Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám halála óta nem normális...

Apám halála óta nem normális gondolatok?

Figyelt kérdés

Amióta meghalt apám, furcsa gondolataim vannak. Értelmetlennek érzek történéseket, vitákat. Olyan érzés hogy minden mindegy, mert mi is majd meg fogunk halni. Nem vagyok depressziós, nem félek a haláltól sem, csak a gondolatok zűrzavarosan cikáznak a fejemben, nem tudom a munkámat elvégezni azóta már 3 helyről kirúgtak egy év alatt.

Apám intenzív életet élt, a világ különböző pontjain megfordult, sokszor vittek magukkal minket gyerekeket is és ezek a pillanatnyi emlékképek folyamatosan bevillannak nem tudok szabadulni tőle. Olyan távolinak tűnik minden mintha apám nem is élt volna vagy egy nagyon távoli korban.

Megyek pl az utcán és olyan gondolataim vannak hogy azok akik éppen ott vannak, beleértve magamat is száz év múlva már sehol nem leszünk.

Nehéz beosztani az időt mire lesz még elég, én sem vagyok fiatal már de szeretek élni.

Mit tudnék tenni hogy elfelejtsem ezeket a rossz gondolatokat és tartalmasan a munkámra tudjak koncentrálni?

Nehogy innen is kirúgjanak.

Mást is megviselnek ilyen dolgok?


dec. 8. 23:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Mikor halt meg? Ideje klinikai szakpszichológushoz menni. Bizonyos szintű gyászreakciók, akár poszttraumás stresszhez hasonlók, meg depresszív hangulat és egzisztenciális szorongás korlátozott időtartamig normálisak, de ha már az életvitelben akadályoznak (3 helyen való nem megfelelés), ott szakembert kell igénybe venni.

Ellentmondásos volt az apáddal a viszony? Váratlan volt a halála?

dec. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Én nem találom negatívnak az ilyen gondolatokat, sokkal inkább felemelőnek, örömtelinek.
dec. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Pszichológus?
dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálom ☹️
dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs pénzem pszichológusra mivel nincs mindig munkám. Fél éve halt meg apukám. Inkább apás voltam, anyám semmit nem jelent, bár ő ment volna el előbb és apám halálával anyám azt mondta sosem tartoztam a családhoz. Ő egy szörnyeteg. Még annak is jobb a sorsa akinek nincs anyja. És az fáj hogy ezt apám pontosan tudta hogy anyám gyűlöl mégsem tett semmit.
dec. 9. 00:26
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Akkor volt ebben a viszonyban ellentmondás, az vezethet nehezített gyászhoz. Előtte nem volt bármiféle mentális-szociális-munkahelyi problémád? Barátaid vannak?

Állami pszichológus is bejöhet, próbálkozz a pszichiátriai gondozóban. Illetve gyászcsoportok, az nem teljesen fedi le a problémádat, de olcsóbb (alkalmanként 4 ezer), és azért a csoport megtartó ereje átlendíthet valamennyire a gyászon. Online csoport sűrűn indul, a gyaszportal.hu-n kell nézni.

dec. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép kapcsolatod volt apukáddal. Ez nem baj. Őrizd meg a szívedben a jót amit kaptál a szép emlékeket. Szerintem te nem engedted el magad nem gyászoltad még meg. Es ezt hordozod magadban. Add át magad ennek az érzésnek
dec. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Tény hogy egyszer mindenki meghal. És még a legnagyobb nevekből is semmi lesz miután elpusztul a civilizációnk. Az élet értelmetlen. Vagyis van értelme, de azt mi az agyunkkal sosem fogjuk felfogni. De még ha ezek így is vannak akkor sem tusz kilépni ebből a körforgásból amiben létezünk. Annyit tehetsz, hogy próbálod kiélvezni amennyire csak lehet. Nem mindegy hogy az életed hajléktalanként éled vagy kicsit többet hozol ki belőle. Ígérni nem lehet semmit de pl egyik sorozatom szereplőjét kérdezték, hogy “te miért létezel?” Mire azt felelte: “Adok egy esélyt az életnek, hátha történik valami”

És kb én is így vagyok ezzel. Nagyon nehéz az életem, de nem tehetek mást mint mindig talpra állok. Előbb utóbb eljöhet az én időm is. Ki tudja?

Kitartás!

dec. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%

50-éves vagyok apám 35 , anyám 36-éve halt meg a mai napig hiányzik ezt nem tudja senki kidolgozni magából nem a halál tényét fogadja el az ember ha nem hiányát mit tenne ebben a helyzetben , mit mondana ebben a helyzetben .

Nem kell pszichológus élj az emlékképpel , de semminek a rovására ne menjen ez az élet !

dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
5 hete vesztettem el apám, ugyanilyen bizarr gondolataim vannak. A munkám olyan szerencsére, hogy teljes félgőzzel is lehet nyomni, de ha a minimálisnál akár csak egy hajszállal is összetettebb lenne, valószínű én is munkanélküli lennék. Nem tudom, mi a megoldása ennek. Az életet mondjuk korábban is teljesen értelmetlennek láttam (kb 6 éves koromban fogalmazódott ez meg bennem, tehát kb ez az ösztönös reakcióm az egész létezésre, utálom, mint a szxrt amióta az eszemet tudom, tehát ez nem ennek a mostani történésnek a hozadéka), de az ilyen jellegű gondolataimat ez az egész méginkább felerősítette.
dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!