ha nem szervez be, akkor meg kell szakítania veled a kapcsolatot. Nyilván ő nem akarja elveszteni a kapcsolatát veled. Ezért teszi, amit tesz. Ez egy borzasztó szekta, ilyen érzelmi zsarolásokkal éri el a céljait. Javaslom, nézz utána alaposan, rengeteg dokumentumfilm készült már róla, hogyan működik. Rengeteg volt szekta-tag meséli el a történetét online. Most találtam egy jó cikket:

[link]


Jelen pillanatban apád szent meggyőződése, hogy a szc egyház annyira a jó ügyet szolgálja az univerzumban, hogy bármilyen áldozatot, akár bűntettet megér azt követni. Ezt is tanítják neki ott. Nem rossz szándék vezérli őt, pont a jószándék, és ezt használja ki a szc egyház. Valószínűleg meggyőzték, hogy bármilyen eszközzel el kell érnie mások beszervezését, tehát hazudhat is. Az ő fejében viszont téged megmenteni akar.


Egyik legfontosabb tanításuk egyébként a pszichológia és a pszichiátria ellenzése. Áltudományként állítják be, szentül hiszik, hogy csakis az ő módszereik a valódi gyógymódok. Nyilván a gyógyszeripar profitérdeke képes nyomást gyakorolni a pszichiátriára, hogy egyből gyógyszert írjanak fel, kizárt, hogy ne lennének túlkapások valahol. De rengetegféle mentális probléma létezik, és némely mentális betegség bizonyos stádiumaiban tudományosan megalapozott, hogy segítséget tud nyújtani bizonyos gyógyszeres kezelés. Nem minden fekete-fehér. A szc egyház viszont mindent megtagad abból, amit a pszichiátria, mint tudományág állít.

2023. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is érzem hogy nyomást helyeztek rá. Főleg emlékszem, amikor 7 éves voltam és akkor kellett egy szcientológia kézést végigtolnom, mert kötelező volt odajárnom. Valahogy nagynehezen ekkor sikerült kisírni magamnak, hogy ne kelljen mennem, de ekkor csak azt tudtam, hogy nem akarok nyári iskolába járni, a szcientológiáról nem tudtam ekkor...
2023. aug. 14. 12:22
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű.
2023. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!