Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet végre megértetni a...

Hogy lehet végre megértetni a szülőkkel hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, évek óta stabil párkapcsolatban élek a párommal…. szóval a szüleim MINDEN találkozáskor azzal nyaggatnak hogy mikor lesz unoka, már lassan 10 éve.

Mi a párommal nem akarunk gyereket egyáltalán. Nyilván ezt ezerszer elmondtam, nem volt soha az hogy “majd egyszer”, vagy “majd meglàtjuk”, soha nem hitegettem őket.

Már próbáltam kedvesen elmagyarázni, próbáltam elengedni a fülem mellett a nyaggatásuk, veszekedtem velük, mindent próbáltam, de semmi.


Ront a helyzeten hogy egyke vagyok, szóval így egyáltalán nem lesz unokájuk, ami gondolom rossz, de ettől még nem fogok akarni gyereket. (Párom szülei is gyakran piszkálnak minket, de neki legalább van tesója akik mostanában terveznek babát szóval remélhetőleg akkor lenyugszanak)

Már odáig jutottak hogy mondták hogy nekem csak meg kéne szülni, utána nevelnék ők meg minden…😵‍💫 nem tartom normálisnak ezt.


Fontolgatom hogy megmondom nekik hogy elköttettem a petevezetékem aztán kész (egyébként is gondolkozok hogy megcsináltatom)


Hogy lehetne végre megértetni velük hogy nem akarok gyereket, és hogy lehetne elérni hogy békén hagyjanak végre ezzel a témával?


2023. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
100%

Aki itt is azon csikorog, hogy kell az ember, mert ki tartja el a jövő nyugdíjasait, az ne hunyjon szemet a fölött, hogy a kedves kapitalizmusban élünk, így az államnak egyre kevesebb van, a tőke koncentrálódik, s mi meg ezzel versenyzünk.

A másik az, hogy a bolygó nem képes végtelen számú embert és egyéb állatot sem eltartani. Akár mit is írnak több ezer évvel ez előtti tapasztalatok alapján az akkori valóban bölcs könyvek. Lehet, hogy kilencet még igen, vagy tízet, de akkor meg akkor kell meghozni ugyanazt a döntést, amit most halogatunk.

Van az két ábra, hogy az összes emlősök közül mindössze 4% vadállat, a többi mi vagyunk, meg a jószágaink. Gondolod, hogy ez nem fog bedőlni a csipába csak azért mert te nem szeretnéd? Meg lusta, gyáva vagy szembesülni? Hát, én már beláttam ennek az igen magas valószínűségét. De ne mezért nem akarok gyereket, hanem mert a családomban sok a bolond, úgyhogy ezt nem szaporítanám. Illetve hát, mivel ez a civilizáció már az összeomlás szakaszában van, így az utánunk jövők jó eséllyel háborúban fognak elpusztulni. Akkor én inkább nem nemzek. Majd a szent életűek (és mások életébe belekotyogók) is megmérhetik a hitüket... 50f

2023. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
91%

41# (értsd: kilenc vagy tíz milliárd) sorryka

az öregek, vagy épp a gyermekek eltartásának az emberi összetevő előtt, alatt van egy ökológiai dimenziója is...

2023. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
67%

#41 minden előrejelzés szerint lesz egy csúcs száma a föld népességénék pár tíz éven belül, már kínában is komoly problémát jelez a kevés születés, és azt a gazdaságot pumpálni kell.


Igen, ez a kapitalista mocsok rendszer a baj. Nem csoda, hogy senki nem tud elindulni fiatalon, a lakások pár ember kezében koncentrálódnak. Az sem mindegy, hogy itt alig szülnek, Afrikában meg 9 et potyogtat az anyuka. Nem Európa okozza a túlnépesedés, itt csak a sok mocsok (lásd lölő yacht) túlfogyaszt.

2023. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
57%
Mást úgy se tehetnek mint beletörődnek.
2023. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
94%

"van olyan h társadalmi felelősségvállalás."


Ha valaki ezért vállal gyereket, "gratulálok" neki...

2023. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 A kérdező kommentje:
Szerintem törlöm is a kérdést a sajátjaim közül, ahogy elnézem releváns választ már nem nagyon fogok kapni…
2023. aug. 24. 06:46
 47/74 anonim ***** válasza:
66%

Csak egy jo tanacs ...

Ha mar akkor a ferfi kotesse el magat neki 15perces beavatkozas 1cm heggel. Aznap haza mehet. A szexnel nem lesz semmi mas. Es 80% visszafordithato folyamat. Ugyan ugy spriccel a vegen csak eppen az o doban nem lesz sperimum.

Egy nonek ez min 2 napos korhazi tartozkodas es nagyon sok a pelda h a termeszet megoldja. Tesomnak igy szuletett meg a 4ik gyereke 🤣 azota a ferje is elkotette magat.

2023. aug. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
100%
Nem megértetni kell, nem muszáj megérteni, csak elfogadni. Ezt tudatosísd velük, hogy nem kell érteniük, miért csak elfogadni, hogy nem lesz. Nem akartok, pont. Az meg, hogy szüld meg aztán majd ők nevelik, ne haraguj, hogy ezt mondom rájuk, de beteges! Ez nem így működik. Ha ennyire babázni akarnak akkor legyenek nevelőszülők, fogadjanak örökbe (habár arra sok éves várólista van és picit már lehet nem is kapnának, de opció lehet nagyobb kisgyerek)
2023. aug. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
0%

#45

ffiként azt látom, h egyre jobban trendi kerülni is a gyereket minden áron. Liberó kultúra hozza magával. Kérdező sem nagyon találja rá a választ, csak simán "nem". A másik hozzászóló szerint jobb ha a férfi kötteti el magát... jéézus. Csodálkozunk, hogy a lölők mellett kötnek ki a nők 40+ osan.

2023. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 A kérdező kommentje:

#49

Marhára nem tartozik egyébként senki magyarázkodással, hogy miért akar vagy nem akar gyereket. :) illetve az “akarok” vagy “nem akarok” tökéletesen elég indok.

Én is csak azért válaszoltam az illetőnek mert reméltem hogy megnyugszik és lezárhatjuk az offolást.

2023. aug. 24. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!