Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet végre megértetni a...

Hogy lehet végre megértetni a szülőkkel hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, évek óta stabil párkapcsolatban élek a párommal…. szóval a szüleim MINDEN találkozáskor azzal nyaggatnak hogy mikor lesz unoka, már lassan 10 éve.

Mi a párommal nem akarunk gyereket egyáltalán. Nyilván ezt ezerszer elmondtam, nem volt soha az hogy “majd egyszer”, vagy “majd meglàtjuk”, soha nem hitegettem őket.

Már próbáltam kedvesen elmagyarázni, próbáltam elengedni a fülem mellett a nyaggatásuk, veszekedtem velük, mindent próbáltam, de semmi.


Ront a helyzeten hogy egyke vagyok, szóval így egyáltalán nem lesz unokájuk, ami gondolom rossz, de ettől még nem fogok akarni gyereket. (Párom szülei is gyakran piszkálnak minket, de neki legalább van tesója akik mostanában terveznek babát szóval remélhetőleg akkor lenyugszanak)

Már odáig jutottak hogy mondták hogy nekem csak meg kéne szülni, utána nevelnék ők meg minden…😵‍💫 nem tartom normálisnak ezt.


Fontolgatom hogy megmondom nekik hogy elköttettem a petevezetékem aztán kész (egyébként is gondolkozok hogy megcsináltatom)


Hogy lehetne végre megértetni velük hogy nem akarok gyereket, és hogy lehetne elérni hogy békén hagyjanak végre ezzel a témával?


2023. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
97%

@49 Tessék, egy nagyon nem "liberó" nő sem feltétlen akar gyereket. Én pl nem akarok és egyesek szerint Hitler hozzám képest bamba arcú LMP-s. Kérdező nem azért van itt, hogy mindenféle jött-ment incelnek magyarázkodjon *miért* nem akar gyereket, a kérdése szempontjából pedig irreleváns.

A gyereket nem akaró nők egy elég jelentős része épp a magadféle férfiak miatt nem vágyik az egész hercehurcára...

2023. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
94%

Lassuk csak.

- tonkreteheti az ember testet a terhesseg, a szules, okozhat maradando karokat es lehet a szules traumatizalo (sok tortenet van a nogyogyaszati eroszakrol)

- Apuka barmikor lelephet ha megunja, jobb esetben odabasz gyerektartasnak csufolt havi 20ezret, anyuka ott marad egyedul (ha egy no lepne le, mindenki kiatkozna ot a vilagbol)

- Szoptatas nehezsegei, ejszakazas a gyerekkel, dackorszak, hisztirohamok stb amik tobbsegevel az anyuka sziv

- Karriernek jo esellyel annyi, nem sok helyen nezik jo szemmel, hogy hetente beteg a gyerek


Most kb ennyi jutott eszembe. Mondom ezt ugy, hogy en szeretnek egyet azulni, nem tobbet. Es elvarom, ha en nem kerdezgetem lakatos rafajelloekat, hogy minek kellett a ciganyputriba 20 evesen a harmadikat odapotyogtatni, akkor tolem se kerdezzek, hogy mikor fogok mar szulni, miert csak egyet, dehat kell a testver is, ha lany lesz-kell a kisfiu is, ha fiu lesz-na megiscsak kell a kislany is. Nem. Eleg volt. Fejezzuk ezt be. Szalljunk ki egymas nemi szerveibol. Mindenki csinaljon sajat maganak gyereket, ha babazni akar.

2023. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
0%

#58 Ezek teljesen legit dolgok amiket leírtál, sokan vannak még így,

anyagi + idegrendszeri problémákkal.


Itt is volt egy hozzászóló aki konkrétan olyat írt h "utálom a gyerekeket". Azért a lelkivilága eléggé megkérdőjelezhető. A telex rakott ki még egy gyerek ócsároló videót, ahol a kis kamionos csaj kokrétan fröcsögött a gyerekekről. (video alatt a kommenteket persze offolták)


Összességében érthető, ha valaki nem akar, pl az általad leírt szempontok miatt is, csak mintha a mostani világban nyomnák a gyerek ellenes narratívát.



#62

Világos szempontok. A 2. fejezetben az szerintem csak fél igazság. Cigánytól igen is megkérdőjelezhető minek kellett 20 at a putri potyogtatni. Mindenkinek tudnia kéne a határát anyagilag.

2023. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
97%
Egyik nőnek sem kötelessége magyarázkodni, hogy miért nem akar gyereket főleg nem egy jött ment pistinek a gyakoriról...az ő döntése és ő rá tartozik ennyi. Én sem akarok gyereket és nem fogok leállni magyarázkodni hogy miért nem...fel kéen fogni hogy nem abban a világban élünk ahol kötelező gyereket szülni.
2023. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim válasza:
89%
Ha rákezdik a témát megmondanám, hogy elegem van a nyaggatásukból és ott hagynám őket. Legfeljebb 2* kéne megcsinálni.
2023. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
96%
Az én szüleim is ilyenek voltak. Aztán egyszer megmondtam nekik, hogy ha még egyszer felhozzák, vagy akárcsak utalnak is rá, akkor nem látogatom meg őket 1 hónapig, ha megint, akkor kettőig, és így tovább. Egyetlen egyszer kellett csak beváltanom, azóta megtanulták.
2023. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerűen semmiféle racionális indokot nem találok a gyerekvállalás mellett. Aki meg a nyugdíjjal jön: ha lenne gyerekem, garantáltan kirúgdosnám külföldre, hogy normális társadalomban éljen. Úgyhogy nem itt fizetne se adót, se járulékokat. Ha megtehetném, én is feketén dolgoznék, és utánam özönvíz... orvoshoz magánba járok, vész esetére meg van biztosításom. Az ingatlant meg életjáradékra váltom, ha úgy alakulna.
2023. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
14%
#67 csak a normális társadalmakban is alacsony a születés szám :D (pl: Japán, Itália) Elképesztően feszültek itt a női hozzászólók.
2023. aug. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 2 lányom van, bár még nem aktuális náluk a gyerekvállalás, de szoktunk róla beszélgetni. A nagyobbik 21 éves és majd a távoli jövőben tervez gyereket, a kisebbik 16 és perpill azt mondja neki soha nem kell gyerek.

Szülőként erre azt tudom mondani, hogy mindenkinek a maga döntése, én elfogadom akárhogy is akarják a jövőben. Másrészt a mai helyzetben, ha én állnék gyerekvállalás előtt, valószínűleg ők sem születnének meg.

Harmadrészt, ha vállal is gyereket bármelyikünk, jó eséllyel egy másik országban fogja megtenni és csak bízhatok abban, hogy nem a skype-on fogom látni felnőni az unokámat, mert talán Európán belül maradnak.

Mennyivel lenne jobb a te szüleidnek is, ha azt mondanád: "Gyerekünk lesz, és jövő hónapban Ausztráliába költözünk"

Akárhogy is alakul, az ő életük ő döntésük. Én akkor dönthettem, amikor őket vállaltam. Szóval igazán nem értem azokat a szülőket, akik nyomják ezt az unoka témát

2023. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
95%

67 vagyok.

Komolyan kérdezem: MINEK?

Semmi nem indokolja. Vágyat nem érzek rá, nem szeretek társaságban se lenni, racionális indokot pedig senki nem tudott még nekem mondani, miért is kellene. Ja, hogy egyel kevesebb lény tekerné tovább a társadalom mókuskerekét? Letojom. Nem én akartam megszületni, de teszek róla, hogy legalább én ne rángassak senkit akarata ellenére ebbe a földi létbe.

2023. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!