Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » ?Anyuval élek. Egy nagy hibám...

?Anyuval élek. Egy nagy hibám van hogy nem szeretek takarítani utalok. Megcsinálom de nagyon ritkán. Állandóan ordibál velem emiatt nyitott ablakok ajtó mellett hogy az egész utca hallja, állandóan sajnáltatja magát elköltözni még nem fogok

Figyelt kérdés
De ha rá jön akkor képes egy órán keresztül ordibálni. Mi tévő legyek? A barátaimat nem hívom át mert bárki előtt megaláz.
2023. nov. 14. 15:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
63%
Próbáld megszeretni a takarítást! Legyen saját kis kuckód a szobád. Beszéljétek meg anyuddal pontosan mikor mit kell csinálnod hetente hány alkalommal.
2023. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
85%
Nő létemre nekem sem a kedvencem a takarítás. Hogy motiváljam magam,készítettem egy órarendet. Munka mellett,felírtam a hétre feladatokat. Csak párat minden napra. Így nem úszok el,sikerélményem is van.
2023. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a kérdést. Nem akarod, hogy kiabáljon veled anyukád - ezért ahelyett, hogy takarítanál, inkább az ablakot nyitod ki, hogy hallja mindenki, hogy megaláz? Nem aláz meg, joggal mérges, ha mocskot hagysz magad után. Ennek a megoldása pedig az, hogy takaríts ki. Sok mindenki utál sok mindent, de a takarítás nem a világ vége szerintem. Gondolj bele: vannak kicsi gyerekek, akik utálnak kórházba járni, de betegek és kell nekik. Vannak emberek, akik utálnak dolgozni menni mert a munkahelyük sz*r - mégis bemennek, mert kell a pénz. Vannak olyanok, akik utálnak autót vezetni - mégis muszáj nekik, mert máshogy nem tudják megoldani.

Szedd magad össze, ne legyél ennyire lusta, hozz valamennyi áldozatot és akkor az életed is nyugodtabb lesz. Anyukád nem a cseléded, jól mondja az egyik előző hozzászóló.

2023. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem igaz hogy senki nem szeret takarítani. Én például szeretek. A kérdésre válaszolva, kérdező abból következtetve hogy már tudsz írni, ezért valószínűleg olvasni is és ismered az internetet, már biztos nem vagy óvodás. Így már elég nagy vagy ahhoz hogy legalább magad után elpakolj, eltakaríts.
2023. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
3%
Kussoljatok már. Az ő szobája, akkor takarít, amikor akar.
2023. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
82%
Te kis hercegnő, azért ez nem a világvége, hogy azért kiabál mert heti egyszer nem méltóztatod kitakarítani a szobádat. Azért ennyire k*rva kényes ne legyél már!
2023. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
Én szívesen takarítok a családom után. Anya vagyok en is mint a kérdező anyuka es nem tudom megérteni miert ilyen dögök az anyák is hogy ekkora gond takarítani, kene az összes gyerek segítsen, bekapcsolódjon a tűzoltóság is es mindenki kene tapsoljon
2023. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
12%
Ilyen esetekben nehogy a takarítás csak egy ok legyen az ordítasra es igazából egy mas ok van lehet. Egy kamasz! Majd egesz életében lesz ideje takarítani. Most otthon van, kar megmérgezni ezt a hangulatot
2023. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
88%
#27 Miért lenne attól "dög" egy anya, hogy elvárja, hogy ne csak az ő dolga legyen a takarítás? Nem cseléd. Szerintem egy háztartásban alap a munkamegosztás. Igenis szokja meg a gyerek is, hogy rendben tartja a környezetét, elpakol maga után. Ha a gyerekeid felnőnek és elköltöznek, gondolom, nem fogsz hozzájuk járni takarítani.
2023. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
87%
#29 Az ilyenekből lesz anyuci pici fia az, aki egy tányér levest nem tud egyedül meríteni és mikrózni. Ha nincs hozzászoktatva már gyerekként, hogy bizonyos dolgokat meg KELL tenni, nem elvárni másoktól, hogy kiszolgáljanak és megcsinálják helyettem, akkor felnőttként sem fog másképp viselkedni. Önállóságra kell nevelni a gyereket, nem életképtelenségre...
2023. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!