Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok mit kezdeni a...

Nem tudok mit kezdeni a helyzettel, szerintetek?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a kérdésem. Adott egy bántalmazó anya és egy papucs apa. Röviden az a dolog, hogy anyámmal befejeztem a legutóbbi érzelmi bántása után. (Elmentünk nekik segíteni, majd nem tetszett neki, hogy apámmal munka közben sokat beszélgetünk. Ő meg elkezdett hisztizni, üvölteni, csapkodni, provokálni, majd csenddel verés és a végén már a férjemet is elkezdte uszítani. Mikor elmondta, mit mondott, na akkor mondtam, hogy itt a vége. Még a férjem is mondta, hogy egy anya hogy beszélhet ilyen megvetéssel, lenézéssel és stílusban a lányáról. De ez csak egy a sok közül. Ez gyerekkorom óta meg volt, és ez megalázás addig ment még én nem kértem bocsánatot olyanért, amiről nem tehettem, azért sem mert gyerek voltam és nem értettem mi ez az egész. Sőt, volt hogy már apám is kényszerített, mikor hetek óta ment ez a "vita".) Azóta nem vagyok rá kíváncsi. Nem is beszéltünk, mert ő várja, hogy én alázkodjak meg újra. Na, nekem erre nincs szükségem. (2 féltesóm van még, dédunokái vannak, senkivel sincs kapcsolata. Apám is le lett koptatva szépen mindenkiről.)


Idő közben jön az unoka. Apámnak megemlítettem. Egy hónapba egyszer beszélünk, mikor épp nincs otthon. Hívtam, hogy jöjjön el hozzánk, nem jön (Gondolom anyám miatt, mert nem akar veszekedni. Pedig sokat járnak a városunkban). Vettek ruhákat. Mondta, hogy menjünk el érte. Hát nem tudom. Férjemet folyamatosan hívják, mert szakmájából kiindulva megszokták a segítséget. Ekkor mindig "Jajj, majd vigyétek el a ruhákat." Eddig nem volt szíve pénzt kérni a férjemnek - ugye családra hivatkozva, meg hát, mikor anyagköltséget kért, akkor is húzta anyám a száját.


Eljutottam arra a szintre, hogy ez az egész már csak arról szól, hogy ha engem nem tudnak már kihasználni, akkor még a férjemet. Tudom, hogy nem mondhatom meg neki, mit tegyen és mit nem. De egyszerűen olyan érzésem van, hogy ha meg lesz az unoka is, akkor is csak ez lesz. Férjem is azt mondta, hogy akkor se lesznek kíváncsiak se rám se az unokára, akkor már ő is befejezte velük.


Ti mit tennétek a helyembe? Elég nagy feszültséget okoz bennem, de tudom, hogy sürgősen el kell engednem ezt a dolgot. Sajnos terapeutára nincs pénzem.


2023. nov. 2. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit nem tudsz eldönteni?


Megszakítottad a kapcsolatot anyáddal, jól tetted, ne csináld vissza az egészet, kéne a francnak a babaruha. Aki nem akar normális szülő lenni, ne akarjon unokázni sem, minek, hogy a gyerek is ezt kapja-lássa?


Te nyitottál apád felé, az ő döntése, hogy anyád mellett dönt helyetted és az unokája helyett, ez nem a te felelösséged. Az egész életük nem az.


Engedd el a társadalmi nyomást, ami sulykolja, hogy csakaszüleid, ezt az mondja, akinek nincs ilyenben része.


Én i megszakítottam a kapcsolatot a hasonlóan bántalmazó, nemnormális anyámmal, az unokáját már meg sem ismerhette, így járt, viselkedett volna normálisan.

2023. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Majdnem másfél évig nem beszéltem anyámmal, hasonló okok miatt.

Most is csak minimálisan a gyerek miatt SMS-ben. Amúgy a gyerek sem annyira szereti őt. Volt olyan ganéj, hogy az exhez ment, hogy lássa az unokáját, miután én közöltem vele, hogyha rajtam múlik nem látja.


Az ilyen ember nem érdemli meg, hogy foglalkozz vele.

Plusz nem ér annyit a nyugalmad, hogy felzaklasd magad miatta.


Viszont, mivel komolyan traumatizálódtál ez miatt nem biztos, hogy el tudod csak úgy engedni ezt az egészet, mert ő folyamatosan érzelmileg fog zsarolni, és mivel ezt kaptad gyerekkorodban is, ezért amíg ezeket a traumákat fel nem dolgozod, addig hatni fog rád valamilyen módon.

Ez tapasztalat.


A legjobb megszakítani vele a kapcsolatot. Aztán feldolgozni magadban.


Mivel apáddal is ezt csinálja, hogy irányítja, mást vele sem tudsz. Őt is zsarolni fogja, hogy ne találkozzon veled.

2023. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ez volt a felállás, anyám volt a bántalmazó, apám pedig a papucs aki hagyta, hogy anyám kedvére terrorizálja őt is meg engem is. Én mindkettővel megszakítottam a kapcsolatot. Lehet, hogy csak anyám fogta a szíjat vagy épp azt amivel vert, lehet, hogy csak anyám bántalmazott verbálisan is, és? Apám ezt tehetetlenül végignézte, hagyta, nem védett meg, tehát semmivel sem jobb. Egyiknek sincs helye az életemben.

A te életedben sincs helye ezeknek a szemétládáknak. Ilyen nagyszülőket akarsz a gyerekednek? Ilyeneknek akarod szerencsétlent kitenni? Szerinted az ilyen féreg nagyszülő jobb, mint ha nincsen nagyszülő? Szerintem nem.. A férjed is szépen tiltsa le az egész suttyó bagázst, nem értem mit foglalkozik velük amikor még annyi köze sincs hozzájuk, mint neked.

2023. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

"Majdnem másfél évig nem beszéltem anyámmal, hasonló okok miatt.


Most is csak minimálisan a gyerek miatt SMS-ben"


De ennek mi értelme, pláne, ha a gyerek nem is szereti? Nem értem. Eszembe sem jutott a gyerekem miatt újra beszélni anyámmal, sőt.

2023. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Mi az, hogy mit tennénk a helyedben? Hogyhogy mit? Miről beszélsz? Semmit nem kéne tenned. Nagyon nem értem, mi volt a kérdés célja. A férjednek kéne, és komoly baj, hogy ő nem teszi.
2023. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszaigazolást vársz, hogy jól döntesz e, ha kiléptek az életéből, nem kell.

Mérgező szülő, jobb nektek nélküle. Babával meg pláne.

2023. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is hasonlóan

bántalmazó. Nálam is normális

volt az apám de anyám folyamatosan

bántott amiatt mert elmentem

vele nyaralni meg karácsonykor is.

Probált ellene nevelni

( engem nem sikerült de a húgomat igen )

Mondván hogy ő " mennyi mindent

meg tett értem én mégis az apámmal

tartok és áruló vagyok.."

Akkor voltam 12 éves.

Aztán apám meghalt

és ugyanezt folytatta a

mamámmal ( a saját anyjával. )

hogy én " szövetkeztem az ő ellenségével. "

Lett egy kapcsolatom

és ott hoztam egy rossz döntést

mert elhamarkodtam az elköltözést vele.

Mert elhatároztam hogy amint

lesz lehetőségem elmegyek onnan.

Aztán amikor szakítottunk

akkor ő mivel istenítette az

akkori páromat csinálta a cirkuszt. Mindent el követett hogy Mellette tartson!

Lett egy új párom

őt nem hajlandó elfogadni

már 4 éve és amikor el jöttem

vele elvette a cuccaimat is

azóta sem adta vissza őket.

Még a lakásba sem enged fel.

Ezért úgy alakult hogy én megszakítottam vele a kapcsolatot.

Ha néha felhívott akkor is

csak szidni meg bántani tudott!

A legrosszabb hogy a húgomat

teljesen az ő oldalára allította

ezért vele is csak ritkán tudok

beszélni.

2023. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mivel kapcsolatban kellene bármit is tenni.

Ha pedig a "mégiscsak az anyám" mantra ivódott beléd, azt nem a gyakori fogja kiűzni belőled.

2023. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer ilyen nem lehet mit ekzdeni.
2023. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Apám bejelentette, hogy anyámmal együtt meg akarnak látogatni. Kicsit fura, hogy úgy viselkednek mintha semmi sem történt volna. (...)
2023. nov. 9. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!