Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai 75-90 közöttiek milyen...

A mai 75-90 közöttiek milyen szülők voltak?

Figyelt kérdés
nov. 30. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Sokfélék, remélem, nem gondolod, hogy a 25 éven belül szülelett, gyereket vállalt emberek mind egyformák voltak szülöként?????
nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Általánosságban véve a mostaniaknál sokkal szigorúbbak.
nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Waff ***** válasza:
42%
Érzelmileg sokkal visszamaradottabbak és sok szülő valójában egy zsarnok volt, a feszültséget a gyerekeken levezetve. Anno gondolom ők is ezt látták otthon.
nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Akiket én ismerek, mind szerető, önfeláldozó szülők. A mai napig is mindenben segítik a gyerekeiket, unokáikat. Soha nem hallottam panaszkodni őket. Legtöbbjük még dolgozik a nyugdíj mellett. Elég sok ilyet ismerek, általában a fodrásznál szoktam velük találkozni.
nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Nagyságrenddel nehezebb életük volt, mint a mostani kisgyerekes szülőknek - és nagyságrenddel kevesebbet panaszkodtak.

Összetartottak, a problémákat közösen akarták megoldani, gyerekszeretőek, családközpontúak voltak. Ja, és sokan emellett még szüleiket is halálukig ápolták.

És sokkal kevesebbet nyafogtak, mint a mai emberek.

nov. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
#5 Szóról szóra igaz. Az ő szüleiknek meg még náluk is nehezebb sorsuk volt, mégsem sopánkodtak. Nagymamámat soha nem hallottam panaszkodni, pedig neki lett volna rá oka.
nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem panaszkodtak, mert nem volt értelme. Bakker anno a depresszió is csak úri hiszti volt, akinek van mit csinalnia, az nem lesz depressziós.

Az se volt szeles korben elfogadott, ha valaki önálló életet akart élni, távolabb a szülőktől, az meg pláne nem, ha valaki nem akarta arra áldozni az életét, hogy valamelyik felmenőjét ápolja.

nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Nagyapám 83. Rasszista, szexista, fideszes, minden más hibája. A gyerekei magázták, tipikusan a templomba jár, de semmi helye nem lenne ott.
nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

"Azért nem panaszkodtak, mert nem volt értelme."

azért nem panaszkodtak, mert nem volt elfogadott dolog panaszkodni. ellenben elfogadott dolog volt alkoholba, cigarettába, nyugtatókba fojtani a feszültséget.

nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is mindenfélék, ugyanúgy, mint bármilyen korban.

Én a saját nagyszüleimről tudok nyilatkozni. Egyáltalán nem voltak ridegek és túlságosan szigorúak. Szüleimnek bensőséges és szoros volt velük a kapcsolatuk, így nekünk unokáknak is az lett.

Környezetemben is kb. ezt látom, max. nem mindenki ugyanúgy mutatta ki a szeretetét. Én nem láttam olyan nagy szigort gyerekkoromban. Akkor is volt, aki ordított a gyerekeivel és verte őket, és most is ugyanúgy van, sokszor hallom is kiszűrődni lakásokból, házakból. Viszont régen tényleg nagyobb tekintélyük volt, nemcsak a szülőknek, de a tanároknak, minden felnőttnek egy gyerek szemében, vagy felnőttek esetében a felettesnek. Más világ volt. De nem erőszakkal "erőszakolták" ki belőlünk a tiszteletet, tekintélyt.

nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!