Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy más szülő...

Miért van az, hogy más szülő mindig dicsekszik a gyerekével, és csillogó szemekkel beszél róla, az én anyukám meg csak panaszkodik rólam?

Figyelt kérdés

Állítólag minden szülőnek a saját gyereke a legszebb, legokosabb, legtehetségesebb, akkor is, ha egyébként buta, nem?


Anyám mindig mondja itthon, hogy az egyik munkatársának a gyereke ennyit tanul, annyit tanul, főiskolára, egyetemre készül, a másik munkatársának a gyereke már megint első helyezett lett valamilyen versenyen, stb.


Bezzeg ha rólam van szó, nagymamáméknak is mindig csak panaszkodik, hogy már megint szar jegyet kaptam, óvodás szinten vagyok, mert ezt meg azt nem tudom megcsinálni, (ja, én intézek magamnak mindent, mert van, amikor ő elfelejt valamit) lusta vagyok, rajtam kívül minden gyerek szeret tanulni, meg mindenki szorgalmas, meg azt sem tudom eldönteni, mi akarok lenni (10.-es vagyok, igen, baromira el vagyok késve..) és még sorolhatnám.


Van egy velem egykorú barátnőm, aki a mellettünk lévő faluban lakik.


Amikor az őszi szünet utáni első héten hétfőn mentünk iskolába, azt mondta reggel a buszon, hogy neki jegyet kellett venni, mert az apja nem vett neki vasárnap bérletet, és tiszta ideg, majd ha felérünk az autóbusz állomásra, ott odaadja neki az apja a bérletet.

Egyébként augusztusban kellett neki menni az iskolába vizsgázni minden tantárgyból, hogy ne bukjon meg, de megbukott, mert szinte semmit nem tanult, pedig ott volt rá az egész nyári szünet, persze a szüleit ez kicsit sem izgatta.


Volt olyan is, hogy a szünetben megbeszéltük, hogy elmegyünk ketten moziba, de csak úgy lehetett megoldani, hogy mind a kettőnknek fel kellett volna vinni a táskánkat, amikben a cuccaink voltak, a barátnőm pedig elmondta az apjának, ő meg felhívta anyumat, hogy mekkora f*szság ez, hogy a barátnőm majd felcipeli a táskáját a moziba?! Mit képzel anyum?


Úgyhogy igen, kb majdnem minden szülő ismerősünk pártolja a gyerekét.


dec. 10. 11:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, miért, mit tudsz felmutatni ami dicséretes?
dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk mert egy ember nemcsak arról szól, hogy tanul. Sőt! Például intelligens. Amit a 20-as nem mondhat el magáról.
dec. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
67%
22es, oké. Az én lányomnak kettes jegyei vannak, de olyan intelligens, hiszen nem bukott meg gimiben, a kettest hozta mindenből:-D
dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%
Soroljak fel 20 jótulajdonságot, ami teljesen független a tanulmányi eredménytől, és jogosan lehet büszke rá a szülő?
dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
67%
24es, légyszi, olyat ami dicsekvésre ad okot, és nem természetes(tehát nem rendelkezik vele az emberek legalább 60%a)
dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

21-es, tavaly áprilisban elkezdtem járni táncszakkörre, és júniusban kaptunk egy pedagógusnapi fellépést a tanároknak, a fellépés után pedig minden tanár kapott egy-egy csokor virágot.


A próbákat úgy kell elképzelni, hogy 2 héten keresztül minden reggel nyomtuk 0. órában, csütörtökönként meg délután fél 3-tól 4-ig, mert egy 4 perces koreográfiát adtunk elő, ezt mind önkéntesen vállaltam, tehát senki sem vitt bele és senki sem kényszerített rá.


Egyébként van olyan is, amikor anyum dicsér, de csak néha.


Na és csak az a gyerek tud felmutatni valamit, illetve csak azt a gyereket dicsérhetik a szülei, aki szín 5-ös tanuló, és a 3 diplomájával elmegy mondjuk tanárnak?


A tanuláson kívül szerintem rengeteg olyan dolog van, amiben tehetséges lehet egy gyerek.


A barátnőm ugyan mit tud felmutatni, azt, hogy mindenből megbukott? :D

Mégis apuci egyetlen kislánya.

dec. 11. 18:26
 27/34 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, ha neked csak az számít, hogy a lányod jó tanuló legyen.
dec. 11. 18:27
 28/34 anonim ***** válasza:
67%

Bocsi, ha nekem nem érték ha önként vállal valamit, amit élvez és táncikál egyet.


Én is bármikor táncolhatok bárhol, mégse gondolom hogy ezért dicséret járna. Arra bárki képes akinek van két lába.

dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Hát akkor ha szerinted csak annak jár dicséret, aki mindenből kitűnő, akkor ok. :D
dec. 11. 19:09
 30/34 anonim ***** válasza:
91%
Tudod az érzelmi intelligencia az a legnagyobb érték, ami neked nincs, 28-as! Hogy az ember úgy éljen, hogy mások szívesen legyenek a társaságában. Na ezt te nem tudod felmutatni. Kifejezetten kellemetlen, gonoszkodó természeted van. Valójában te baromian nem érzed jól magad a bőrödben, csak ezzel félsz szembesülni. Inkább becsmérelsz másokat, addig se kell a saját bajaiddal foglalkozni. Nem példaértékű!
dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!