Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet végre megértetni a...

Hogy lehet végre megértetni a szülőkkel hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, évek óta stabil párkapcsolatban élek a párommal…. szóval a szüleim MINDEN találkozáskor azzal nyaggatnak hogy mikor lesz unoka, már lassan 10 éve.

Mi a párommal nem akarunk gyereket egyáltalán. Nyilván ezt ezerszer elmondtam, nem volt soha az hogy “majd egyszer”, vagy “majd meglàtjuk”, soha nem hitegettem őket.

Már próbáltam kedvesen elmagyarázni, próbáltam elengedni a fülem mellett a nyaggatásuk, veszekedtem velük, mindent próbáltam, de semmi.


Ront a helyzeten hogy egyke vagyok, szóval így egyáltalán nem lesz unokájuk, ami gondolom rossz, de ettől még nem fogok akarni gyereket. (Párom szülei is gyakran piszkálnak minket, de neki legalább van tesója akik mostanában terveznek babát szóval remélhetőleg akkor lenyugszanak)

Már odáig jutottak hogy mondták hogy nekem csak meg kéne szülni, utána nevelnék ők meg minden…😵‍💫 nem tartom normálisnak ezt.


Fontolgatom hogy megmondom nekik hogy elköttettem a petevezetékem aztán kész (egyébként is gondolkozok hogy megcsináltatom)


Hogy lehetne végre megértetni velük hogy nem akarok gyereket, és hogy lehetne elérni hogy békén hagyjanak végre ezzel a témával?


2023. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
94%
35 éves vagyok. Mindig is utáltam a gyerekeket és ez most sem változott. Nem vagyok tenyészkanca, hogy kötelező legyen szülnöm. Ahogy senki más sem. Ebbe az országba mondjuk alapból nem vállalnék gyereket.
2023. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
91%
Drága anyu szülhetett volna többet, talán valamelyik teljesítené az óhaját. Ezt meg is mondanám neki a helyedben. Ő döntött, hogy csak egyet, miért, milyen alapon? Hogy az az egy köteles legyen lesni az ő kívánságait? Nekem kettő van, egyik sem akar. Na bumm. Az én életemben én döntöttem, az övükében ők, tiszteletben tartom. Jóban is vagyunk, nevetünk sokat.
2023. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
5%
#22 van olyan h társadalmi felelősségvállalás. Ha nincs következő generáció a gazdaság összeomlik. Japánban jelenleg elég gázosan néz ki a jövő, annyira nem szülnek. Már valami fonnyadtabb, csak magára gondoló nő vagy, aki nyomja ezt a tenyészkancás marhaságot. Neked is van anyád-apád aki megszült, csak gondolom elég idegbeteg módon nőttél fel, és jobb is h nincs gyereked. Én pl szeretem nézni akár az utcán vagy egyéb helyen sétáló családos magyarokat, akik még vállalnak gyereket.
2023. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 A kérdező kommentje:

#23

Szerettek volna több gyereket is, de nem sikerült. Szóval ez így nem igaz hogy ők döntöttek. Lehet hogy ez is közrejátszik egyébként hogy ennyire szeretnének babázni…



A kérdésem alapvetően nem a gyerekvállalás pro-kontra morális vonzatairól szólt, aki erről szeretne vitázni az légyszi keressen vagy írjon ki erről szóló kérdést.

2023. aug. 23. 18:07
 25/74 anonim ***** válasza:
3%
A morális változatokat muszáj volt hozzáírni, mert a mostani generáció teljesen sérült módon kezeli a kérdést, és már a sokadik "de nem vagyok tenyészkanca" megszólalást látom. Leírtad, hogy nem szeretnél gyereket egyáltalán. Talán mint a probléma forrását, megoszthatnád miért nem?
2023. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:

#25

Mert nem akarok. Tényleg ez a válasz, ezzel nem csak lerázni akarlak. Nem érzem, soha nem is éreztem vágyat arra hogy gyerek közelében legyek hosszútávon. A terhesség meg egyenesen taszít. Ennyi.

Viszont ismét megkérlek, hogy a moralizálást valami más kérdésnél vagy más platformon folytasd, a kérdésem nem a gyerekvállalás szociológiai hatásairól szól.

2023. aug. 23. 18:25
 27/74 anonim ***** válasza:
89%
Ennyire üres a házasságuk?
2023. aug. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
90%

#16


Minek a nyugdíj rendszer, őszintén?

Egy csomó embert minimálbérre jelent be a sok adócsaló vállalkozó, így idős korra már a rezsire se elég.


Az állam beszedi a sok pénzt, és eltűnik a feneketlen semmibe.


Sokkal jobb lenne, ha az emberek maguk gondoskodnának a jövőjükről, és nem arra várnának, hogy majd más megoldja, és mindegy milyen viszonyok között, állat módjára kizsigereli az aktív korúakat az állam, csak neki jó legyen.


Erőszakkal senkibe nem lehet berakni a gyereket egy demokratikus országba.


Aki ebbe a rendszerbe gyereket csinál, az totál azt se tudja hol él, meg alapnak veszi, hogy az élet a szenvedésről szól.


De miért is?


Ez a baj a magyarokkal, áldozathibáztatók, traumatizáltak, nem a szaar ellen lépnek fel, hanem a szaart akarják elfogadtatni mindenkivel!

2023. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz az ilyen emberekkel, én sem akarok gyereket és már előre félek az ilyen anyóstól, apóstól. Komolyan az lenne a legjobb, ha nem lennének beszélőviszonyban a leendő párommal, mert nem akarok ilyen parttalan vitákat folytatni. Egyszerűen ebben a kérdésben az idősebb korosztállyal lehetetlen közös hullámhosszra jutni, nem képesek elfogadni, hogy nem kötelező mindenkinek gyereket vállalni és nem szükséges megindokolni sem. Csak 2 emberre tartozik, mivel ők hoznak anyagi és egyéb áldozatokat, ha bevállalnak egy gyereket, nem a nagyszülők.
2023. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 A kérdező kommentje:

#29

Megjegyzés az idős korosztályhoz: a nagyszüleim viszont szuper támogatóak, ők azt mondták csak az a fontos hogy a párommal értsünk egyet ebben a kérdésben. 💕 pedig ők mégidősebb korosztály (80+)

2023. aug. 23. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!