Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom nem akarja megérteni,...

Lányom nem akarja megérteni, nincs idő/pénz nyaralásra?

Figyelt kérdés
A lányom kérdezte mi a terv nyárra. Mondom álmodjon se nyaralásról, mert egész nyáron dolgozunk, pénzünk nincs. Mondom hogy esetleg elmegyünk a strandra párszor, de nem biztos nincs időnk. Erre besértődött és elkezdett hisztizni és mondta, hogy minden korabeli külföldre megy nyaralni. Most mitévő legyek? Dolgoznunk kell és nem akarja felfogni.

2023. aug. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
80%

Keressetek jobban fizető munkát. Ha dolgoztok a hét 7 napján 0-24ben akkor nehogy már ne fussa egy nyaralásra. Ha meg nem dolgoztok állandóan akkor az kifogás hogy nincs időtök. Csak nem akartok a gyereketekkel lenni.


Aztán meg nem fogod érteni miért lép le amint lehet

2023. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
94%

Miért nincs pénz, miért nincs idő?

Egy 15 évessel már meg lehet értetni, ha valós okok vannak.

De én úgy látom, itt inkább a kifogáskeresés megy ezerrel. Az, hogy a strandra nincs időtök kimenni, úgy baromság, ahogy van. Miért nincs? Nincs szabadnapotok? És ha ti nem is akartok (mert gondolom ez van a kifogások mögött), a lányotokat elengedhetnétek.

Nagyon megértem az elkeseredését, hogy a szülei ilyen ótvar, lusta, tehetetlen emberek, akik a gyerekük kedvéért sem hajlandók kimozdulni a komfortzónájukból.

2023. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
84%
minek is van a gyereked akkor, gondolom ő is takarít meg főz otthon ha a munka mellett még arra sincs idő.. ja hogy neked nem öröm ha boldoggá teszed a gyereket.. mond csak férjed mit is szól ehhez? ő is csak kifogásokat keres hogy ne a gyerekkel legyen? megérdemlitek egymást, de akkor a gyereket meg adjátok oda valami olyan családnak ahol foglalkoznak is vele..
2023. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
85%
Nemár hogy egy kis pár napos Velencei tavazást ne lehetne összehozni.
2023. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
88%

Vannak szabad strandok, bánya tavak, stb. Szendvicsek + tea és fillérekből megvan. Kirándulás/túrázás pl bakonyban vonattal, szintén jelentéktelen összeg.

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen! Nektek a lányotokra nincs, és csodálkozol, hogy kiakadt nyár végére.

2023. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ultra gáz vagy.


Én nagyon szegény családban nőttem fel, és persze nagyon jó lett volna külföldön nyaralni, meg minden, de sose vágtam hisztit azért, mert nincs rá pénzünk, mert anyukám törődött velem.


Ha a szabadsága idején az volt a dolog, hogy kiválogattuk a szekrényekből a ruhákat, mi jó még ránk, akkor azt csinálta úgy, hogy imádtam. Beöltöztünk meg hülyéskedtünk.


Felkelt velem hajnal kettőkor, hogy megnézzük a csillaghullást, pedig másnap dolgozott.


Elmentünk fagyizni, és úgy tettünk, mintha külföldön lennénk, megnéztük a templomot a faluban kívülről, hogy micsoda műalkotás.


Ha szereted a gyereket, a minimum pénzből is boldoggá tudod tenni.

2023. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ilyen stílustól én is kiakadnék a lányod helyében. Ez a "ne is álmodj róla" nagyon gáz. Próbáld úgy, hogy "sajnálom, hogy ilyen sokat kell dolgoznunk és kevés az időnk, pénzünk. Külföldre nem tudunk menni, de van 1-2-3-5 napunk és 5-ezer-10 ezer-20 ezer-50 ezer forintunk rá, mit lehetne szerinted ebből kihozni?"


Ne legyél besavanyodott, készítsetek sütit, házi fagyit (fagyasztott gyümölcs+tejszín turmixolva), társasozzatok, nézzétek meg este a csillagokat stb stb, millió dolgot ki lehet találni.

2023. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
94%

A 27 tök jókat mond. Itt inkább arról van szó, hogy te nem akarsz menni, mert hulla vagy a melótól, és inkább a lányodtól veszed el az időt.

Nem éri meg!

2023. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
32%

Kb 3 hét van a nyárból...

Mar nem aktuális a kérdés, nem gondolod?

2023. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
92%
Azért ha lehet bánya tóba ne vigyed. Mi is csak fejenként 200 ezer forintot keresünk a férjemmel mégis tudtunk élményeket adni a gyerekünknek. Nem kell ám a munkába belegyagyulni minden áron, mert nekem ez jön le a kérdésből.
2023. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!