Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » ?Anyuval élek. Egy nagy hibám...

?Anyuval élek. Egy nagy hibám van hogy nem szeretek takarítani utalok. Megcsinálom de nagyon ritkán. Állandóan ordibál velem emiatt nyitott ablakok ajtó mellett hogy az egész utca hallja, állandóan sajnáltatja magát elköltözni még nem fogok

Figyelt kérdés
De ha rá jön akkor képes egy órán keresztül ordibálni. Mi tévő legyek? A barátaimat nem hívom át mert bárki előtt megaláz.
2023. nov. 14. 15:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
6%
Ne takaríts egyáltalán.
2023. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
95%

Hát azért valljuk be, a legtöbb ember a takarítást nem szeretetből csinálja, hanem mert nem szeretne disznóolban élni. Nyilván anyukád sem szereti azért akad ki, hogy helyetted is neki kell.


Pár gyakorlati tipp:

Szánj rá minden nap napi 15-20 percet a pakolászásra. Ez nem olyan sok. Munka vagy suli után egyből, amikor még nem kezdtél el pihenni, lazítani. Úgy könnyebben ráveszed még magad, tegyél be a füledbe zenét vagy jelöld ki, hogy pont 20 perc mondjuk egy rész a sorozatotból, akkor egy rész amíg lemegy addig csak elpakolsz. És tényleg ilyenkor csak rakj el mindent ami szét van dobálva. Ruhákat, könyveket, koszos edényeket a mosogatóba, pipere cikkeket, mindent a saját helyére. Meg fogsz lepődni, hogy 10-20 perc alatt hogy megváltozott minden. Ha leszámolsz a rendetlenséggel akkor utána nem olyan nagy ügy egy gyors portörlést, porszívózást beiktatni. A lényeg a rendszeresség, akkor nem gyűlik úgy fel a munka.

2023. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
91%
Költözz el, a saját lakásodban olyan putrit tartasz amilyet akarsz, anyád lakásában kötelességed rendet csinálni.
2023. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
94%
Takaríts. Le van szarva, hogy nem szereted. Képzeld, a legtöbbünk utálja. Majd a saját házadban nyugodtan belefulladhatsz a mocsokba, de amíg anyukádon élősködsz addig az a minimum, hogy kiganézol magad után.
2023. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Szervizmérnök úr ***** válasza:
85%

A probléma megoldható, csinálj annyi bevételt, hogy támogatni tudj egy takarítónőt, aki támogat téged a házimunkában.

Legtisztább ügy.

2023. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%

Én is, mint sokan mások, utálok takarítani.

De el nem tudnám képzelni, hogy mocsokban éljek.

Kicsi a lakásom, ezért évek óta kialakult nálam, hogy nem egyszerre takarítom ki, hanem mint pl. ma a fürdőszobát fertőtlenítettem ki. ( csempe, wc, kád ) Tükröt letöröltem, meg ami ilyenkor szokásos.

Mivel vigyázok a rendre, tisztaságra és mint írtam, a lakás kicsi, ezek a takarítások gyorsan kész vannak.

Igaz, így hetente többször takarítok, de mint írtam, ezek nagyon rövid ideig tartanak, még ha alapos vagyok, akkor is, és nálam soha nincs kosz vagy rendetlenség.

Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy egyedül élek, így nem kell más után pakolnom, én meg rendszeretőként nem csinálok kupit.


Nem írtad, hogy lány vagy fiú vagy, de hidd el, az igényességhez a tiszta lakás is hozzátartozik.

2023. nov. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyád sem szeret takarítani.
2023. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
87%
Bizonyos kor után alap lenne, hogy elpakolj és rendet tarts magad után. Más dolgokban is ilyen lusta és igénytelen vagy kérdező? Fürdés, fogmosás..? Disznóólban disznók élnek.
2023. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
94%

Én is utálok takarítani. De ha elhanyagolom, magammal b@szok ki, mert utána sokkal nehezebb rendbe tenni. Vegyél erőt magadon, és próbálj meg valamennyire rendet tartani, akkor kicsit könnyebb lesz, és anyád sem fog ordítani.

N

2023. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
17%
Én azt gondolom, hogy aki nem látja a környezetet maga körül, az inkább depressziós, mint lusta.
2023. nov. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!