Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rendezzem ezt magamban?

Hogyan rendezzem ezt magamban?

Figyelt kérdés

Több eve élek külföldön es azon gondolkodom, hogy hogy alakult volna az életem, ha otthon maradok. Sajnos ezt már nem fogom megtudni, mert most mar itt lakom. Itt van a gyerekem es nem hagyhatom itt, ő meg nem akar hazaköltözni, neki itt a haza.

Sajnos úgy érzem es nagyon bánt, hogy a külföldre költözésre rá voltam kémyszerítve, szüleim valósággal elmartak otthonról. Es folyton ajanlgatták külföldet, mint egyetlen megoldást, mert nekem mennem, futnom kell innen, mert itt semmi jövő: most nem a politikai helyzetet akarom elemezni, hanem hogy érzem az igazat, hogy ki akartak rakni otthonról. Mindig sokat stresszeltek, apam bántalmazott is, anyam sose védett meg.

Apámat hatarozottan zavarta a jelenlétem, mert csak 2 szobás vlt a lakás es utaltak egesz gyerekkoromban. (egyedüli gyerek voltam)

Elküldtek egy barátommal külföldre es megunva a cirkuszt inkabb mentem. Nem is engedtek hogy otthon munkat keressek, csak menjek minél messzebb

Emiatt megszakadt az összes regi kapcsolatom, gyokerestol felfordult az életem, óriási trauma volt, amit maig nem hevertem ki.

Es folyton arra gondolok, hogy lehet maskepp alakult volna az eletem otthon, jobban es lenne egy hozzamvaló társam.....


2023. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
38%
És hol van a gyerek apja?
2023. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Miert lényeges ez a szamodra ? Jó elmondom, ő is itt kulfoldon
2023. nov. 11. 11:04
 3/41 anonim ***** válasza:
64%

Akkor menj haza a nyomorba meg utálatba, ha a döglődő dekadens jóléti nyugat neked nem felel meg. Aztán majd otthonról fogsz nyihogni, hogy senki se szeret.

Felejtsd már el a családod, aki le se okádott egész életedben. Van párod, családod, arra koncentrálj ne arra hogy mi lehetett volna. Ha 8 lábbal születtél volna, akkor most polip lennél, kb ugyanez a logika. Értelmetlen rágódni ezen. Mindenesetre no contactba mennék a családdal, még a címem se kell tudniuk, mert mindig akad, akinek eszébe jut a külföldön élő rokon, aki tele van pénzzel.

2023. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Épp, hogy nincs párom mert elvaltam mar jó par eve es erdekes hogy említed, hogy az emberek úgy gondoljak hogy aki kulfoldon él az jó pénzes. Nagy tévhit, sehol nincs kolbászból a kerítés, es mindenhol fontos az összeköttetés

Mindenesetre kösz a választ !

2023. nov. 11. 11:19
 5/41 anonim ***** válasza:
72%

Nézd meg az akkori ismeröseidet, milyen most az életük, kb ez lett volna veled is.

Másrészt ha nincs szociális életed, abban nem a külföld a hibás, ha már akkora gyereked van, aki el tudja dönteni, hogy nem akar MO-ra költözni, akkor böven lett volna idöd kapcsolatokat, ismerösöket, barátokat szerezni.

Harmadszor, MO-on garantáltan nem lenne jobb az életed, a hozzádvaló társ meg - nem véletlen MO az egyik olyan ország, ahol a legtöbb válás van, ahol egy kapcsolat átlag tartama két év!


A fö gond veled, hogy ahelyett, hogy megpróbálnád ott élni az életedet, ahol vagy, egy álomvilágban élesz, amit elképzeltél, hogy "mi lett volna, ha maradok", és ami garantáltan téves.


Egyébként ha MO-on annyi el akartak a szülök küldeni otthonról, attól neked még nem kellett volna szót fogani és külföldre menni, másrészt ezzel tényleg csak jobb életet akartak neked.

2023. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%
Azért lényeges, mert az ember nyilván ott érzi magát jól és otthon, ahol a gyereke mellett ott van a párja, akivel jó együtt lenni. Mindegy hogy melyik országban. Csak ezért lényeges a kérdés, nem azért, mert én tudni akarom.
2023. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
74%

Te megint ugyanaz a szerencsétlen vagy, aki múltkor is itt sírt a gyakorin, hogy 30+ évesen az anyja nem akarja, hogy hazacuccoljon hozzá, mi?

Bírom ezt a "nincs kolbászból a kerítés" dumát, mindig csak 2 féle embertől hallom:

- attól, aki életében nem élt nyugati országban

- attól, aki olyan béna, hogy csak közvetítővel, más magyarokba csimpaszkodva merészkedett ki, átverték, aztán hazasomfordálva, mindenfele önkritikát mellőzve ismételgeti, hogy kint is szr.


Akkor leírom itt is, hogy én hotelben takarítok Németországban, heti 40 órában, és 1900at viszek haza nettóban. Ebből a lakás 500 euro, rezsi+ internet felkerekítve 50 euro. Szóval ha alja munkából meg lehet így élni, úgy, hogy nyaralni járok mellette, meg haza is évente 2x, meg van MO-n saját ingatlanom, autóm, nem hiszem, hogy mutogatni kéne rá, hogy brühühü, kint sem lehet megélni...

Amúgy nekem több barátom otthon él, mind pocsékul, pedig elég vegyes csapat, van közte szakmunkás és többdiplomás is. De ami rosszabb otthon, az a folyamatosan bizonytalanság. Ugyanis volt ismerősöm, aki jól keresett, jó lakása volt, aztán egyik hónapról a másikra elveszette az állását, és most ő is gürizik, mint akárki más. Én se, ő se gondolta volna, hogy ez lesz. Na, ez a baj.

2023. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%

Aha, szóval apád tehet róla, hogy külföldre költöztél :D


Oké. Engem is elmartak, mégsem rögtön idekinn kezdtem új életet, hanem Mo-n, és UTÓBB jöttem ki.


Egyébként tudod, ki menne haza. Nincs az a pénz - bár otthon meg sem fizetnének, mint itt, hanem nyomorghatnék diplomásként.

2023. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Hiaba mind írod, hogy te Németországban takarítasz es milyen jó neked, minden országban másak a lehetőségek es minden ember helyzete es környezete es lehetőségei egyediek.

Mert te ott takarítasz, nem jelenti azt hogy minden országban megvan erre a lehetőség, peldaul ahol en lakom egyszerűbb munkákra mint a tied iskolázatlan rokonokat tesznek be, nem idegeneket juttatnak kenyérhez. Hagyjuk mar a te hotel takarítasod, aminek semmi köze az en helyzetemhez , nem is az anyagiakat taglaltam, nem erről volt szó, tehat a válaszod meg köszönő viszonyban sincs a kérdéssel, mint emberség es empátia sem de hat kitől mit var az ember

2023. nov. 11. 11:49
 10/41 A kérdező kommentje:
Empatia egy vécepucolótól
2023. nov. 11. 11:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!