Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom nem akarja megérteni,...

Lányom nem akarja megérteni, nincs idő/pénz nyaralásra?

Figyelt kérdés
A lányom kérdezte mi a terv nyárra. Mondom álmodjon se nyaralásról, mert egész nyáron dolgozunk, pénzünk nincs. Mondom hogy esetleg elmegyünk a strandra párszor, de nem biztos nincs időnk. Erre besértődött és elkezdett hisztizni és mondta, hogy minden korabeli külföldre megy nyaralni. Most mitévő legyek? Dolgoznunk kell és nem akarja felfogni.

2023. aug. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
95%

Nem rosszból, de nem így kellett volna tálalni, hogy "álmodjon se nyaralásról" . Bár ez csak az én véleményem. Sokkal célravezetőbb, ha az a gyerek tudja a család anyagi korlátait, és ezáltal fel is tudja fogni, hogy mit lehet, és mit nem. Nem vagyok szülő, viszont a hugomat nevelgetem a születése óta, mert elég nagy a korkülönbség közöttünk. Az én szüleim is így álltak hozzá a dolgokhoz, hogy leteremtették minden miatt ahelyett, hogy folyamatosan magyaráztak volna neki, hogy meg is értse, hogy mi miért van. Azóta, hogy minden elmondok neki, amit az életkora enged, sokkal kevésé áll hisztisen dolgokhoz, és 10 évesen is képes felfogni, hogy mire van, és mire nincs pénz.


Mellesleg vannak ingyen strandok is, vagy párszáz forintosak, és nem hiszem el, hogy egész nyáron minden nap dolgozni fogtok reggeltől estig. Nincs olyan dolog amit ne lehetne megoldani jó szervezéssel.


Elnézést, ha okoskodónak tűntem, nem annak szántam, ez csak az én magán véleményem :)

2023. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
90%

Én még nem hallottam ilyen munkahelyről hogy egész nyáron nincs olyan nap hogy ne kelljen bemenni dolgozni.


És esetleg szabadnapot nem tudnál kivenni? csak hogy a gyermekednek örömet okozz és elmenjetek egy jót strandolni???


Egy strandolás nem olyan húde kifizethetetlen dolog. Szerintem ennyit mindenki félretud tenni, ha valamiről lemond helyette.

2023. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
90%

Elég szar szülők lehettek kedves kérdező. A hangnemed totál lekezelő a saját lányoddal szemben, kb aztt jelenti hogy "hát nem érti meg ez a hülye..."...pedig b..zdmeg egy 14 év alatti gyerekről van szó. Örülnöd kellene hogy egyáltalán veletek akar lenni, mikor máskor legyen? 14 éves kora után gimi, barátnők, utána egyetem, munka...soha többet nem lesz esélyetek sem együtt lenni annyit mint most.


Amúgy meg ha délben gép előtt ülni van idő, akkor nehogy azt mondd, hogy nincs egy szabad napotok a héten, amikor lehetne egy kicsit kimozdulni?


Meg amúgy is, gondolj már bele, neki ez a vakáció, pihenés, olyan ez, mintha a főnököd azt mondaná a 2 hetes szabadságod előtt 1 nappal, hogy bocs hülye gyerek, de dolgoznod kell, mert csak. Neked is szarul esne. Egy gyereknek is szarul esik, hogy még csak most kezdődött a nyár, de te már le is írtad az egészet annyiban hogy "hagyj a f..szba, nincs rád időm".


Csak majd ne csodálkozz, ha egyedül fogsz megdögleni mert a gyerekednek nem lesz rád ideje...


De hogy valami jót is mondjak, egy biciklitúra semmibe nem kerül, és 12 órázás után is képes rá az ember, én 10 óra munka után esténként szoktam 25-50km-t tekerni 2-3 naponta. Vagy még a legeldugottabb falvak körül is van valami látnivaló, amit meg lehet nézni, vagy lehet sátrazni, de egy olcsóbb szállás sem kerül sokba, legfeljebb 1-2 dolgon spóroltok addig.

2023. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell külföldre menni, anyagi források híján kirándulás a közelben is kiváló nyári program lehet, vagy strand, piknik, ilyesmi.


Egész nyáron csak nem lesztek annyira elfoglalva, hogy pár hetente ne engedhetnétek meg magatoknak valami költséghatékony vagy ingyenes közös programot.

2023. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azt még könnyebben megértené, hogy nincs pénzetek nyaralni. De ne már, hogy a strandra sincs időtök egyszer-egyszer kimenni. Hétvégén is folyamatosan dolgoztok, vagy mi?
2023. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
94%

Ne veszekedjetek rajta, hanem üljetek le nyugodtan megbeszélni.


Egész nyáron dolgoztok? Csak van hétvége vagy szabadnap amikor belefér egy kirándulás, strand.


Ha kamasz, akkor örülni fog annak is ha beültök moziba.

2023. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
90%
Meg van 10 napotok az iskolaig, induljatok el!
2023. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
89%
Hány éves? Nem mindegy, hogy 6,12 vagy 16...
2023. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
93%

Rémesen rossz a hozzáállásod.

Pénzed elhiszem, hogy nincs, na de időd se semmire? Kapásból agresszíven, elutasítóan, lekezelően ugrottál a gyerek kérdésére, nyilván a saját frusztráltságod miatt.

Holott mondhattad volna neki, hogy terveid között szerepel, hogy idén kipróbáljuk azt a fura fagyit a cukrászdában, legyőzlek mellúszásban egyik este, amikor meló után csak elugrunk a strandra egy órára, és megszámoljuk a csillagokat.

2023. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
78%
Ezt így augusztus 20.-an? Érdekes....
2023. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!