Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy más szülő...

Miért van az, hogy más szülő mindig dicsekszik a gyerekével, és csillogó szemekkel beszél róla, az én anyukám meg csak panaszkodik rólam?

Figyelt kérdés

Állítólag minden szülőnek a saját gyereke a legszebb, legokosabb, legtehetségesebb, akkor is, ha egyébként buta, nem?


Anyám mindig mondja itthon, hogy az egyik munkatársának a gyereke ennyit tanul, annyit tanul, főiskolára, egyetemre készül, a másik munkatársának a gyereke már megint első helyezett lett valamilyen versenyen, stb.


Bezzeg ha rólam van szó, nagymamáméknak is mindig csak panaszkodik, hogy már megint szar jegyet kaptam, óvodás szinten vagyok, mert ezt meg azt nem tudom megcsinálni, (ja, én intézek magamnak mindent, mert van, amikor ő elfelejt valamit) lusta vagyok, rajtam kívül minden gyerek szeret tanulni, meg mindenki szorgalmas, meg azt sem tudom eldönteni, mi akarok lenni (10.-es vagyok, igen, baromira el vagyok késve..) és még sorolhatnám.


Van egy velem egykorú barátnőm, aki a mellettünk lévő faluban lakik.


Amikor az őszi szünet utáni első héten hétfőn mentünk iskolába, azt mondta reggel a buszon, hogy neki jegyet kellett venni, mert az apja nem vett neki vasárnap bérletet, és tiszta ideg, majd ha felérünk az autóbusz állomásra, ott odaadja neki az apja a bérletet.

Egyébként augusztusban kellett neki menni az iskolába vizsgázni minden tantárgyból, hogy ne bukjon meg, de megbukott, mert szinte semmit nem tanult, pedig ott volt rá az egész nyári szünet, persze a szüleit ez kicsit sem izgatta.


Volt olyan is, hogy a szünetben megbeszéltük, hogy elmegyünk ketten moziba, de csak úgy lehetett megoldani, hogy mind a kettőnknek fel kellett volna vinni a táskánkat, amikben a cuccaink voltak, a barátnőm pedig elmondta az apjának, ő meg felhívta anyumat, hogy mekkora f*szság ez, hogy a barátnőm majd felcipeli a táskáját a moziba?! Mit képzel anyum?


Úgyhogy igen, kb majdnem minden szülő ismerősünk pártolja a gyerekét.


dec. 10. 11:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nincs olyan gyerek. Ja, de volt egy. Te.
dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
60%

11es, miért te dicsekednél az ügyes okos 2es tanuló szemed fényével? Hiszen a kis zseni még a sportban se jó, ez az kerüljön az újságok címlapjára is igaz?:-D


Most minek hazudjon a szülő, ha nincs semmi dicsérni való a gyereken? Sőt, egy 3as tanuló inkább szégyellni való, kivéve ha nincsenek értelmi gondjai. mert akkor szép teljesítmény.

dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%

11!


De, van olyan gyerek. Van olyan, aki nem tanul, aki agresszív, akinek egy jó lépése sincs az életben. Vele nem lehet dicsekedni. Jaja, tudom, az meg q szülő hibája.

dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
32%
Nincs olyan gyerek, akiben semmi jó nincs! De ha a gyerek agresszív, az teljesen egyértelműen a szülő hibája!
dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
81%

14es, persze. Akkor ennyi erővel, meg ha a szülő nem dícséri a gyereket, az a gyerek hibája:-)


Csak a mai túltolt liberális gyereknevelésben divat az hogy a gyerek minden hülyeségéért a szülőt hibáztatják. Főleg a gyerekek.

dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
22%
Mért, maga szerint a csecsemő úgy születik, hogy rossz?
dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
71%
A csecsemő ugy születik, hogy meg vannak a testi, szellemi és érzelmi adottsagai, a személyisége
dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
75%
De kifejezett agresszív személyiséggel csak a pszichopata születik, de még az is nevelhető! Amivel születünk, az a temperamentumunk és tehetségünk, nem a viselkedésünk!
dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%
Kérdezz rá nála.
dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
78%

Aki rendre rossz jegyeket szerez, azon mégis mit dicsekedjen? Inkább aggódik, hogy egy wc-pucolón kívül mi lesz belőle.


Én pl ötös tanuló voltam, 4-esre államvizsgáztam, apám mégis csak annyit mondott mindig: mi van, jobban nem ment? Na, EZ tényleg a leszrom mit csinálsz, sohasem lehetsz elég jó.


Te egyszerűen nem tanulsz, szóval miért kellene dicsérgetnie?

dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!