Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereked ad támogatást?

A gyereked ad támogatást?

Figyelt kérdés

Ha beszélek vele első kérdésem ő hogy van mindig.


Gondolok erre pénzbeli. Például tumorectomia vagy rosszindulatú dermatocytoma ne TB-n hanem magánban menjen, súlyos mentális beteség gyógyszer ellátása idősnek? Igen mert az én nagyon közeli roknom (fiú vagy lány nem akarom most elárulni, tökmindegy) banknál dolgozik, devops, elég jó fizetéssel, Hollandiában.


Másik gyerekem közgazdaságra jár és informatikára szintén, első félévben ezt tanulták közgazdaságtanból, hogy a legtöbb pénz ami beáramlik az a külföldi családtagok a többi családtagnak.


Mi valóban szegények vagyunk, egy másik nagyon közeli rokon aki neki is nephrocytosissal kűzd amin egy ciszta van vagyis bocsánat a cisztán van egy nem tudni jo/rossz indulatú daganat a vesén.


Amikor megkérdezem tőle, hogy mit tegyünk mert nem tudjuk, és nem pénzt kérek csak remélem támogat mert ő már rég nem él itthon, nem tudja milyen az egészségügy. Erre rögtön rávágja, "nem az én dolgom" és elkezd valami teljesen másról beszélni, és utána elkezdi most vett 3 fajta gépet az egyik ilyen rizsfőző amit beállít reggelre 8 ra legyen kész és nem kell főznie. Én erre nem tudok mit mondani.


Aztán mondja, hogy vegyünk mi is egy ilyet. Igen, csak egy szülő van, és egy gyerek. Ő is kűzd valami fajta feherversejttel kapcsolatos rakkal, de azt mondja talált egy jó orvost. Annyit tudok, hogy hó végére a nettó egyenlege +. Persze ő dönti el mire költi. Arra, hogy 3 készüléket vegyen és dicsekedjen vele milyen kényelemben él, vagy pedig kisegíti a szülőjét, mentális beteg testvérét mert nincs pénzünk már fizetni a hitelt sem és a mentális betegnek meg hiába közel 30 éves nem tud dolgozni a betegsége miatt. Egy helyről már kirúgták.


Szerintetek erkölcsileg elfogadható, hogy időzítő rizsföző készüléket vásárolva dicsekszik vele és ha feljön a téma, hogy pénzbeli gond van és lassan a híd alá megyünk a válasz "nem az én dolgom". Járt USA, Írország, most Hollandia, azért ő sem szent ha minket lehet nevezni fukarnak, mert ő jobbra balra csalt férfiakat, hogy jobb helyre kerüljön. És eközben a gyerekem nem tud támogatottan gyógyszert venni, így is közel 11 000 ft emelt támogatottan. A férjemnek CT kell gyakran és neki is gyógyszerek, azok is támogatottak, vesetumor miatt nem végezhet megterhelő fizikai munkát. Nem azt kérném, sosem kérem tőle, hogy adjon, hanem, hogy legalább ne az legyen a válasza, hogy "nem az én dolgom" ha már csak a téma parázsa merül fel.. Másoktól meg hallom, hogy a külföldi gyerekei százezreket küldenek haza havonta. Ő meg ha jól tudom 90 EURt, de az ebből a szempontból... mennyi betegség van a családban.. mindegy..


Szerintetek? Jelenleg szószerint 9000 Ft van a bankszámlámon. És még lenne mire szükség de már nélkülözni kell. Ilyenek, hogy fűtés, lámpát nem hagyjuk égve sokáig, TV-t kikapcsoljuk de már tényleg lassan nem tudunk mivel spórolni. Elfogadok minden kritikát, minden egyetértést, csak szeretném tudni ez erkölcsileg hova tehető.



#Szerintem besegíthetne többet #Ez nem az ő dolga
dec. 1. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
86%
Mi hárman vagyunk testvérek, 40-50közöttiek. Nem várják el a szüleink, hogy segítsük őket, de megtesszük, nagyjából azonos elosztásban. Mikor mire van szükségük, meglátjuk. Volt mikor nem tudtam adni, mert nem volt miből, sosem tették szóvá. Egyébként pont az egészségügyi állapotuk amiben segíteni muszáj őket, mert a tb lófütty, és ha azt akarjuk, hogy pl egy vizsgálat hamarabb meglegyen, akkor zsebbe nyúlunk. Vagy ha valami extra készítmény kell, ami drágább, megvesszük.
dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
92%

1. ezt magyarul

2. dehogyis adok, nem az én dolgom

dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
31%
30, erről fogalmad sincs. A kérdező sincs teljesen tisztában a gyereke anyagi helyzetével, te meg főleg nem vagy. Teljesen felesleges a másik tárcájában turkálni.
dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
91%
Részeg vagy? Vagy mi a baj? Mert a kérdésből kb. semmit sem értek.
dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
30%
Más se sokat ért, de legalább jókat vitatkoznak.
dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem az en anyam, hanem anyosom. A majd 4 ev alatt miota a ferjemmel vagyok volt vagy 8 munkahelye (nem tulzok) ha az egyiken kibirt fel evet mar pezsgot bontottunk. Amit viszont o nem bontott, az a szamlai, amiket fizethettunk ki ugy, hogy lejartak. A villanyt is kikapcsoltak egyszer nala. Emelett azert pia es cigi viszont mindig van otthon.

Ferjemek harman vannak testverek, sogorom haromgyerekes apuka, ott az egyik gyerek szivbetegen szuletett. Mi havonta 300ezer felett koltunk hitelekre. Sogornom martirkodik, inkabb beledoglik a ket munkahelyebe, de akkor is erejen felul tamogatja anyosomat, es habzo szajjal tamad mindenkire aki nem ezt teszi. Nem is beszeltunk vele honapok ota mert osszeugrottunk emiatt. Ja es raadasul a ferjem ket testvere 300 km-re lakik az anyjuktol, mi 30-ra, es igy mindig tolunk volt elvarva, hogy heti szinten menjunk meg penzeljuk ot. Eleg volt.

dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
69%
Én mindig is támogattam a szüleimet és igyekeztem megoldani a problémáikat bár néha azért ki voltam tőlük (pl. nevelőapám elhagyta a nyugdíját valahol részegen). Sajnos édesanyámat a mai napig kell hogy támogassuk jelen pillanatban 120.000 Ft-tal havonta (a testvéremmel, ha ő nem fizet akkor egyedül). Ez van sajnos.
dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég katyvaszos, alapvetően a kapcsolatotokról, hogy ti mennyit támogattátok nem derült ki lóf.sz sem, ami azért nem elhanyagolható szempont.

Ha a saját családomból indulok ki, én sem támogatnám őket. A szüleim sosem támogattak, ha volt plusz pénz, azt mind a testvéremre költötték, ő járt sportolni, különórákra, most épp azért depis, mert megcsalta a nőjét és két szék közül a kettő közé esett. Mindent, amit felépítettem, magamnak köszönhetek, ha végre külföldön fogok dolgozni, akkor biztos, hogy egy fityinget sem fogok nekik adni.


Nyilván ha támogattátok a tanulmányai alatt akkor már érthető a problémátok, esetleg kérjetek tőle pénzt ha nagyon meg vagytok szorulva és magától nem esik le neki.

dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:

14


pontosan. A becsmerlo eszetlen kerdeseken meg az elso szonal latom hogy milyen iranyzatu.

dec. 1. 18:02
 40/68 A kérdező kommentje:

Es ha barki belenez, akkor en nem elvarom, csak kerdezem, hogy erkolcsos vagy nem. Ezt akartam a szavazasba tenni csak veletlen elneztem a szavazas/kulccszo oldalakat es rossz helyre kerultek. Nem varom el tole egyaltalan, de persze igen kicsit rosszul esik amikor rendel 3 kozep draga eszkozt aztan masnap mondja le kell tennie mert csomagert megy mert rendelt megint valamit, mikozben en meg mondtam neki, hogy kb. hid ala fogunk menni. Ez erkolcsos-e, az utan, hogy rendes gimnaziumba helyeztuk, egyetemen tamogattuk a kollegiumot amennyire tudtuk, majd osszejott az elso gazdag pasival aki kivitte amerikaval majd ott megcsalta egy hollanddal aki kivitte hollandiaba es hosszu ideje mar ott volt es kapott allast.


Egyedul ezekre tekintek el tole mar, mert ha felhozom ezt, hogy nem lesz TB-je az ocsednek es igy is 11 ezer ft a gyogyszerei es nem tud dolgozni, de meg idaig sem kell mennem rogton az jon "nem az en dolgom" es elkezdi hogy mit vett meg hol melyik orszagban volt milyen kulonleges etteremben volt. Legalabb beszelhetnenk rola ne is kuldjon, csak adjon tanacsot. Ez az ami faj.

dec. 1. 18:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!