Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereked ad támogatást?

A gyereked ad támogatást?

Figyelt kérdés

Ha beszélek vele első kérdésem ő hogy van mindig.


Gondolok erre pénzbeli. Például tumorectomia vagy rosszindulatú dermatocytoma ne TB-n hanem magánban menjen, súlyos mentális beteség gyógyszer ellátása idősnek? Igen mert az én nagyon közeli roknom (fiú vagy lány nem akarom most elárulni, tökmindegy) banknál dolgozik, devops, elég jó fizetéssel, Hollandiában.


Másik gyerekem közgazdaságra jár és informatikára szintén, első félévben ezt tanulták közgazdaságtanból, hogy a legtöbb pénz ami beáramlik az a külföldi családtagok a többi családtagnak.


Mi valóban szegények vagyunk, egy másik nagyon közeli rokon aki neki is nephrocytosissal kűzd amin egy ciszta van vagyis bocsánat a cisztán van egy nem tudni jo/rossz indulatú daganat a vesén.


Amikor megkérdezem tőle, hogy mit tegyünk mert nem tudjuk, és nem pénzt kérek csak remélem támogat mert ő már rég nem él itthon, nem tudja milyen az egészségügy. Erre rögtön rávágja, "nem az én dolgom" és elkezd valami teljesen másról beszélni, és utána elkezdi most vett 3 fajta gépet az egyik ilyen rizsfőző amit beállít reggelre 8 ra legyen kész és nem kell főznie. Én erre nem tudok mit mondani.


Aztán mondja, hogy vegyünk mi is egy ilyet. Igen, csak egy szülő van, és egy gyerek. Ő is kűzd valami fajta feherversejttel kapcsolatos rakkal, de azt mondja talált egy jó orvost. Annyit tudok, hogy hó végére a nettó egyenlege +. Persze ő dönti el mire költi. Arra, hogy 3 készüléket vegyen és dicsekedjen vele milyen kényelemben él, vagy pedig kisegíti a szülőjét, mentális beteg testvérét mert nincs pénzünk már fizetni a hitelt sem és a mentális betegnek meg hiába közel 30 éves nem tud dolgozni a betegsége miatt. Egy helyről már kirúgták.


Szerintetek erkölcsileg elfogadható, hogy időzítő rizsföző készüléket vásárolva dicsekszik vele és ha feljön a téma, hogy pénzbeli gond van és lassan a híd alá megyünk a válasz "nem az én dolgom". Járt USA, Írország, most Hollandia, azért ő sem szent ha minket lehet nevezni fukarnak, mert ő jobbra balra csalt férfiakat, hogy jobb helyre kerüljön. És eközben a gyerekem nem tud támogatottan gyógyszert venni, így is közel 11 000 ft emelt támogatottan. A férjemnek CT kell gyakran és neki is gyógyszerek, azok is támogatottak, vesetumor miatt nem végezhet megterhelő fizikai munkát. Nem azt kérném, sosem kérem tőle, hogy adjon, hanem, hogy legalább ne az legyen a válasza, hogy "nem az én dolgom" ha már csak a téma parázsa merül fel.. Másoktól meg hallom, hogy a külföldi gyerekei százezreket küldenek haza havonta. Ő meg ha jól tudom 90 EURt, de az ebből a szempontból... mennyi betegség van a családban.. mindegy..


Szerintetek? Jelenleg szószerint 9000 Ft van a bankszámlámon. És még lenne mire szükség de már nélkülözni kell. Ilyenek, hogy fűtés, lámpát nem hagyjuk égve sokáig, TV-t kikapcsoljuk de már tényleg lassan nem tudunk mivel spórolni. Elfogadok minden kritikát, minden egyetértést, csak szeretném tudni ez erkölcsileg hova tehető.



#Szerintem besegíthetne többet #Ez nem az ő dolga
dec. 1. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 A kérdező kommentje:
Na de jó, összekevertem a szavazatot meg a hashtageket. mindegy akkor a téma kérem töröljék, köszönöm.
dec. 1. 14:23
 2/68 anonim ***** válasza:
96%
Te biztosan érted mit akarsz mondani, de a Google fordito nagyon nem
dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
88%
Ez most mi akart lenni??? Mert értelme nincs
dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a rizsfőzőt küldd el Hollandiába, te meg tanulj meg írni, mert ez tök zagyvasag.
dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekedet hagyjad, hogy élje az életét. Eszembe jutott az a kérdés, ami pár hónapja volt kint, hogy egy minimálbéren lévő anya a terhes lányától várta el, hogy fizessen neki egy új kazant sok száz ezerért. Ott is, talán a lány és az unoka tehetnek róla, hogy nincs pénze az anyukának? Na te pontosan ugyanezt csinálod. Mivel neked nem futotta többre, most a gyerekeden akarsz élősködni.
dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
89%
Én vagyok a gyerek és dehogy adok, minden ismerősömet még felnőttként munka mellett is pénzelik havi minimum 50 ezerrel, saját lakásának nagy részét fizetik, nekem egy forintot sem adnak 20 éves korom óta és addig is ilyen havi 8 ezret kaptam ami semmire nem volt elég. Úgyhogy ők se várjanak tőlem semmit.
dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
100%

7 - én meg nemhogy nem kaptam a szüleimtől, még diákkoromban sem volt egy ft zsebpénzem se,mikor munkám lett 19 évesen nekem kellett hazaadni a fél fizetésemet évekig, míg el nem tudtam onnan költözni.

Szóval nem mindenkit pénzelnek ahogy gondolod.

dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
99%

Engem 32 éves koromig húzott le anyám…..

Mikor azt mondtam neki végre,hogy értse meg hogy nem haladok ha mindig az ő szekerét tolom, akkor meg lehordott minden aljas hálátlan mocsoknak.

A legszomorúbb hogy másnak, másoknak mindig csak adott , engem mindig lecsápolt. Apám vállalkozó úgyhogy az utóbbi 20 évben már nincsenek anyagi gondjaik. Ennek ellenére fájt neki ha jól kerestem, fájt neki hogy jól mentem férjhez és fáj neki hogy építkezünk . Meg is mondta a férjemnek hogy tegyünk le az épitkezésről….. Gondolom az a pénz is nekik kellene 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
73%

Nem a gyerek dolga támogatni a szülőket, meg a testvérét, hanem a szülőnek a gyerekét!

Biztos vagyok benne, hogy normális viszony esetén meg lehet beszélni dolgokat és ki lehet segíteni a másikat minden irányban, de elvárni nem lehet. Mindenki a saját életéért felelős, a szülőknek meg az az előnye van az életben, hogy egy egész generációval idősebb és több ideje volt vagyont és anyagi javakat szerezni. Nem értem, miért a gyerektől várod a betevőt, meg itt panaszkodsz. Menjetek el dolgozni és lesz pénz.

dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
97%
ha te is támogattad őt minden téren, akkor elvárható lenne, hogy ő is kisegítsen, ha sz@rban vagytok. Te tudod, mennyire támogattad. Nem várható el , de ha megvan a szeretet és a kötődés kölcsönösen, akkor ugyis segítik a családtagok egymást.De az tény, hogy az a dolog folyamata, hogy mindenki az utódját támogatja. Hiszen ha téged pénzel a gyereked, akkor miből fogja a saját gyerekét támogatni??
dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!