Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szcientológus apám nem támogat...

Szcientológus apám nem támogatja, hogy gyógyszerezzem magam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem rég megállapították, hogy kemény depresszióban és szorongásban szenvedek. Apám minden nap órákon át telefonon próbál meggyőzni, hogy a pszichiátria árt az embernek. Órákon át nyaggat, hogy a szcientológiához csatlakozzak, mert az kigyógyít. A pszichoszomatikus "gyógy"szerek tompítanak, tablettás lobotómát végeznek rajtam és ha kell, fizikailag megoldja, hogy ne öljem magam ezekkel a gyógyszerekkel. Aberrált az egész pszichiátriai áltudomány szerinte, mert a mentális egészség nem létezik, csak az elme jó állapota, amit csak a szcientológia ért.

2023. aug. 12. 12:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
69%

Én kellőképpen ismerem a szcientológiát és az egyházat, bejártam, sőt, anno fiatalon még dolgoztam is. Valamennyire követem a bennfentes infókat is velük kapcsolatban. Van némi fogalmam a pszichológiáról és pszichiátriáról (sok pszichológus könyvet olvastam az utóbbi időben). Átküzdöttem magam kemény depresszión, sőt a párom is segítettem... Már nem vagyok az egyház tagja hivatalosan.


Amit én ajánlok: gyógyszert lehetőleg ne szedj. Vagy mielőtt szednél alaposan olvass utána a lehetséges mellékhatásoknak, kérdezz esetleg Facebook csoportokban hogy mit tapasztaltak. A pszichológus oké, ameddig segít neked, beszélgettek, keresitek az okokat és próbáljátok kezelni.


Ne menj az egyházba. Mondom ezt úgy, hogy baromi sokat tudok bentről, első kézből származó megfigyeléseket. Nekem nehéz volt kijönni, lelkileg nagyon megterhelt.


A szcientológia módszertanában valóban vannak értékes dolgok (a személyes véleményem az, hogy ezek nagy része alaposan meg lett változtatva...). De sajnos nem igazán láttam olyanokat az elmúlt 20 év alatt, aki az egyházban valóban komolyabb bajában segítséget kapott volna. Legalábbis hosszabb távon. Átmenetileg igen, vagy részeredmények és javult állapotok valóban voltak. De ennyi.


Amire figyelj, ha magad alatt vagy (írom ezt úgy, hogy segítettem drogos családtagomon, ő aztán igazán maga alatt volt, sejtheted):

- nézz ki a fejedből, sétálj, ne legyél otthon egyedül

- keríts barátokat, csináljatok programokat

- sportolj - MINDENNAP!

- egyél vitaminokat

- étkezz rendszeresen tápanyagdús dolgokat (chips, kóla, szendvics, porleves nem az)

- találj hobbit - bármit, ami feltölt és amire a figyelmed tudod helyezni

- találj célokat, nagyobbat és kisebbeket is

- csinálj napi tervet, hogy aznap mit fogsz csinálni, írd le, igyekezz pipálni, ami megvan

- ha vannak lezáratlan feladatok, dolgok, amin a figyelmed van (akár megjavítani vagy elintéznivalók, bármi), akkor írd össze őket és kezd el lezárogatni.


Egy ötlet még, ami apukáddal kapcsolatos. Esetleg sétáljatok egy jót a szabadban, és beszélgessetek mindenféléről - KIVÉVE a szcientológiáról. Mondd meg neki, hogy szívesen találkozol, de egyelőre ne beszéljetek erről. Máskor lehet, most nem. Találjatok kellemesebb témákat, kapcsolódjatok ki, érezzétek magatok jól.

2023. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!