Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen helyzettel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyuval már 2 éve nem beszéltem. Apu mondta múltkor, h megint lesz műtétje. Ennek okán felhívtam, hogy hogy van ,miért műtik megint. A nem beszélés oka: nem vagyunk egy hullámhosszon, nem éredekeltem őt igazán, csak az unoka. Ma reggel azt mondta, hogy őt csak az érdekli, hogy a gyerekem egészséges legyen, az hogy hogyan vagyok boldog, az én dolgom. Én fújom fel?

Ma reggel felhívott és mondta, hogy az én döntésem a házasságom ( nem vagyok boldog), én választottam. (ez is bonyolult) és nem érti, miért nem beszélek vele, és mamámmal. Mondom, mert sokszor úgy megbántjátok a másikat, hogy nem is veszitek észre és ment az eszmecsere, hogy apunak nyers modora van, ő ilyen , nem beszél velem csúnyán csak én érzem így.

Nekem ez azért nagyon rosszul esik most is. Eltiltani nem akarom a gyerekemtől. Februárban halt meg apai nagypapám is, és nagyon rossz, hogy nincs, hogy nem tudtam tőle elbúcsúzni. Nem tudom, mit tévő legyek. Ha már anya van, nekem van nagy igényem arra, hogy minimális empátiát mutasson? Gyerekek között dolgozik gyerekotthonban.



nov. 16. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Neked pszichológusra van szükséged. Ő segít a kötődési mintáid megértésében és azt a tragédiát, hogy ilyen állapotban te gyereket nevelj, együtt megelőzitek.
nov. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta, neked pszichológus kell.


Anyáddal meg ne beszélj, és kész. Ha 2 évig nem keresett, az azt jelenti, hogy tökre nem érdekled, ezt dolgozd fel.

nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz. Megértem, amit mondotok, de akkor is. Nekem nem eshet rosszul?
nov. 16. 10:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem értem miért ilyen, de komolyan. Én annyi mindent megtettem, hogy ne legyen ilyen. Gyámhivatalba nem akarok állandóan járni, mert ő feljelent a nagyszülői jogai miatt. Volt már ilyen egyszer. Jól érzem, hogy ezek a kijelentései bántóak és rombolóak?
nov. 16. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

én döntésem a házasságom ( nem vagyok boldog), én választottam. (ez is bonyolult..

Talán nem igy van? Lehet már az elejen számtalsndzor elmondta a velemenyét, de nem hallgattál rá..van akinek hiába beszél az ember valtoztatni nrm akar csak panaszkodik..

Ha tehernek érzed ne brszélj vele, elviszed az unokát és kész.

nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem mondta el, nem beszéltünk akkor.
nov. 16. 11:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek jogosak az érzései, neked is, neki is. De az elveszett gyerekkort nem lehet pótolni/ pótoltatni. Le kell vonni a tanulságokat, és igyekezni nem megismételni a generációs hibákat.

Sok erőt kívánok!

nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom pótoltatni, csak attól félek, megint ki akarja sajátítani a gyerekem. Azért, ha valakit vendégül látok az otthonomban, akkor nem illik levegőnek nézni, csak azért, mert az unoka a minden. Itt előtte is voltak köztünk gondok, kezdve attól, hogy nem engedett továbbtanulni, konkrétan titokban jelentkeztem, és államilag támogatott képzésre vettek fel, diákhitelből tartottam fel magam. Utána 2.diplomát már munka mellett tanultam ki. Én próbálok neki megbocsájtani, de ez olyan, hogy egy lépés előre, kettő pedig hátra, ha vannak olyan kijelentései, hogy ő nem érti, miért nem néztem felé két évig, pedig hát ő sosem bántott, meg hát senki sem. Nagymamámmal él, ami szerintem nem jó, de ő tudja, ebbe én nem szólhatok bele. Nagymama is elég sokat bántott, beszólogatott, egyszerűen csúnyán viselkedett. Tipikusan az az ember, hogy a földön fekvőbe is belerúg. Vele végképp nem szeretnék semmilyen kapcsolatba kerülni. Apai nagyszüleimet nagyon sajnálom,hogy már nincsenek, pedig ők teljesen más generáció, mint anyai nagyszülők. Ők igazi tanyasi emberek voltak, megélték a világháborút, mégis lehetett velük sok mindenről beszélni, nagyapám is igyekezett velem sokat foglalkozni, ha ott voltam nála. Nagymama is sokat tanított sütögetni, vitt a strandra.Szóval ezek szép emlékek és nem igazán bántottak.
nov. 16. 13:01
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát.
nov. 16. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Válts pszichológust.
nov. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!