Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rendezzem ezt magamban?

Hogyan rendezzem ezt magamban?

Figyelt kérdés

Több eve élek külföldön es azon gondolkodom, hogy hogy alakult volna az életem, ha otthon maradok. Sajnos ezt már nem fogom megtudni, mert most mar itt lakom. Itt van a gyerekem es nem hagyhatom itt, ő meg nem akar hazaköltözni, neki itt a haza.

Sajnos úgy érzem es nagyon bánt, hogy a külföldre költözésre rá voltam kémyszerítve, szüleim valósággal elmartak otthonról. Es folyton ajanlgatták külföldet, mint egyetlen megoldást, mert nekem mennem, futnom kell innen, mert itt semmi jövő: most nem a politikai helyzetet akarom elemezni, hanem hogy érzem az igazat, hogy ki akartak rakni otthonról. Mindig sokat stresszeltek, apam bántalmazott is, anyam sose védett meg.

Apámat hatarozottan zavarta a jelenlétem, mert csak 2 szobás vlt a lakás es utaltak egesz gyerekkoromban. (egyedüli gyerek voltam)

Elküldtek egy barátommal külföldre es megunva a cirkuszt inkabb mentem. Nem is engedtek hogy otthon munkat keressek, csak menjek minél messzebb

Emiatt megszakadt az összes regi kapcsolatom, gyokerestol felfordult az életem, óriási trauma volt, amit maig nem hevertem ki.

Es folyton arra gondolok, hogy lehet maskepp alakult volna az eletem otthon, jobban es lenne egy hozzamvaló társam.....


2023. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen? Hol? Akkor boldog lennél ott, ahol vagy. Jelenleg hiánymotivációd van. Azt nézed mi lett volna, ha otthon maradsz. Nem azt, hogy mi van most. És így nevelni egy gyereket nem jó ötlet. Na ezért kell.
2023. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim válasza:
80%
Mondjuk ki egyáltalán nem vagy jól, ha kint nem, itthon miért lenne jobb? Szüleid csak jót akartak, hidd el, ha ott maradtál volna és tudod nincs elég hely, akkor meg is nyomorodtál volna, és lehet gyereked sem lenne. Neked jót tenne egy pár alkalmas beszélgetés egy pszichológussal rendben tenni ezt a fejedben,itt a gyakorin csak utálatot kapsz :(
2023. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Ez hogy itthon miért lenne jobb úgy érzem, hogy egy olyan kérdés, amelyet én kellett volna eldöntsek. Ez olyan mintha kilakoltatnának télvíz idején, mert vannak szebb es jobb lakások csak használd az agyad es találd meg.

Mert jót akartak.

Külföldre költözés egy olyan döntés amit te kell eldönts, nem úgy hogy valósággal kiszekíroznak, erről ennyit

2023. nov. 11. 13:23
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

A múlton rágódni szerintem már felesleges, azt megváltoztatni nem lehet.

Ha a gyermeked még kicsi, max. óvodás, akkor esetleg költözz haza, ha nem érzed magad jól külföldön. Ha már nagyobb, akkor tényleg nehéz a helyzet, mert bár magyarul nem tudom tud-e, de ha nem, akkor elég nehéz lesz neki az iskolában.


Amit fentebb írtak, én is pszichiátert javaslok. Lehet sokan feleslegesnek tartják és megoldani nem fogja a problémáid helyetted, de kibeszélheted a téged ért sérelmeket, esetleg felnyithatja a szemed, s más megvilágításba helyezhet dolgokat.

Nekem egyik barátom jár most pszichiáterhez, mert úgy érzi megrekedt az élete + anno volt egy szakítása, ahol a barátnője szó nélkül lelépett...


Amúgy még annyit ahhoz, hogy ha otthon is maradtál volna Magyarországon, akkor is lehet az ismerősi köröd szétszóródik ezer felé.

Én szegedi vagyok, tehát nem egy kis putri faluban lakom, de minden (iskolai, gimis) barátom majdnem vagy Pestre ment vagy más városba vagy külföldre. Akit nem raktak be valami családi cégbe, az mind elhúzott innen.

1-2 barátom van, akivel tartom a kapcsolatot gyakran, de mindenki el van foglalva a saját dolgaival, családjával, gyerekeivel.

A többiekkel jó, ha az osztálytalálkozón összefutunk...

2023. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

26 os, köszi a választ. Nem is baráti körre gondolok, hanem arra hogy ha otthon maradok akkor találtam volna egy másik, jobban hozzam illő párt.

A gyerek meg nem ovódas hanem mar 17 eves es az apja se volt benne hogy el költözzön innen

2023. nov. 11. 13:29
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor, így, hogy már a gyerek majdnem felnőtt és hamarosan lehet ki is repül a "családi fészekből", már ő maga eldönti hol akar élni. De, ha világ életében külföldön élt, nem hiszem hogy Magyarországra jönne, ha semmi kapcsolata az országgal.

Akkor ráérsz majd te is magaddal foglalkozni...


Lehet találtál volna, lehet nem. De ezt már soha nem tudjuk meg.

Minden esetre, mindegy hány éves vagy, sosem késő, bármikor találhatsz magadnak még olyan párt, aki megfelel neked.

Randizz akkor szabadon, főleg ha elváltál...akkor senki és semmi sincs az utadban...

2023. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
85%

Egy 17 éves gyereket nem költöztethetsz el a hazájából - mert neki ott van a hazája, ott nött fel, ott van minden ismeröse, barátja (te is éppen ezt hiányolod ott, vagy azt akarod, hogy neki se legyen jobb, mint neked???), másrészt ahhozm, hogy elvidd MO-ra, az apa beleegyezése is kellene.

Ha feltétlen vissza akarsz menni MO-ra, TE megteheted, a gyereket viszont nem viheted.

2023. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha 17 éves, akkor hamarosan felnőtté válik, a saját útját járja majd, te pedig hazaköltözhetsz.

Azt nem értem, hogy ha a párkapcsolat foglalkoztat, akkor miért nem keresel ott párt, ahol élsz?

2023. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Ezt en is tudom 29 es ezert vagyok itt
2023. nov. 11. 13:50
 30/41 anonim ***** válasza:
2023. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!