Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet végre megértetni a...

Hogy lehet végre megértetni a szülőkkel hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, évek óta stabil párkapcsolatban élek a párommal…. szóval a szüleim MINDEN találkozáskor azzal nyaggatnak hogy mikor lesz unoka, már lassan 10 éve.

Mi a párommal nem akarunk gyereket egyáltalán. Nyilván ezt ezerszer elmondtam, nem volt soha az hogy “majd egyszer”, vagy “majd meglàtjuk”, soha nem hitegettem őket.

Már próbáltam kedvesen elmagyarázni, próbáltam elengedni a fülem mellett a nyaggatásuk, veszekedtem velük, mindent próbáltam, de semmi.


Ront a helyzeten hogy egyke vagyok, szóval így egyáltalán nem lesz unokájuk, ami gondolom rossz, de ettől még nem fogok akarni gyereket. (Párom szülei is gyakran piszkálnak minket, de neki legalább van tesója akik mostanában terveznek babát szóval remélhetőleg akkor lenyugszanak)

Már odáig jutottak hogy mondták hogy nekem csak meg kéne szülni, utána nevelnék ők meg minden…😵‍💫 nem tartom normálisnak ezt.


Fontolgatom hogy megmondom nekik hogy elköttettem a petevezetékem aztán kész (egyébként is gondolkozok hogy megcsináltatom)


Hogy lehetne végre megértetni velük hogy nem akarok gyereket, és hogy lehetne elérni hogy békén hagyjanak végre ezzel a témával?


2023. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
93%
Ha szóba jön ez a téma, szólsz, hogy vagy befejezik, vagy azonnal távozol. Ha nem hagyják abba, te és a férjed is elmentek/leteszed a telefont/ami épp aktuális. Következetesen mindig meg kell tenni, majd leállnak vele. Ha kell, nem látogatod meg őket vagy nem beszélsz velük, ilyen emberekkel nem érdemes.
2023. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim válasza:
4%

Ha odáig fajult a téma hogy önkárosításon gondolkozol az már a legrosszabb

Költözz el inkább csak ne a tested lássa kárát

2023. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
84%

- Kislányom, mikor lesz unokám?

Nem emlékeztek rá, hogy már mondtuk? Cavinton-t esetleg - megpróbálnátok szedni?"


- Kislányom, mikor lesz unokám?

- Anyám, a te kudarcod, hogy nem akarom folytatni a vérvonalatokat.


- Kislányom, mikor lesz unokám?

- Olvastok valamit mostanában?

- Miért nem válaszolsz a kérdésemre?

- Már válaszoltam, csak nem fogadod el, mert nem tiszteled a döntésünket.


- Kislányom, mikor lesz unokám?

- Soha.


- Kislányom, mikor lesz unokám?

- Gondolkodtatok már az örökbefogadáson?


- Kislányom, mikor lesz unokám?

- Ha ezt még egyszer megkérdezitek, akkor ne gyertek többet hozzánk, ne hívj telefonon.



- Kislányom, mikor lesz unokám?

- Vegyél egy kutyát.

2023. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egy kolléganőm ilyen. Három gyereke van, egy se akar gyereket. Hogy otthon nyaggatja-e őket, nem tudom, de mi az irodában folyton azt hallgatjuk, hogy ő babázni akar, miért nem értik meg a gyerekei...
2023. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
94%
Mi ugyanígy vagyunk az anyósommal, a férjem egyedüli gyerek. Mikor leültem vele megbeszélni, hogy zavar, hogy folyton ezzel nyaggat, meg azzal, hogy vegyünk fel CSOK-ot meg babavárót, akkor magából kikelve üvöltözött velem, hogy de hát ő nem tud már magának unokát szülni. Nekem akkor esett le, hogy a drága anyós engem csak tenyészkancának néz, azért volt velem csak jóban, hogy majd neki szülök unokát. Aztán fintorgott, hogy biztos a fia beszélte tele a fejem és valójában akarok, én meg felsoroltam, hogy erre a világra, ilyen háborús, bizonytalan időkbe felelőtlenség, amire természeteen megint volt frappáns válasza, hogy de Orbánnak is vannak gyerekei. Szóval én feladtam, mert fiatal is vagyok és inkább a tanulásra meg a karrierépítésre koncentrálok, a gyerekeket meg nem szeretem.
2023. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
6%

#16


Azért mert ő elvárja a gyereket/unokát nem jelenti azt, h tenyészkancának tart, ezt te beszéled be. Régen náluk ez alap volt, ő is ebbe nőtt fel és fura neki, hogy megállt a sor. A gyerek azt is jelentené, hogy le kell horgonyozni, nem tudnál szabadon járkálni és egyfajta plusz teher amit nem akarsz. A háborús időket kár lökni mint indok, és aki 1945 környékén született a retekbe? Minimum 2 gyerek kellene mindenhol, hogy legalább egy pár hagyjon maga után utódot, vagy akkor ne is csodálkozzon senki a nyugdíjkorhatáron meg a migráncsozáson.

2023. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
5%

Én nagyon sajnálom a szüleidet.

Benneteket is megértelek, de így, hogy említetted, hogy egyke vagy, ez borzasztó lehet nekik.

Ezek mindig olyan kényes kérdések, egyrészt mert senkinek nincs köze a döntésedhez, másrészt meg ugye az emberek nem értik, nem tudják elképzelni (én sem), hogy család nélkül mi értelme az életnek. Itt nem fogsz segítséget kapni, ha nem sikerül közös nevezőre jutnotok négyszemközt, esélyes, hogy sosem fogtok :(

2023. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
91%
Sosem fogja abbahagyni. Talán, ha elmúltok 40 50 évesek :D anyósom is pont ilyen, páromat nyaggatja, pedig már elmúltunk 30 évesek. Telefon rá volt téve, beszólások, ott lett hagyva mégis folytatja. Így már muszáj elengedi a fülünk mellett. Tiszteletlen, ez van.
2023. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:

#12

Gondolom elnéztél valamit és ezt nem ehhez a kérdéshez akartad írni, mert ehhez semmi köze. :D


#14

Menj máshova a rasszista megjegyzéseiddel, köszi. Egyik csoportba se tartozom, de nem vagyok kíváncsi az ilyen dumára.


#18

Senki nincs család nélkül, a párommal is család vagyunk, illetve mindkettőnknek van rokonsága is. Nem kell sajnálni minket, nem vagyunk család nélkül 😊



A többieknek köszi, most már pár éve ezt csinálom hogy megmondom hogy soha, majd felhozok valami más témát, de eddig nem sokat ért. :(

2023. aug. 23. 17:27
 20/74 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak a szülő szerepben tudtak létezni, és amúgy nem tudnak magukkal mit kezdeni, ezért "játszanák ezt el újra". Tehát valami hobbi kéne nekik, önkénteskedés, farigcsálás, kirándulás, kutyamenhely, sport.

persze én nem vagyok normális, lehet a normális embereknél ez valamilyen ösztön.

2023. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!