Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rendezzem ezt magamban?

Hogyan rendezzem ezt magamban?

Figyelt kérdés

Több eve élek külföldön es azon gondolkodom, hogy hogy alakult volna az életem, ha otthon maradok. Sajnos ezt már nem fogom megtudni, mert most mar itt lakom. Itt van a gyerekem es nem hagyhatom itt, ő meg nem akar hazaköltözni, neki itt a haza.

Sajnos úgy érzem es nagyon bánt, hogy a külföldre költözésre rá voltam kémyszerítve, szüleim valósággal elmartak otthonról. Es folyton ajanlgatták külföldet, mint egyetlen megoldást, mert nekem mennem, futnom kell innen, mert itt semmi jövő: most nem a politikai helyzetet akarom elemezni, hanem hogy érzem az igazat, hogy ki akartak rakni otthonról. Mindig sokat stresszeltek, apam bántalmazott is, anyam sose védett meg.

Apámat hatarozottan zavarta a jelenlétem, mert csak 2 szobás vlt a lakás es utaltak egesz gyerekkoromban. (egyedüli gyerek voltam)

Elküldtek egy barátommal külföldre es megunva a cirkuszt inkabb mentem. Nem is engedtek hogy otthon munkat keressek, csak menjek minél messzebb

Emiatt megszakadt az összes regi kapcsolatom, gyokerestol felfordult az életem, óriási trauma volt, amit maig nem hevertem ki.

Es folyton arra gondolok, hogy lehet maskepp alakult volna az eletem otthon, jobban es lenne egy hozzamvaló társam.....


2023. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
77%

De hogy tudtak a szüleid annyira befolyásolni, hogy mindig pontosan azt tetted, amit mondtak? Oké, rájöttél, hogy nem szeretnek, és nem akarják, hogy felnőttként náluk lakj. De hogy szólhattak bele, hogy hova költözöl? Költözhettél volna a szomszéd városba is és nem kellett volna megszakítani a kapcsolatot a barátokkal.


Vagy csak úgy kaptál anyagi támogatást, ha azt teszed, amit mondasz? Nyilván ez nehéz, de ha elhatározod, függetlenedhettél volna tőlük.

2023. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
70%

Pszichiátrer azonnal!

Nincs párod, és az egyik legnagyobb sérelmed, hogy bánkódsz, mert itt Magyarországon lenne. Elmondom, itthon se lennél kulonebb helyzetben, mert a személyiséged rossz. Nem lehet veled kijönni. Elviselhetetlen ember vagy!

Ahogy meg a takarítónőnek írsz, a kommentek elején, minősíthetetlen! Mindent elmond rólad. Ezért élsz egyedül, párkapcsolati szempontból. Ne haragudj, de megérdemled a sorsod!

Azon meg tényleg ne agyalj, hogy itthon másképp lett volna. Meg, hogy apád a hibás. Abszolút nem! A döntéseid befolyásolják a sorsod. Te így döntöttél így! Hát viseld a következményeket!

2023. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Ja, mert a takarítónő mondhatja nekem, hogy “te vagy az a szerencsétlen”, ja ez ok. Ha reagálok ugyanolyan szinten, akkor hú ez mar minősíthetetlen! Tankönyvi példa hogyha úgy viselkedsz az emberekkel, ahogy ők veled, akkor nagy a sértődés! Igenis a takarító egy tahó vlt mert nem is a kérdésre válaszolt hanem munkaügyi dolgokat kezdett es anyagiakat, ami nem volt kérdés. Boldog boldogtalannak beírja hogy ő nemetbe dolgozik es milyen jól keres, kerdestől függetlenül. Azt hiszem be vagy tépve teljesen! Latszik hogy rövidzárlat van
2023. nov. 11. 17:12
 34/41 anonim ***** válasza:
77%

"22 es, de miert kell terapia, ha rájöttem, hogy a szüleim nem szerettek? Es ezt elfogadtam"

Nem fogadtad el, mert az egész litániád és az előző kérdésed is arról szól, hogy milyen szemetek voltak a szüleid mert blablabla és neked ez máig mekkora trauma. Szakember pont azért kell, hogy segítsen ezt az egészet helyretenni. Szakemberhez menni nem szégyen.

"Es folyton arra gondolok, hogy lehet maskepp alakult volna az eletem otthon, jobban es lenne egy hozzamvaló társam....."

Másképp alakult volna az életed, az tuti. Talán jobban, talán rosszabbul. Talán lenne egy társad, talán nem. Ezt úgysem lehet tudni és nem érdemes görcsölni rajta. Ha pedig te folyton ezen görcsölsz és nem tudsz ezen túllépni, akkor ismét csak szakembert ajánlok.

2023. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
80%
Pedig nem ártana egy szakember ide már.
2023. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, fordítva ülsz a biciklin. Olyan délibábot kergetsz, ami sose létezett. Elűztek otthonról, te meg maradtál volna. A leírásodból az egyetlen baja a szüleidnek az volt, hogy felnőttként otthon laktál a nyakukon a kétszobás lakásban. Mi akadályozott meg, hogy külön költözz, és otthon éld az életedet, találj magadnak való társat, mint olyan sokan? Az a te hibád, hogy akkor is, meg most is az egyetlen életmegoldási lehetőséget máshoz igazítottad, mindig valakibe csimpaszkodtál (a barátod, akivel kimentél), vagy csimpaszkodtál volna (szüleid lakása), most meg a gyerekeddel takarózol, aki maholnap nagykorú, és egyébként van kint apja is, szóval egyáltalán nem vagy mindenáron odakötve. Hazajöhetsz, élheted az életedet úgy, ahogy gondolod!
2023. nov. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Igen 36 os, lassuk hogyha csaladod folyamatosan stresszben tart milyen jól fogod meglátni magad körul a lehetőségeket, es milyen jó döntéseket fogsz hozni! Nagyon sok empatia szorult belétek tényleg le vagyok döbbenve
2023. nov. 12. 08:32
 38/41 anonim ***** válasza:
91%
Igen, kedves kérdező, valóban! Semmi empátia, ahogy benned meg nincs semmi józan ész, hogy felfogd, hogy a saját életedért TE vagy a felelős, és egy darabig lehet takarózni a rossz gyerekkorral, meg a szülőkkel, de már réges-régen fel kellett volna fognod, hogy a saját életedért felelősséget vállalni rajtad kívül senki nem fog, mint ahogyan megváltoztatni sem. Lehet itt évtizedekre visszamenve a múlton merengeni, hogy mi lett volna, ha...vagy esetleg felfogni, hogy lassan elérsz abba a korba, hogy most vagy soha, és vagy teszel azért, hogy jobb legyen (akárcsak azzal, hogy elmész egy terapeutához feldolgozni, amit lehet) vagy nyugodtan lehet belesüppedni az önsajnálatba, meg mindenkire rákenni, hogy neked miért sz...r az életed, csak tudod, ez rajtad kívül mindenki másnak a "ki nem sz..rja le" kategória, és egyetlen ember, akit érint, az te vagy. Persze, sokkal egyszerűbb mindig másokra mutogtani, mintsem belátni, hogy ez van, nem vagy egy sikercsillag, teljesen mindegy, melyik országban vagy, itthon is egy szerencsétlenség voltál, és most se vagy sokkal különb, ha csak vinnyogni tudsz ennyi idősen is, meg másokra mutogatni, szóval sokat nem változtál, de ehhez képest még egész jó sorod van, elvégre legalább magadat el tudod tartani, nem? Itthon valószínűleg ugyanez lenne, csak nulla anyagi biztonsággal.
2023. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyetértek a 36,38-as minden szavával!!!
2023. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
84%
Fogadd el, hogy nem lenne jobb itthon sem. Idegesítőnek és önállótlannak tűnsz, itthon sem lett volna könnyebb párt találnod.
2023. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!