Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet végre megértetni a...

Hogy lehet végre megértetni a szülőkkel hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, évek óta stabil párkapcsolatban élek a párommal…. szóval a szüleim MINDEN találkozáskor azzal nyaggatnak hogy mikor lesz unoka, már lassan 10 éve.

Mi a párommal nem akarunk gyereket egyáltalán. Nyilván ezt ezerszer elmondtam, nem volt soha az hogy “majd egyszer”, vagy “majd meglàtjuk”, soha nem hitegettem őket.

Már próbáltam kedvesen elmagyarázni, próbáltam elengedni a fülem mellett a nyaggatásuk, veszekedtem velük, mindent próbáltam, de semmi.


Ront a helyzeten hogy egyke vagyok, szóval így egyáltalán nem lesz unokájuk, ami gondolom rossz, de ettől még nem fogok akarni gyereket. (Párom szülei is gyakran piszkálnak minket, de neki legalább van tesója akik mostanában terveznek babát szóval remélhetőleg akkor lenyugszanak)

Már odáig jutottak hogy mondták hogy nekem csak meg kéne szülni, utána nevelnék ők meg minden…😵‍💫 nem tartom normálisnak ezt.


Fontolgatom hogy megmondom nekik hogy elköttettem a petevezetékem aztán kész (egyébként is gondolkozok hogy megcsináltatom)


Hogy lehetne végre megértetni velük hogy nem akarok gyereket, és hogy lehetne elérni hogy békén hagyjanak végre ezzel a témával?


2023. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
93%
De jó, örülök, hogy van azért ilyen is. 👍
2023. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
14%

#28


Nagyon kevesen támaszkodnak csak a nyugdíjrendszerre, nyílván előre próbál gondolkozni mindenki. Most a magyar korrupt rendszert hozod fel ahol lenyúlják a pénzt, nem tudom máshol ez hogy van megoldva. Amerikában pl az egészségügy rohadt drága.


"Tramutizáltat' kicsit rajtad érzem, mindenki el tud menni 4 évente x elni és tenni a változásért. Az a megoldás, hogy lelép mindenki nyugatra vagy amerre? Neked ha a gyerek a szenvedést jelenti ott fejben valami nagyon félrement. Aki anyagilag rendben van, tehetős szerintem vállaljon gyereket.

2023. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
90%
Előző, akkor vállalj te 10-et , más azt csinál, amit ő akar. Ne akard másra erőltetni, mert inkább visszájára fordul az ilyen. Egy élete van mindenkinek és nem a társadalomért meg a nyugdíjrendszerért vállal vagy nem vállal gyereket valaki, hanem a saját boldogságáért.
2023. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
98%

#32


Szerinted.


Szerintem meg majd én irányítom az életemet és nem más.


Ha nyernék a lottón, se kellene gyerek.

És nem hinném, hogy ehhez bárkinek köze van!


Ilyen rendszerben meg pláne ne akarja megmondani senki, hogy mire vállalkozzak.

Véget ért a szocializmus!

2023. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
4%

Én 3 at vállaltam, szerintem üres az ember élete nélkülük. (nem erőltettem semmit) Amúgy meg ha szar a rendszer, az az egyénre is kiterjed, nem hiába fröcsög az előző hozzászóló.


Szerintem a probléma egyik forrása a 90+ után születetteknél ez az Orbánozás + szar magyarnak lenni, minek legyek ebben az országban tenyészkanca.


A kérdező adjon egy normális indokot a szüleinek a miértre és annyi.

2023. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
13%

#34


Akármilyen szar a rendszer, azt a hiányzó űrt be kell tömni, és akkor ne csodálkozzon senki, ha pl már fél Budapest ázsiai.

2023. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
90%

#35


Ha te üresnek éreznéd az életedet gyerek nélkül a te dolgod.

Más nem érzi üresnek.


Itt tenyészállatnak nézik az embert.

Lásd munkavállalók jogai, állami dolgozók fizetése.

Ilyen rendszerbe akkor se vállalnék, ha szeretnék.


Mindenkinek joga van emberhez méltó életet élni, nem csak felső tízezernek.


Más országban nem éltetnek olyan rendszert, ahová azért csinálnak gyereket, hogy legyen hol lakniuk.

2023. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
0%

(Mindenkinek joga van munkahelyet váltani.)


"Mindenkinek joga van emberhez méltó életet élni, nem csak felső tízezernek."


De mindenkinek más lapot is osztanak, nem jár alanyi jogon semmi. Valaki Afrikába születik, valaki az EU ba.


"Más országban nem éltetnek olyan rendszert, ahová azért csinálnak gyereket, hogy legyen hol lakniuk."


wtf ???


Én ezt lézártam akkor. Sajnos a jövőkép nélküli lefőtt 30 asok írkálnak akik hasonló cipőben járnak, "tenyészkancák" és kifejezetten UTÁLJÁK a gyerekeket. Gondolom a hozzászólók fele rendőrt hív az étteremben is ha gyerekhangot hall.


Nem lehet meggyőzni egyiket sem, hogy kicsit gondolkodjon széles vásznon, úgyis ugyanazt büfögi ide.

2023. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
96%
Azért én kíváncsi lennék, ha dédanyáink korában lett volna lehetőség a születésszabályozásra, vajon hányan döntöttek volna másképp.
2023. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
90%

36.

Talán nem így lenne ha nem lopná el a kormány az összes pénzt amit csak lehet. Mindenre ráteszik a kezüket. Én is gondolkozom azon, merjek-e szülni, milyen opciók vannak. Nem Orbánisztánban akarok gyereket nevelni.

2023. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!