Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rendezzem ezt magamban?

Hogyan rendezzem ezt magamban?

Figyelt kérdés

Több eve élek külföldön es azon gondolkodom, hogy hogy alakult volna az életem, ha otthon maradok. Sajnos ezt már nem fogom megtudni, mert most mar itt lakom. Itt van a gyerekem es nem hagyhatom itt, ő meg nem akar hazaköltözni, neki itt a haza.

Sajnos úgy érzem es nagyon bánt, hogy a külföldre költözésre rá voltam kémyszerítve, szüleim valósággal elmartak otthonról. Es folyton ajanlgatták külföldet, mint egyetlen megoldást, mert nekem mennem, futnom kell innen, mert itt semmi jövő: most nem a politikai helyzetet akarom elemezni, hanem hogy érzem az igazat, hogy ki akartak rakni otthonról. Mindig sokat stresszeltek, apam bántalmazott is, anyam sose védett meg.

Apámat hatarozottan zavarta a jelenlétem, mert csak 2 szobás vlt a lakás es utaltak egesz gyerekkoromban. (egyedüli gyerek voltam)

Elküldtek egy barátommal külföldre es megunva a cirkuszt inkabb mentem. Nem is engedtek hogy otthon munkat keressek, csak menjek minél messzebb

Emiatt megszakadt az összes regi kapcsolatom, gyokerestol felfordult az életem, óriási trauma volt, amit maig nem hevertem ki.

Es folyton arra gondolok, hogy lehet maskepp alakult volna az eletem otthon, jobban es lenne egy hozzamvaló társam.....


2023. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
25%

Hidd el,otthon rosszabb.


Akár egyedül vagy,akár nem.


Ezen ne idegeskedj!

2023. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
83%
Leszólhatsz, hogy wct takarítok, de messze sikeresebb vagyok nálad, és elégedett vagyok az életemmel. Wc pucolás mellett pl épp egyetemre járok, amire anno nem volt lehetosegem, és nem szégyellem, hogy ezzel van egy stabil állásom és keresetem. Ellenben te csak rinyálsz és másokat okolsz a saját nyamvadt életed és kudarcaid miatt. Nyugi, te otthon se lennél ennél elégedettebb, és ott is mindenki elfordulna tőled.
2023. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
78%

De amúgy érdekelne, melyik ez a misztikus ország, ahol mindenhol iskolázatlan rokonok töltik be az alacsonyabb pozíciókat. Éltem Svájcban és Ausztriában is már, meg Amerikában is, szóval igen kíváncsi vagyok, mert ilyet még nem hallottam (és sanszos, hogy nem is fogok, mert eléggé kamunak érződik).

Másrészt ha most megindokoltad, hogy miért nem ilyen aljamunkát csinálsz, akkor hogy njncs pénzed, hm? Mert épp azért mondtam, hogy én bizony takarítok, mert ennél majdhogynem csak többet lehet keresni! Kicsit ellentmondásos, hogy te nem tudsz megélni az elvileg jobb állásodból.

2023. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek a provokációid. Ismétlem: a kérdésem nem a munkapiacra vonatkozott es nem is szándékom ilyen jellegű témába bonyolódni
2023. nov. 11. 12:12
 15/41 A kérdező kommentje:
Sehol nem említettem, hogy nem tudok megélni
2023. nov. 11. 12:15
 16/41 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!


Mint látod, a gyakorisok szerint Magyarországon nem lehet megélni, itt minden xar, itt mindenki rossz, csóróság van, maradj külföldön és szeress ott lenni, gyűlöld a magyarokat, mert ott kinn minden jobb, csak annak nem, aki buta wc pucoló!



Na most akkor mondom, 15 év tapasztalat után, mint haza költözött magyar. Ha nem érezed ott jól magad ennyi éve, akkor már soha nem is fogod!

Ezt diplomás, németül felsőfokon beszélő magyarként mondom, aki odakinn baromi jól keresett, nagyon jó állása volt, és német barátokat is szerzett.

Sose tudtam boldog lenni, ahogy te sem tudsz. Nem minden a pénz, hiába lesz még itt 100 komment, hogy de igenis, csak a pénz számít. A honvágyat a szívében érzi az ember. Én nem örömmel jöttem vissza soha németbe, a magyar barátok látogatása után, hanem sírva, zokogva.


Ez nem egyenlő azzal, hogy most ha hirtelen haza jönnétek, boldogulnál a munkaerőpiacon! Tuti állás nélkül ne gyertek haza.

Csak annyit mondok, ha neked ott xar, mindig is az lesz már. Másrészt, amíg a gyerek nem nagykorú, te döntöd el hol éltek. Csak az apa beleegyezése kell.

2023. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
20%
Elolvasod a kommenteket és rajossz, hogy mégse okos ötlet hazakoltozni ebbe a jóindulatú országba.
2023. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Kösz 16 os, igen, valóban nem idevágó válaszokat kaptam, tisztelet a kivételeknek, mert érthetetlen módon a megélhetést kezdték taglalni es a munka piacot minősíthetetlen stílusban, mint aki magán kívül van. Úgy latszik vannak emberek rosszabb elme allapotban mint en.
2023. nov. 11. 12:22
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kérdésedet olvastam. Itt nem a külfölddel van a baj. Szarul lennél itthon is. Itt a kötődési mintáid, a családi problémák a baj. Pszichoterápiában lehet rendezni. Magadban nem, hiszen akkor nem lenne kérdés.
2023. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
22 es, de miert kell terapia, ha rájöttem, hogy a szüleim nem szerettek? Es ezt elfogadtam
2023. nov. 11. 12:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!